Bakan Soylu'dan Önemli Açıklamalar

Çankırı’da 31. Ahilik Haftası kutlamalarına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Çukurca’nın yollarına harcanacak para artık PKK’ya gitmiyor. Oradaki vatandaşa hizmete gidiyor. PKK son nefesine gelmiştir. Arananların renkli listesinde olanları elimize aldık teker teker üstlerini çiziyoruz. Çankırı’dan söylüyorum terör örgütü için bu kış çok sert geçecek. Bütün hazırlıklarımızı yaptık.” dedi.


31. Ahilik Haftası kutlamalarına katılmak için Çankırı’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu eğitimde büyük adımlar atıldığını söyledi. Dün Çukurca’da eğitim öğretim açılışına katıldığını aktaran Bakan Soylu,  “Türkiye genelinde 1 milyon 200 bin yeni çocuğumuz okula başladı. Çukurca’da sınıflar 20-21 kişilik. Öğretmenlerimiz burada kahramanca görev yapıyor. Çukurca’nın yollarına harcanacak para artık  PKK’ya gitmiyor, oradaki vatandaşa hizmete gidiyor. Yollar sıfır asfalt. Alt yapısı, hizmetleri ve bir tarafta okul bir tarafta eksik doktoru bulunmayan hastane. Yatırımlar devam ediyor.” şeklinde konuştu.


“PKK SON NEFESİNE GELMİŞTİR”


Bakan Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Artık PKK son nefesine gelmiştir. Arananların renkli listesinde olanları elimize aldık teker teker üstlerini çiziyoruz. Çankırı’dan söylüyorum terör örgütü için bu kış çok sert geçecek. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Kahramanlarımız yazın nasıl güçlü bir çalışma ortaya koymuşsa sonbahar ve kış da terör örgütleri için çok sert olacak. Geçen yılın tamamında bu renkli listelerden 63 teröristi etkisiz hale getirdik. Bu yıl sene sonu gelmeden bizim evlatlarımız 65 tanesini etkisiz hale getirdi. Dün Tunceli’de 10 teröristi daha etkisiz hale getirdik. Bunların bütün kırıntılarını süpürüyoruz.  Uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlarımızı artırıyoruz. Sadece 2018 yılı 18 Eylül tarihine kadar 15 bin 262 uyuşturucu satıcısını tutuklayarak cezaevine gönderdik. Bir başka kanayan yaramız olan trafikte tam teyakkuz halindeyiz.


Türkiye’nin güney sınırındaki problemleri bölge ülkelerle çözmek üzere ciddi bir irade ortaya koyuyoruz. Ortadoğu’ya gelecek barışın Türkiye’ye ve mazlum milletlere ne kazandıracağını birileri çok iyi biliyor ve rahatsız oluyorlar. Bu bölgelere kalıcı barış gelecektir ve Türkiye bunda en büyük pay sahibi olan ülke olarak tarihe geçecektir.”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top