Sumitomo Rubber Ako
13° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.23
  • DOLAR 6.57

Bahar yağmurlarının gecikmesi çiftçiyi etkiledi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, çiftçilerin zor günler geçirdiğini söyledi. Gamzeli, bahar yağmurlarının gecikmesinin çiftçiyi zor durumda bıraktığını aktardı.   Gamzeli şunları söyledi: ?Bu sene bahar yağmurlarının gecikmesinden dolayı, bir buçuk ay kadar yağmur görmedi tarlalarımız. Görüldüğü gibi dönümden 100 150 kilogram anca alabiliyoruz. Bu […]
Çankırı Gündemi - 1 Haziran 2019 00:18 A A

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, çiftçilerin zor günler geçirdiğini söyledi. Gamzeli, bahar yağmurlarının gecikmesinin çiftçiyi zor durumda bıraktığını aktardı.

 

Gamzeli şunları söyledi: ?Bu sene bahar yağmurlarının gecikmesinden dolayı, bir buçuk ay kadar yağmur görmedi tarlalarımız. Görüldüğü gibi dönümden 100 150 kilogram anca alabiliyoruz. Bu tarla belki tohumluk da veremeyecek. Tarlalarımızın bir çoğunda dane çıkmıyor. Arpa ve buğday da bu zorluğu yaşıyoruz. Her ikisinde de dönümünde 100 150 kilogram alıyoruz. Yağmurların gecikmesi buna neden oldu. Çiftçilerin mağduriyetleri hükümetimizin çıkarttığı bir karar var ondan inşallah faydalanacağız. Kuraklık olayına girdi bu bölgelerimiz. Yağmurların bölgesel olarak ani yağması tarlalarımızda verimsizliğe neden oldu. Biçerler boşa dönüyor. Sıkıntımız çok büyük.?

Bu haber 169 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 00:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by