Başkan Boz Açıklamada Bulundu

Geçtiğimiz gün AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda bazı illerin belediye başkan adaylarını açıkladı.


Açıklanan adaylar arasında Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz aday gösterildi. Çankırı Belediye Başkanı Boz’un aday gösterilmesi ile alakalı olarak  dün AK Parti İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenlendi.


Toplantıya AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, parti üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, “31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere adım adım ilerliyoruz. Dün itibari ile de Çankırı AK Parti olarak sayın genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyinde grup toplasında açıkladığı gibi Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’u da açıklamıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde geçmişte olduğu gibi 15 yıllık AK Parti belediyeciliğini kaldığı yerden ileriye götürmek için elinden geleni yapacaktır.” Dedi.


İstanbul’da meydana gelen helikopter kazasına değinen Kaman, “Ben burada Sancaktepe'de helikopter kazasında şehit olan 4 askerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı askerimize de acil şifalar diliyorum. Özellikle 31 mart yerel seçimlerine giderken tüm siyasi partilerimize de buradan bir mesaj vermek istiyorum. 24 haziran seçimlerinde olduğu gibi 16 nisanda olduğu gibi yine siyasi partilerle olduğu gibi Çankırı’ya yakışır bir seçim kampanyası yürütmek istiyoruz. Biliyorsunuz ne 24 Haziran’da ne de 16 Nisan referandumunda en ufak bir tatsızlık yaşamadık. İnşallah 31 Mart seçimlerinde de yine aynı şekilde huzurlu bir ortamda seçim çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz.” İfadelerine yer verdi.


İl Başkanı Kaman, “Aday tanıtımlarımızın önümüzdeki günlerde ilçe ve belde belediye başkanları adaylarının da belli olmasıyla inşallah geniş katılımlı bir aday tanıtım toplantısı yapacağız. İlçe belediye başkanlarımızın belli olması yaklaşık 10 günü bulacak. Tahmini olarak söylüyoruz bunu tabi. Şu an da ilçe belediye başkanlıklarımız ve belde belediye başkanlıklarımızla ilgili hem Çankırı teşkilatımızın hem genel merkezimizin yapmış olduğu ankette ve birebir görüşmeler neticesinde çalışmalar devam ediyor. Sadece Çankırı için değil bütün iller için devam ediyor. Özellikle 31 Mart yerel seçimlerine giderken herkesin fikri alınıyor. Telefon anketlerinden tutun birebir anketler, görüşler ilçenin kanaat önderleri, STK’lar genel merkezimiz tarafından tarafsızca yapılıyor. Dün olduğu gibi ilerleyen günlerde ilçe belediye başkanlıklarımızı açıklamış olacağız.” Şeklinde konuştu.


Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz ise şu ifadelere yer verdi : “İl başkanımızın da belirtmiş olduğu gibi dün itibariyle genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Çankırımızla alakalı Belediye Başkanı Adayımızı Hüseyin Boz olarak açıkladı. Ben yaklaşık 7 aydır belediye başkanlığı görevini yürütüyorum. Başkanımızın da dediği gibi önümüzdeki günlerde aday tanıtım kurulunun da hem şehrimize yapacağımız yeni hizmetleri hem devam eden hizmetleri, projeleri anlatacağız. Güzel bir kampanya süreci geçireceğiz. Şehrimizle, insanlarımızla, vatandaşlarımızla kucaklaşarak kaynaşarak onların içinde onlarla istişare ederek tamamlayacağız. Ben şahsıma, camiamıza ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top