pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,4246 0.36%
EURO 29,0546 -0.02%
ALTIN 1.628,98-0,80
BIST %
BITCOIN 738273-0,35%
Çankırı
19°

HAFİF YAĞMUR

05:23

İMSAK'A KALAN SÜRE

163 okunma

”AK Parti, 400 yıllık hizmeti 20 yıla sığdıran partidir”

ABONE OL
3 Kasım 2021 19:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet ve Kalkınma Partisi İl başkanlığı ve il yönetimi tarafından parti binasında basın açıklaması gerçekleştirildi.

Basın Toplantısına AK Parti Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, İl Başkanı Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık ile AK Partili yöneticileri ve partililer katıldı. AK Parti’nin 19 yıl boyunca yapmış olduğu çalışmaların ve Çankırı özelinde yapılan ve yapılacak çalışmaların anlatıldığı basın toplantısında, Çankırı’nın son zamanlarında ki önemli gündem maddelerinden birisi olan yapılacak olan yeni Devlet Hastanesi konusunda açıklamala yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan AK PArti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, ”Bugün ülkemiz ve Çankırı için tarihi bir gün. 3 Kasım 2002 yılında millete hizmet için çıkmış olduğumuz hizmet yolunda, 19 yılımıdayız. Bu süre zarfında Çankırımıza teşkilat mensuplarımız ile sayısız hizmetler kazandırdık. Bundan sonrada hizmetlerimize duraksamadan devam edeceğiz. Çankırı Merkezimiz başta olmak üzere bölgemizin çok önemli bir hizmetini faaliyete geçiriyoruz. Bütün halkımızın sabırla beklediği, müjdeyi hep beraber açıklayacağız. Çok öncesinde yatırım programına gren Çankırı’nın beklediği Sağlık Bakanımızla da yaptığımız görüşmede ve Cumhurbaşkanımızlan yapılan görüşmelerde hastane projemizi neticeye bağladık. İnşallah gerekli çalışmaların ardın son aşamaya getirdik. Gerekli bilgileride grup başkan vekilimiz sunacaklar” diyerek sözü AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’na bıraktı.

Bizim Ankara’da elimiz armut toplamıyor

Bugün yine bir eserin bir hizmetin vatandaşımızın talebiyle ilgili sürecin, tamamlanmasıyla orada mutluluğumuzu paylaştık. Bir ay önce Eldivan İlçesi’nde yaptığımız gibi bu ayda Orta İlçesi’nde doğalgaz açılışını gerçekleştirdik. yapılamaz denilen, gerçekleştirilemez denilen, AK Parti bir bir yerine getiriyor. Yıl 3 Kasım 2002 yıl 2021 kanı hala fokur fokur kaynıyor. Bu milletin hizmetkarı AK Parti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan liderliğinde  yine dosta güven muhalefete üzüntü vermeye devam edeceğiz. Allah’ın izni ile vatandaşın vermiş olduğu sorumluluğu yerine getirmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Hem 3 kasım münasebeti ile malumÇankırı için sorun haline gelmiş olan hastane için toplandık. Şunu herkes iyi bilsin, bizim Ankara’da elimiz armut toplamıyor. Biz Ankara’da birileri gibi şeytan taşlamıyoruz. Biz şehrimiz iiçin tavaf ediyoruz, milletimiz için hizmet üretiyoruz. Şehrimizin insanı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Rabbim nice 19 yılları AK Parti’ye hizmet etmeyi nasip etsin” diyerek millet için çalışmaların süreceğini ifade etti.

AK Parti, 400 yıllık hizmeti 20 yıla sığdıran partidir

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili M. emin Akbaşoğlu,”Bugün 3 Kasım 2021 Çarşamba.

AK Parti’nin iktidara gelişinin 19. yılında Çankırı İl Başkanlığımızdayız. Türkiye ve Çankırı olarak çok önemli bir günü idrak ediyoruz. AK Parti’nin kuruluşunun 20. iktidara gelişinin ve kesintisiz hizmet vermesinin 19. yılını idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 3 Kasım 2002’de iktidara gelen AK Parti, 400 yıllık hizmeti 20 yıla sığdıran partidir. Zira  sadece bir örnek olarak 80 yılda yapılan 6 bin km bölünmüş yolu, 19 yılda yaklaşık 30 bin km’ye çıkaran iktidar AK Parti iktidarıdır. Siyasi tarihimizden AK Partiyi çekip aldığınızda aynı hızla 400 yıl sonra erişebileceğimiz sonuca  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 19 yılda ulaştık. İşte Liderlik işte hizmet destan. Cumhurbaşkanımız tarihimizin en büyük yatırım, hizmet ve eserlerini ülkemize ve milletimize kazandıran lider olarak şimdiden tarihe geçmiştir.”dedi.

Anjiyo ünitesi yılbaşı itibariyle hizmet verecek

M. Emin Akbaşoğlu, ”AK Parti iktidarının 19. yılını yaşadığımız bugünlerde Çankırımıza kazandırdığımız hizmetlere yenilerini eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Çankırımız heyecanla beklediği hastanesinesine kavuşuyor. 2018’de yatırım programına aldırdığımız 400 yataklı yeni hastanemizi mevcut hastanemizin yanına inşa edeceğiz. Böylece şehrimize toplamda 700 yatak kapasiteli hastane kazandırmış olacağız. Yeni hastane, eğitim araştırma hastanesi niteliğinde Karatekin Üniversitesi’nde kuracağımız Tıp Fakültesi ile afiliye bir şekilde ve bir üniversite hastanesi seviyesinde hizmet verecek. Şehir hastanesi niteliğinde olacak yeni hastanemiz, rahatlık ve konforu aziz hemşehrilerimize sunacak şekilde inşa edilecek. Böylece, her türlü teşhis, tedavi ve hizmetlerin verileceği nitelikte bir hastaneyi Çankırımıza kazandırmış olacağız. 3 Kasım 2021’de AK Parti’nin iktidara gelişinin 19. yılında yeni hastanemizi Çankırımıza armağan ediyoruz. Yeni modern hastanemiz şehrimize, hemşehrilerimize ve milletimize hayırlı olsun. Anjiyo Ünitesi ile de inşâAllah yılbaşından itibaren Çankırı Devlet Hastanemizde hemşehrilerimize hizmet vermeye başlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca bir müjde daha vermek istiyorum diyen Akbaşoğu, ”Çankırımız içme suyu ihtiyacını Orta Kayıören’de bulunan Güldürcek Barajından karşılıyor. Bu hizmeti de AK Parti şehrimize kazandırmıştı. 2017 yılında yatırım Programına alarak başlattığımız Kurşunlu Köpürlü Köyü’ndeki Devrez Kızlaryolu Barajı ( Yeni ismi ile Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya Barajı )’nda son aşamaya gelinmiş durumda. Yaklaşık 160 bin dekar araziyi sulayarak bölgemize yıllık 400-500 milyon katma değer üretecek olan ve ayrıca elektrik üretimi de gerçekleşecek olan, yerden yüksekliği 92 metrelik dev  barajın perde betonu devam ediyor. İnşâAllah önümüzdeki yıldan sonra su tutulmaya başlanılacak. Köpürlü Köyü sakinlerimizin yeni yerleşim yeri belirlenerek çalışmalara başlandı. En güzel ve uygun şekliyle evleri kendilerine teslim edilecek inşâAllah. Şu an içme suyu olarak kullandığımız Güldürcek Barajı’nın üç misli büyüklüğündeki Devrez Kızlaryolu (Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya) Barajı hemşehrilerimizin içme suyu ihtiyacını da karşılayacak şekilde hizmet verecek. Şimdiden nice hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bütün dünya ekonomilerinin etkilendiği salgın döneminde AK Parti hükümeti olarak vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Herkes emin olsun ki İşçisinden çiftçisine, memurundan emeklisine, esnafından sanayicisine toplumun tüm kesimlerinin yanında olmaya devam edeceğiz, vatandaşlarımızın alım gücünü daha da artıracağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 19 yıldır kesintisiz bir şekilde millet devlet kaynaşmasıyla Büyük ve Güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa ediyoruz. Adil ve Merhametli Yeni Bir Dünyayı da insanlığa hediye etmenin irade, azim ve kararlılığı içinde yolumuza ve hizmetlerimize devam edeceğiz. Biz AK Partiyiz. Biz aziz Milletimizin hizmetkârlarıyız. Biz verdiğimiz sözleri yerine getiririz. Milletimizin duasını alarak Rabbimizin rızasını kazanmak için samimiyetle canla başla çalışmaya devam edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan AK Parti milletvekilleri katılımcılara teşekkür ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.