Kızılırmak'ta KarGaz şubesi açıldı

ÇorumGaz grup şirketlerinden KarGaz bölgedeki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Kar-Gaz Çankırı’nın Kızılırmak ilçesini doğal gaza kavuşturmak için bürosunu açtı. İlk kayıt yaptıran ise Belediye Başkanı Bayar Soysal oldu.


KarGaz tarafından Kızılırmak ilçesine büro açıldı. Kızılırmaklı vatandaşlar çalışmaların tamamlanması sonrasında doğal gaza kavuşacak. İlçeye doğal gazın Kasım ayı içinde verilmesi bekleniyor.


KarGaz Çankırı İşletme Müdürü Mahmut Kasar, 2008 yılından beri Çankırı’ya doğal gaz verdiklerini aktararak, “Biz 2008 yılında Çankırı’da ilk gaz verme işini yaptık. 2008 yılındaki ihalede sadece Çankırı merkez ve Korgun vardı. Daha sonra Kurşunlu, Çerkeş, Atkaracalar, Saçak ve Çardaklı beldeleri, Ilgaz ilçelerinin hepsine doğal gaz verdik. Bu senede planımız Kızılırmak ve Şabanözü ilçelerimiz. Kızılırmak’a bu sene Kasım ayında doğal gazı vermeyi planlıyoruz. 2019’a belki sarkabilir. BOTAŞ şu anda hatları yapıyor. Şabanözü’ne ise Tüney üzerinden gidiyor. Şabanözü ilçemize 2018’in sonları ile 2019’un başlarında gazı vermiş olacağız.” dedi.


Kasar, Kızılırmak’a doğal gaz verilmesi için yapılan çalışmalardan bahsederek, “Biz Kızılırmak’ı geçen sene dağıtım bölgemize dahil ettik. Ana istasyonun yerinden dolayı şu an buraya ana istasyon kuramıyoruz ama taşıma usulü ile vereceğiz. Yaklaşık bin 270 metre çelik hat imalatımızı yaptık. 10 km’ye yakın ana hat dağıtım işlemini yaptık 204 tanede kutu koyduk. Şu anda yüzde 80 85’ini tamamladık. Geriye pek bir işimiz kalmadı. Çünkü 2017’de de 2018’de de yatırım yaptık. Yaklaşık 2.5 km’de servis hattını yaptık.” şeklinde konuştu.


500 abone hedeflediklerini de dile getiren Kasar,  konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlçemizde abonelik işlemlerine başladık. Hedefimiz burada 500 abone. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Kazasız belasız doğal gazı kullanmayı nasip eylesin. Vatandaşlarımızın da tertemiz havada ekonomik olarak kullanmalarını diliyorum.”


Doğal gaz için ilk abonelik yaptıran ise Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal oldu. Soysal, abonelik işlemlerinin ardından yaptığı açıklamada, “Doğal gaz 2018 itibariyle ilçemize verilecek. Emeği geçen siyasilerimize, milletvekillerimize özellikle dönemin Enerji Bakanı Berat Albayrak Bey’e KarGaz Müdürlerine ve firma yetkililerine teşekkür ediyorum. İlçemiz küçük bir ilçe hiç ummadığımız bir anda gazla buluştuk. Hem şahsım hem de ilçem adına emeği geçene herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde de herkese hayırlı uğurlu olsun. Doğal gazı kullanmak ekonomik olarak, sağlık olarak vatandaşlarımıza fayda ve katkı sağlayacaktır.” ifadelerine yer verdi.


Doğal gaz için başvurular Kızılırmak bürosunda devam ediyor.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top