DOLAR 31,1325 0.08%
EURO 33,8306 0.07%
ALTIN 2.034,450,13
BIST %
BITCOIN 17592599,80%
Çankırı

PARÇALI AZ BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

55 okunma

Bağımlılık ile mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi

ABONE OL
3 Temmuz 2019 14:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Haziran ayı toplantısı Vali Yardımcısı V. Mustafa Emre KILIÇ başkanlığında, Valilik Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Eyüp YALÇINKAYA, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet HALLAÇ, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, ilgili daire müdürleri, STK temsilcileri ve diğer görevliler katıldı.

Toplantı Vali Yardımcısı V. Mustafa Emre KILIÇ’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Toplantının önemine vurgu yapan KILIÇ, asayiş ve eğitimsel çalışmaların elbette yapılacağını ancak gençlerimizin zararlı alışkanlıklara hiç başlamamasını sağlayacak yöntemleri geliştirmemiz gerektiğini ifade etti.

KILIÇ’ın açılış konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü sekretarya sorumlusu Sosyal Çalışmacı Ali KARATAŞ tarafından gündem maddeleri okunarak, 2019 yılında kurumlarımız tarafından yapılan çalışmalar hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

Sağlık Müdürlüğü olarak aile hekimliği birimleri ile acil sağlık hizmetlerinde çalışan personellerin konu hakkında eğitimlerinin periyodik olarak yapıldığı ifade eden KARATAŞ, bunun yanı sıra birimlerine başvuruda ailelere tedavi konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti verildiğini belirtmiş, Çankırı Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Ayaktan Tedavi Merkezinin de hasta kabulüne başladığını sözlerine eklemiştir.

KARATAŞ’ ın sunumunun ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem GERGİNCİ tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalara dair ayrıntılı bir sunum yapıldı. Amaçlarının hem gençlik faaliyetleri hem de spor faaliyetler ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek olduğunu ifade eden GERGİNCİ şunları ifade etti: “Azimle ve kararlılıkla yaptığımız çalışmalar neticesinde özellikle son 2 yılda Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 2019 yılı itibariyle atıcılık, atletizm, boks, jimnastik, halter, kayak, kızak, judo branşlarında olmak üzere toplam 2 Avrupa şampiyonluğu, 1 Avrupa ikinciliği, 4 Türkiye rekoru, 38 Türkiye şampiyonluğu, 39 Türkiye ikinciliği, 40 Türkiye üçüncülüğü yaşayarak toplamda 39’u Milli Takım sporcusu olmak üzere 16704 lisanlı sporcu ve 5 milli takım antrenörü ile ilimizi başarılı bir şekilde temsil etmekteyiz.

Şu anda tüm tesislerimizde yüzme hariç sporun her branşında 5 ila 18 yaş arasında gençlerimize yaz döneminde de spor yapma imkanı sunan il spor merkezlerini (yaz spor okulları) de faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Tüm bunların yanına ayrıca gençlik merkezlerimiz bünyesinde de faaliyet ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Spor faaliyetlerimiz gibi yine gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmek için “Kıraathaneler Aslına Dönüyor, Kod Adı 2023, Gençlerin İyiliği Projesi, Kalkınan Türkiye’nin Lider Gençleri, Çocuklara Mahremiyet Eğitimi, Medeniyetimiz Keşfi Kudüs, Merkezimde Sen Varsın, Ensar Muhacir Kardeşliği, Gençler Asla Unutmaz, Çaya Geliyoruz” gibi projeler; Teknofest Programı gibi etkinliklerle gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme imkanı sunmaktayız. Tüm bu etkinliklerimizi yanında yaz döneminde gitar, bağlama, keman, ebru, resim kursları gibi etkinliklerimiz de devam etmektedir.

Çankırı GS İl Müdürlüğü olarak gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek, gençlerin gelişimlerine katkıda bulunmak, rehberlik ve danışmanlık yapmak, gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek amacıyla sanatsal, sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetler ile tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenlemeye de devam edeceğiz.”

Yetenek Taraması (Spora Yönlendirme Projesi)’nin de devam ettiğini belirten GERGİNCİ, Projenin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde gerçekleştirildiğini ifade ederek geçen yıl yapılan çalışmalar kapsamında 60 öğrencinin branşlara yönlendirilme aşamasında antrenmanlarına devam ettiğini söyledi.

Metruk Binalarda Son Durum Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem GERGİNCİ’nin sunumunun ardından gündemin diğer maddesi olan metruk binalar konusu ele alındı. İlgili kurum yetkilileri tarafından tespit edilen metruk binaların büyük çoğunluğunun yıkıldığı, yıkımı henüz yapılmayanların çevresinin güvenlik önlemi içerisine alındığı, tescilli binalarla ilgili olarak da prosedürün devam ettiği ifade edildi. Yapılan sunumlar sonrasında görüş ve önerilerin dile getirilmesi ile toplantı sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.