Bakan Soylu da katılacak

31. Ahilik Haftası ve Yaran Kültürü Kutlamaları 17-23 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlanacak. Kutlama programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra çok sayıda bakan yardımcısı, üst düzey bürokrat ve davetli katılacak. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz ve Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali Yaranbaşı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ömer Karaman’ı ziyaret ederek kutlama programı hakkında açıklamada bulundu.


Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, “Yılın ahisini Çankırı Ilgaz ilçemizden Adem Dayı olarak belirledik. Yılın ahisini bu sene de ilçemizden seçelim istedik.  Marangoz esnaflarımızdan olan Adem Dayı’yı şimdiden tebrik ediyoruz. Türkiye genelinde seçilecek olan yılın kalfası ise Çankırı’dan bayan kuaförümüz Gamze Demiröz oldu. Ülkemiz genelinde yılın kalfası seçilen Gamze Demiröz, bizler için büyük bir gurur ve sevinç kaynağı oldu. Çankırı’dan yılın kalfası çıkması, ilimiz esnaflarının işlerinde ahiliği en güzel şekilde işlediklerinin göstergesidir. Gamze Demiröz’ü de bu başarısından ötürü kutluyorum. Gamze Demiröz, plaketini Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız veya Bakanlarımızdan birinin elinden alacak.” dedi.


Karadeniz, “Milletvekilimiz Sayın Salim Çivitcioğlu ile birlikte İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ettik. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Salı günü yapacağımız kutlama programına katılacak. Ahilik programıyla ilgili Sayın Bakanımızı bilgilendirdik.” şeklinde konuştu.  


31. Ahilik Haftası kutlamalarına destek olanlara teşekkür eden Karadeniz, “Kutlam programımıza her yıl destek olan Halk Bankası’na çok teşekkür ediyoruz. Her sene desteğini bizlerden esirgemiyor.  Ticaret Bakanlığı’mız, Çankırı Valiliği’miz, Belediye Başkanlığımız, Çankırı Ticaret Borsa’mız, Ticaret ve Sanayi Oda’mıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.


31. Ahilik Haftası ve Yaran Kültürü Kutlamaları programı şöyle:


“Çankırı Valiliği, Çankırı Belediye Başkanlığı ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan 2018 yılı Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında 18 Eylül Salı günü sabah 06:00’da Sabah namazına müteakip Büyük Cami’de ahi çorbası ve süt ikramı yapılacak. Ardından saat 09:00’da Atatürk Anıtı’na çelenk Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından sunulacak.


Saat 10:00’da kutlama programı Çankırı Belediye Meydanı’nda (Milli İrade Meydanı) gerçekleştirilecek. Buradaki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Gösteriler, protokol konuşmaları, şed kuşatma töreni ve ödüllerin verilmesiyle sona erecek. Saat 12:30’da 100. Yıl Kültür Merkezi Güze Sanatlar Galerisi’nde Esnaf Fotoğraflar Sergisi açılacak. Saat 13:30’da Büyük Cami’de  ahi pilavı ikram edilecek.”


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top