Piknikçilerin bıraktığı çöpleri topladılar

Çankırı Kenbağ Tabiat Parkı’nda piknikçilerin bıraktığı çöpler, Çankırı Belediyesi, Doğaya Saygı Çevreye Arkadaş Derneği (DOSTÇA) ve UltrAslan Çankırı Temsilciliği tarafından toplandı.


Çankırı merkeze yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Kenbağ Tabiat Parkı (kent ormanı) piknik alanında bulunan çöpler, Çankırı Belediyesi desteği ile  Doğaya Saygı Çevreye Arkadaş Derneği (DOSTÇA) ve UltrAslan Çankırı Temsilciliği tarafından toplandı. Yaklaşık 100 kişilik grup tarafından piknik alanındaki çöpler çöp poşetlerine toplandı. Toplanan çöpler belediye temizlik ekiplerince geri dönüşüme gönderildi.


Etkinlik sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi Zülal Hoşafcıoğlu, böyle projelerin artmasını ve sosyal çevre bilincinin artmasını istediklerini söyledi. Hoşafcıoğlu, ultrAslan Çankırı Temsilciliği ve DOSTÇA Derneği tarafından kendilerine böyle bir etkinlik teklif edildiğini aktararak, belediye olarak tüm imkanları sağladıklarını ifade etti.


Vatandaşların daha duyarlı olmasını isteyen Hoşafcıoğlu, “Şehir hepimizin, çevre hepimizin, sorumluluk hepimizin. Biz üzerimize düşen görevleri yapıyoruz. İnsanlarında daha duyarlı olmasını istiyoruz. Bu gibi projelerinde artmasını bekliyoruz. UltrAslan ve DOSTÇA'ya teşekkür ederiz. ” dedi.


UltrAslan Çankırı Temsilcisi Sedat Uludoğan da doğaya sahip çıkma adına böyle bir etkinlik yapmak istediklerini dile getirdi. Uludoğan, çevreye sahip çıktıklarını aktararak böyle etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyerek kendilerine destek olan Çankırı Belediyesi ve DOSTÇA Derneği’ne teşekkür etti.


DOSTÇA Derneği Üyesi Oğuzhan Yarahmet ise şunları söyledi: “Bizim amacımız doğamıza sahip çıkmak. Burası pis ve bu çöp atma olayının önüne geçemiyoruz. Ama çevremiz için, halkımız için üzerimize düşen herşeyi yapmaya devam edeceğiz. İnsanların daha rahat nefes alabilmesi için, daha güzel zaman geçirebilmesi burada çöpleri topluyoruz. UltrAslan ve Çankırı Belediyesi’ne teşekkür ederiz.” 


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere 1 yorum yapılmıştır.

Nuri Erkenci ( 04.09.2018 )

Faaliyete katılanlara teşekkürler. Ne zor iştir başkasının pisliğini temizlemek! Bu konu "MİLLİ FELAKET" her yerde karşılaşmak mümkün. Taşmescid, üzerinden başlayıp Hıdırlık Köyüne doğru çıkan patika özellikle köyün doğusu, araçla köy tarafından ulaşabilinen son nokta maalesef aynı durum. Çöpü toplamak neyse ama toplanan çöpün alınması araçla alınıp bertaraf edilmesi lazım.Haberimiz olursa etkinliğe katılırız

Scroll To Top