DOLAR 30,9932 0.14%
EURO 33,4912 0.03%
ALTIN 2.012,100,02
BIST %
BITCOIN 16091730,60%
Çankırı

AÇIK

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

155 okunma

AK Parti İl Gençlik Kolları istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı

ABONE OL
7 Ocak 2020 10:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

AK Parti Çankırı İl Gençlik Kolları istişare ve değerlendirme toplantısı geçtiğimiz cumartesi günü 100.YıI Kültür Merkezi’nde yapıldı. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıya, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu Burak AK, AK

Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, AK Parti Çankırı İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Bahri Kılıç, ve AK Parti Çankırı Gençlik kolları üyeleri katıldı.

Divan kuruluna, Divan Başkanı Hüseyin Kılıç AK Parti Gençlik Kolları İl Teşkilat Başkanı, Kâtip üye Munise Kayabaşı Gençlik Kolları İl Sekreteri, Kâtip üye Fatih Yavuz Ilgaz İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Ardından, AK Parti Çankırı İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş, açılış ve selamlama konuşmasında, “Siyasette önemli olan;  ruhu genç, dinamik, atik, saygılı, çevresinde sevilen güler yüzlü ve çalışkan genç arkadaşlarımızla yol yürümektir.  Siyaset  o zaman daha da anlamlı hale gelecektir.

Kalkınan ve her zaman ilerleyen bir Türkiye’de,  siyaset hayatımızın aktörleri de değişmekte. Seçilme yaşı otuz yaşından on sekiz yaşına indirilmesiyle, genç nüfusun siyasete atılmasına büyük rol oynamıştır.  Bu da siyasete belirli bir ivme kazandırılması demek, taze kan demektir. Bu nedendendir ki ülkemiz için çalışan gençlere yer vermeliyiz.

Biliyoruz ki Türkiye siyasetinde gençlere verilen önemin artması,  genç kardeşlerimizin siyasete olan ilgisini ve merakını da artırmıştır. Bu merak gençlerimizin ülke yönetiminde belirli yerlere getirerek bende varım dedirtiyor. Geçmişte siyaset içerisinde yer almayan gençler bugün siyasetin tam merkezinde rol almış durumda.  Ülkemiz siyaset arenasına baktığımızda, geçtiğimiz bir kaç sene öncesine kadar meydanlarda genç arkadaşlarımızı göremiyorduk. Ama şimdi meydanlarda göremediğimiz gençlerimiz artık mecliste yer alıyor.

Peki Biz Çankırı’da neler yapıyoruz?

Sosyal sorumluluk projelerimizle, ilçe ziyaretlerimizle, teşkilat ziyaretlerimizle, kahvaltı programlarımızla, özel günlerde anlamlı buluşmalar gerçekleştirerek, her an sahada olmaya gayret ediyoruz. Çankırı gençliği için neler yapabiliriz bunu teşkilatımızla tartışıp büyüklerimize aktarıyoruz.

Üniversiteli ve lise kardeşlerimizle  her hafta buluşarak davamızı, liderimizi, gayemizi hedeflerimizi anlatıp her geçen gün büyüyen ak gençlik ailemize, yeni gönüllüler ve üyeler kazandırıp teşkilatımızı iri ve diri tutuyoruz.

Gençlik kolları istişare ve değerlendirme toplantımızla amacımız; birlik ve beraberliğimizin samimiyet ve sohbetimizin, daha güçlenmesi, teşkilat mensuplarımızın kaynaşması, istişare kültürümüzün artmasıdır. Bu doğrultuda sizlerin fikir ve görüşlerini alarak çalışmalarımıza yön vereceğiz.

Şunu çok iyi bilmeliyiz ki,

Milletlerin en büyük silahı, sahip oldukları genç nüfustur. Milletimiz de sahip olduğu genç nüfusla dünyanın en güçlü milleti olma yolunda emin adımlarla, yürüyüşünü sürdürmektedir. Bizler de AK GENÇLİK olarak devletimizi ve milletimizi ileriye götürebilmek için, elimizden geleni yapıyoruz.

Türk genci, tarihin her döneminde, içinde bulunduğu zorlukların üstesinden gelmeyi başarmıştır. 1071’de Malazgirt’te Alparslan zafer için gençlere güvendi ve yanılmadı; 1453’te Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethetmek için gençlerine güvendi, güveni boşa çıkmadı; 1915’te Çanakkale Savaşlarında milletimiz, gençliğe güvendi ve yanılmadı. Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk, özgürlük yolunda gençliğine güvendi ve onun güveni de boşa çıkmadı. 15 Temmuz 2016 da alçak FETÖ’cülerin darbe girişiminde Reis-i Cumhurumuz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan biz gençlere güvendi ve onun güveninide boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız.

Bizler AK GENÇLİK olarak siyaset gençleşiyor Türkiye güçleniyor anlayışı ile Gençlik Kolları gibi bir okulda yetişip kendimize hedefler koyarak, önce yaşadığımız coğrafyadan başlamak üzere, köylerimize, ilçelerimize, ilimize, ve milletimize hizmet edecek bir gençlik yetiştirmek için mücadele ediyoruz.

Vazgeçmeyin. Siyasetten soğumayın. Ülkeyi gelecekte sizler yöneteceksiniz. Şimdi yaşadığınız sıkıntıları not edin ve bir gün güçlü olduğunuzda bu sıkıntıları giderin. Böylece bizden sonra gelecek kuşaklar aynı sıkıntıları yaşamaz.

‘Böyle gelmiş, böyle gider’ demeyin sakın. İtirazınız varsa, susmayın. Yanlış varsa, düzeltmek için uğraşın. ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ derseniz, bir gün o yılan sizi sokar.

Bu mücadelede önümüze çıkan engellere takılmadan, düşmeden, nifak tohumları ekenlere fırsat vermeden, önce millete ve gençliğe hizmet diyerek, elif gibi dimdik bu kutlu davada yılmadan yürümeye devam edeceğiz.

Recep Tayyip Erdoğan’ın,  ülkemiz ve milletimiz için yaptığı fedakârlıkların ve gösterdiği çabaların farkındayız. Onun bu şerefli mücadelesinin gelecek nesiller için olduğunun da bilincindeyiz. Bizler de Ak gençlik olarak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefi gerçekleştirmek için boş durmamak gerektiğini de biliyoruz. Bu hedef için her birimiz bu kutlu yolda  yürüyoruz.

Hepimizin hedefi büyük ve güçlü  bir Türkiye’dir. Bu yolda biz gençler olarak kendimize güveniyoruz, unutmayın ki gençlerini ihmal edenler geleceğini imha ederler, sizler de bizlere destek olun ve güvenin. Emin olun ki bu güveniniz hiçbir zaman boşa çıkmayacaktır. Günümüzde hala özlemini çeken, karanlık dimağlarında hayaller kuranlar olsa da, Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor, olmayacak.

Davanın yükünü kaldıramayan, kerameti kendinde sanan ihanete sapan güruh ne kadar çabalasa da beyhude kalacak.

Bu davada yolunu kaybedenler, vefasızlığa düşenler olmuştur. Ama biz büyük AK Parti ailesi olarak Rabbimin izniyle Reisimizin yanından ve yolundan milim ayrılmadan rotamızda devam edeceğiz. Ama bu kutlu yolda yolunu şaşıranların esamesi dün olduğu gibi bundan sonra da okunmayacaktır.

Bizim her zaman davamız Türkiye, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan…

Sözlerime son verirken;

Bugün programımıza katılarak bizlere eşlik eden kıymetli büyüklerime ve birbirinden değerli genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. İstişare ve değerlendirme toplantımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum bu vesileyle her birinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”dedi.

Altuntaş’ın ardından AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik yaptığı konuşmada, “ Gençlik kolları parti teşkilatının temel taşı,  her hangi bir programda ilk akla gelen gençlik kolları sağolsun onlarda hiç bir zaman nasıl olacak? Nasıl yaparız? Demeden bir adım öne atılan bir gençlik sağ olsunlar. Toplantıya katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Çelik’in ardından AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu Burak AK yaptığı konuşmasında, “Ben İç Anadolu bölgesinde koordinatör olarak ilk göreve geldiğimde Furkan başkana bir kelam etmiştim. Gerekirse daha az uyuyacağız, ama daha çok çalışacağız.Bu gün bu coşkulu kalabalığı gördüğüm zaman Furkan başkan ve ekibinin daha az uyuduğuna daha çok çalıştığına şahit oluyoruz. Çünkü bizlerin miras bizlerin miras yedi konumunda olma lüksü asla yoktur. Benim burada ilçe başkanlarımızdan, il yönetimindeki bütün kardeşlerimizden bir ricam var görevimizin ehemmiyetini asla unutmayalım bizler gittiğimiz her yerde dünyaya karşı baş kaldırmış mazlumların yanında olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamıyla gidiyoruz. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”dedi.

Programın sonunda geçmiş dönemde görev yapmış AK Parti Çankırı Gençlik Kolları Başkanlarına Plaket verildi.

Daha sonra program basına kapalı gerçekleşti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.