İl İdari Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı dün Çankırı Valiliği Birlik Salonu’nda gerçekleştirildi.


Yapılan toplantıya Vali Vekili Abdullah Aslaner Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.


Toplantıya Vali Vekili Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutan Vekili J. Yb. İsmet KARTAL, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gazi BAYKALER ile İl İdare Şube Başkanları katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Vekili Abdullah ASLANER, “2019 Yılının ilk İl İdare Şube Başkanları toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Öncelikli olarak İl İdare Şube Başkanlarımızın kurumlarının iş ve işlemlerinin yürütülmesi ve bu hizmetler yerine getirilirken karşılaştıkları zorluklar ve kurumlarının taleplerini bu toplantımızda istişare edeceğiz. 2018 Yılı içerisinde tüm kurumlar yeni sisteme bağlı olarak iş ve işlemlerini yerine getirdiklerinden bu sistemde işlemlerin daha hızlı yürümesi gerekmektedir. Vatandaşların taleplerine daha hızlı dönüş sağlanması yeni sistem gereğidir. Bu günkü toplantımızda “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal ÖZDEMİR, sunum yapacak olup, diğer maddeler sırası ile görüşülecektir. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.


Çankırı Valiliği’nin ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir, “Doğal kaynakların kendi yenileme kapasitesinin sınırlı olduğu göz önüne alındığında bu kaynakların hızla tüketilmesinin önüne geçilmesi ve üretilen atıkların çevre ve insan sağlığı için bir tehdit olmaktan çıkarılarak ekonomi için bir girdiye dönüştürülmesini amaçlayan atık yönetim stratejileri, tüm dünyada giderek öncelikli bir politika olarak benimsenen sürdürülebilir kalkınma yaklaşımının temelini oluşturan ‘’Sıfır Atık’’ projesi Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hayata geçirilmiştir.” dedi.


Özdemir, “Sıfır Atık tüm kamu kurumlarında, belediyelerde, özel iş yerlerinde ve sivil toplum kuruluşlarında atıkların ayrıştırılarak geri dönüşümünün sağlanması adına bir proje olup Bakanlığımız tarafından hazırlanan sıfır atık üretim eylem planı kapsamında 2018 yılından başlayarak. 2023 yılına kadar kademeli olarak belediyeler, terminaller, havaalanı, liman, marina, otogar, tren garı ve benzeri  alışveriş merkezleri, organize sanayi bölgeleri, kamu kurum ve kuruluşları,  eğitim kurumları, iş yerleri, sanayi kuruluşları, dört ve beş yıldızlı oteller, sağlık kuruluşları,  turizm işletmeleri belgelerine sahip iş yerler geçiş yapmak zorundadır.’’şeklinde konuştu.


Gündemin diğer maddesi olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin 2019/1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi okundu.


Toplantı, genel idare konularının görüşülmesi ve dilek ve temennilerin ardından sona erdi.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top