Muharip Gazilere yeni yer tahsis edilecek

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Çankırı protokolü, Çankırı Belediyesi içinde bulunan Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.


Ziyarete Vali Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak ve diğer protokol üyeleri eşlik etti.


Dernek Başkanı Ahmet Çelik ve gaziler, Vali Aktaş ve protokol üyelerini dernek önünde karşıladı.


Vali Hamdi Bilge Aktaş devletin her zaman gazilere ve şehit ailelerine kapısının açık olduğunu vurgulayarak Çankırı Belediyesinin içerisinde bulunan Muharip Gaziler Derneği’nin bürosunun çok küçük ve dar olduğunu, yeni yapılan Hükümet Konağı içerisinde bir büro tahsis edebileceklerini aktardı.


Gazilerin yeni yapılacak olan Hükümet Konağına gitmekte zorluk çekebileceğini aktaran Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Çankırı Belediyesi’nde bulunan büronun yanındaki odayı gazilere tahsis edildiği zaman sorunun ortadan kalkacağını söyledi.


Çankırı Belediye binasının tüm gazilere ait olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Boz, dernek bürosunun yanında bulunan odayı gazilere tahsis edeceklerinin sözünü verdi.


Muharip Gaziler Derneği üyelerinin Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı Külliyede ziyaret etmek istediklerini aktaran Ahmet Çelik bu konuda AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan yardım istedi. Taleplerini Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a ileceklerini söyleyen Akbaşoğlu, meclis açıldıktan sonra bir gün Muharip Gazileri, AK Parti Grup toplantısında misafir edebileceklerini ifade ederek kapılarının gazilere her zaman açık olduğunu vurguladı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top