pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,2249 0.03%
EURO 28,8310 -0.08%
ALTIN 1.674,52-0,09
BIST %
BITCOIN 7176700,76%
Çankırı
18°

KAPALI

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

109 okunma

Ak, “Çankırı’daki tesisler modernleşecek”

ABONE OL
24 Eylül 2020 10:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak Çankırı’daki spor tesisleri hakkında yaşanan gelişmeler ve Çankırı’ya kazandırılmak istenen yeni projelerden bahsetti.

Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi’ne yaptığı açıklamalarda, muhabirlerimizin sorularını yanıtlayan Ak, “Çankırı Atatürk Stadyumumuz eski bir tesis. 1967 yılında yapılmış o günden bu güne hizmet veriyor. Sonrasında tadilatlar oldu. 2011’de  saha yenilemesi yapılmıştı. Ama tesis genel itibari ile bir değişim istiyor. Stadın bulunduğu alan millet bahçesi olursa mecburen yeni bir stat yapılması ilimiz için zaruri bir hale gelecek. Bununla ilgili de biz zemin çalışmaları yaptık. Süreç başladığında o belirlenen noktalardan birine stadı da yapmayı planlıyoruz. Belirlenen yerlerden biri Milli Emlak’ta da uygun Orhan Saka Kapalı Spor Salonu’nun üzerinde bir alan var. Olabilirse stat şehrin dışında olabilir. Çevre yolu oradan geçiyor. Çankırı merkezindeki trafiği arttırmaz. Diğer bir tercihimiz de eski mal pazarının hemen karşısında bir alan var” dedi.

“77 dönüm tahsisli spor vadimiz var”

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak konuşmasında, “Bakanlık çok büyük tesisler yapmıyor. Yeni yapılan statta yine aynı standartlarda olur diye düşünüyorum. Bizim Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 77 dönüm tahsisli alanımız (Spor Vadisi) var. Diğer tesislerimizi de o vadide toplamayı hedefliyoruz. Burada güreş salonu bulunuyor. Jimnastik salonu yetersiz. Buraların da oraya gideceğini düşünmüştük ama mecburen bu yıl bu zemin yenileme çalışmalarını yapmak durumunda kaldık. Bunlar tamamlandığında Çankırı’daki tesislerimiz de yenilenmiş olacak.

Çankırı Ankara’ya yakın bir şehir. Çankırı’nın standartlara uygun bir stadının olması demek bir çok maç ve müsabakaların burada yapılması anlamına gelir. Ankara ve diğer büyük şehirler bu konudaki faliyetlere doymuş durumda.

Burası tercih edilen bir şehir haline gelebilir. O aşamada bunların tüm detayları ilgili birim ve arkadaşlarımızla olabileceğin en iyisi değerlendirilir. Çankırı’ya daha iyisini kazandırmak için uğraşacağız. Sporcu fabrikamız için girişimlerimiz var. Jimnastik salonumuz, okçuluk salonumuz ve tenis kortu için girişimlerimiz var. Çankırı’da ki tüm tesislerimiz yenilenerek daha modern yeni tesislere dönüşecek bunun başka bir çıkar yolu yok. Biz Çankırı’yı bir spor şehri yapmak istiyorsak bunun yolu buradan geçiyor. Bunu başka türlü yapamayız. Yoksa sadece belirli faliyetleri yapan konumunda kalırız. Çankırı’yı spor şehri yapmakta iddialıyız. Hedefimizi olabilecek en üst noktada tutarak çalışmalarımızı buna göre planlamak zorundayız” ifadelerine yer verdi.

“Biz bu kamuoyu desteğini oluşturursak zaten diğer yatırımlar çok kolay gelir”

Sadık Ak, “Tüm faaliyetlerimiz sayın valimizin talimatları doğrultusunda onun bilgisi dahilinde onların destekleriyle yürüyoruz. Yine bu konuda sayın milletvekillerimizin bu konuda ciddi çabaları var. Onlarda bu konuların hayata geçmesi için çok yoğun bir çaba sarf ediyorlar. Yine bu konuda Çankırı Belediye başkanımızında çok yapıcı ve bu konulara duyarlı bir kişi olduğunu biliyoruz. Zaman zamanda bu manada kendisinden destek alıyoruz. Süreç ilerledikçe bizim bu kurumlarımızdan beklentilerimiz dahada fazla olacak. Çünkü bu tür büyük yatırımlar sadece bir İl müdürlüğünün çabasıyla olmaz. Bunun için toplumsal bir destek gerekir. Tüm kurumların bu konuda desteğinin olması gerekir. Bakanlıkta o zaman bu talepleri dikkate alacaktır. Biz bu kamuoyunu desteğini oluşturursak zaten diğer yatırımlar çok kolay gelir” şeklinde konuştu.

“Yıldıztepe’de bizim bir kamp eğitim merkezi oluşturma amacımız var”

Ak 2021 yılı içerisinde yapılacak olan projeler hakkındaki konuşmasında, “İlk olarak bizim mikro düzeyde mevcut kamp eğitim merkezimizin revize edilmesi ve güçlendirilmesi yapıldı. Yanında Hamdi Bıçkın Spor Salonu var. Bu salonumuzun tadilatı ile ilgili ihalesi var onuda bu hafta yapıyoruz. O da yaklaşık 60 gün sonra aktif hale gelecek. Hemen aynı kampüs içerisinde ismide Hemdi Bıçkın Kamp Eğitim merkezi olarak değişecek. O kamp eğitim merkezinin içinde de Bir nolu sentetik  futbol sahamız var hemen üstünde bu sahanında şu anda bakım onarımı yapılıyor. Orası ile ilgilide çalışmalarımız son noktaya geldi.

Burası olduğunda oraya birde havuz koyduk. Portatif yüzme havuzumuz var. Çevre peyzajı yapıldığında orası bizim ihtiyacımıza kısmen cevap verecek bir yer haline gelecek. Yine bizim hedeflediğimiz sayın vekillerimizle istişareler sonucunda ortaya çıkan Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Ilgaz Yıldıztepe’de bizim bir kamp eğitim merkezi oluşturma amacımız var. İl Müdürlüğü olarak orada hiçbir tesisimiz yok. Bizim kayakçılarımız var. Kayakçılarımız bize ait orada bir tesisimiz olmadığı için bazen faaliyetlerini yürütmekte zorlanıyorlar. Biz oraya 200 yataklı bir kamp eğitim binası yaptırdığımızda bu bir çok kampı sportif faaliyetler kapsamında da bir çok sporcuyu kampta ağırlama imkanı sağlayacak. Gençlik merkezimizin Gençlik Kampları var. Gençlik Merkezi faaliyetleri kapsamında orada kamp alabiliriz. Bu gibi bir hareket bize güç kazandırır. Şu anda gerekli girişimler yapıldı. 2021 yılı içerisinde inşallah bunların hayata geçmesi için çabamız söz konusu olacak” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.