Belediye Başkanı Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Belediye Başkanı Hüseyin Boz,  Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. 29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyetin halkın sarsılmaz birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini gösteren en önemli yönetim biçimi olduğunu söyleyen Başkan Boz, mesajında şu ifadeleri kullandı.

“Kendini demokrasi ile besleyen Cumhuriyet, Türk milletinin damarlarında dolaşan asil kanla kurulmuştur. Bundan dolayı şüphe yoktur ki; Cumhuriyet, milletimizin var olma savaşı verdiği Kurtuluş Savaşı ve sonrasında Türk milletinin diriliş hikâyesidir. Cumhuriyet, tüm imkânsızlıkların karşısına canını ortaya koyarak yazılan bağımsızlık eseridir. 95 yıl önce verilen bu sınav, günümüzde de bu toprakların peşini bırakmamış, fakat asil milletimiz bugüne değin Cumhuriyeti korumayı başarmıştır.  Cumhuriyet döneminde bir araya gelen devlet ve millet, artık daha fazla yan yana ve can canadır. Milli birlik, beraberlik ve milli hedeflerimize kastederek huzur, istikrar ve güven ortamını sekteye uğratmak isteyen hain güçlerin akıl oyunları, yine cumhurun birliği ve beraberliği karşısında yok olmaya mahkûmdur. Cumhuriyet, bu oyunların nasıl bozulduğunun en somut kanıtıdır. Egemenliğin tek sahibi milletimiz ile birlikte bugün de Cumhurbaşkanımız önderliğinde Cumhuriyetimizi korumaya, güçlendirmeye ve aynı azim ile geleceğe taşıyacağımıza şüphe yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyete giden yola hayatlarını adamış Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz rahmet ve minnet ile anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.”Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top