AK Parti'de hedef 15'te 15

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı 13 Ekim Cumartesi günü 100. Yıl Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ile milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, ilçe belediye başkanları, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal, il ve ilçe yönetimleri ile partililer katıldı.


Açılış ve yoklamanın ardından divan oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, yapılacak olan yerel seçimlerde hedeflerinin Çankırı genelinde 15 belediye başkanlığını almak olduğunu söyledi.


Kaman, “24 Haziran sonrasında gerek ülke gündemimiz gerekse Çankırı gündemi önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler olarak belirginleşmiştir. Tüm teşkilatlarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.


Seçimlerdeki hedeflerinden bahseden Kaman, “Mart ayında yapılacak olan seçimlerde tek hedefimiz 15’te 15 olacaktır. 12 İlçemizde ve 3 Beldemizde hiçbir fire vermeden AK Parti bayrağını göndere çekip 15’te 15 hedefimize ulaşacağımıza inancım sonsuzdur. Bundan önce olduğu gibi, gerek bu dönemde gerekse bundan sonra da bu davaya hizmet etmiş, kendini adamış, gönül verdiği bu davada herhangi bir şekilde görev almış tüm kardeşlerimize birebir ulaşarak hallerini hatırlarını soracak ve onlarla irtibatlarımızı asla koparmayacağız.” açıklamasında bulundu.


Çankırı Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden bahseden Belediye Başkanı Hüseyin Boz da, “Asfaltla alakalı şu ana kadar 40 bin ton asfalt attık. İnşallah 10 bin ton daha atarak 50 bin ton asfaltı bu yıl içinde atmış olacağız. Bisiklet yolumuzun yüzde 95’ini bitirdik bu ay sonu gibi açılışını yapacağız. Tüm halkımızı davet ediyoruz. Yaklaşık 4 km bir mesafede yürüyüş alanı ve bisiklet yolumuz olacak. 100 km ye yakın sati kaplamalarımız tamamlandı. Parke çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Özellikle yeni yerleşim alanlarında devam ediyor.” dedi.


“BÜROKRAT ÇÖZÜMCÜL OLACAK YOKSA...”


AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise bürokratlara uyarılarda bulundu. Çivitcioğlu, “Bürokrat çalışacak bürokrat ülkemizin gidişatına istikamet veren milletimizin işini yapmakla ilgili gecesini gündüzüne katacak, çözümcül olacak. Çözümcül bürokratların başımızın üstünde yeri var ama çözümcül olmayan bürokratların gönlümde yeri olsa bile aklımda yeri yoktur. İş yapan bürokratla çalışırız iş yapmayan bürokrata da güle güle deriz.” dedi.


“DEVLET HASTANESİ İLE İLGİLİ ŞİKAYETLER VAR”


Çivitcioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çankırı’da vatandaşımızın istediği talepler doğrultusunda hareket edeceğiz. Şu anda Çankırı Devlet Hastanesi ile ilgili şikayetler var. Biz bununla ilgili bürokratlarımızı uyardık. Bürokratlarımız kendilerine çeki düzen verecekler, çalışma sistemiyle ilgili yapılması gerekenleri yapacaklar. Yapamıyorlarsa da ‘Allah işlerini güçlerini rast getirsin’ diyeceğiz.


“ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIN GÖNLÜNE HİTAP EDEBİLMEK”


Yerel yönetimlerde kanalizasyonlar yapmak, yol yapmak, parke yapmak bunlar güzel şeyler. Göze hitap ediyor ama en önemlisi vatandaşla gönül bağını güçlendirmek. Gönül bağını güçlendirmediğiniz süre içinde bu yaptıklarınızı bir faydası yok. Siyasette beğenilmek işin hizmet boyutu, sevilmek işin gönül boyutu. Yol yap, parke yap bunlar unutulabiliyor ama vatandaşın gönül dünyasına dokunabildin mi, onla muhabbet edebildin mi Allah’ın izniyle hiçbir sıkıntı yok. Yaptığımız hitabetlerde vatandaşın gözüne, aklına hem de gönlüne hitap edeceğiz. Bunu yapabiliyorsak kaldığımız yerden işimize devam ederiz.  Gönüllere girersek AK Parti kazanacak, AK Parti kazanırsa Türkiye kazanacak, Türkiye kazanırsa dünyada adalet, hak, hukuk ve mazlumlar kazanacak. Bu anlamda birliğimizi, beraberliğimizi koruyalım. Birbirimizin dilinden anlayalım. Vatandaşımızın yanında olalım, gurur, kibir, yüksekten bakış kimseye bir şey kazandırmamış. Mühim olan alçakgönüllü olmaktır.


“HEDEF 15 BELEDİYEYİ ALABİLMEK”


Şimdi hedefimiz Çankırı’da 15’te 15 yapmak. Kaldığımız yerden cumhurbaşkanımıza hem AK Partimize hem ülkemize sahip çıkıp ‘Çankırı sizinle’ dedirteceğiz inşallah.”


AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ise konuşmasında şunlara yer verdi: “Yüzyılımızın ilk çeyreğinde bizi tarihten silmek isteyenlere karşı Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde ‘Ya istiklal ya ölüm!’ diyerek bütün emperyalist ve siyonist kuşatmaları darmadağın ederek ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran dedelerimizin yolunu takip etmek ve onların emanetine sahip çıkmak demektir. Millete hizmet yolunda birlik beraberlik içerisinde disiplinli bir şekilde hem kendimizi hem geleceğimizi teminat altına alarak bütün insanlığın umudu ve vicdanı olarak vazifelerimizi deruhte etmenin şuuru ve ufku içerisinde bir aradayız. Çalışmalarımız bu yönde sürecektir.”


Toplantı, basına kapalı olarak devam etti.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere 1 yorum yapılmıştır.

Vatanda ( 15.10.2018 )

Önce tuna dinç den başlayan sayın vekilim milletin personelin cehennemi yasatan

Scroll To Top