Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.10

Başkan Esen, “Biz dün ne söylediysek bugün onu gerçekleştiriyoruz.”

Başkan Esen,”Türkiye’nin sofrasında Çankırı tuzu olduğunu dünyaya ispatlamaya kararlıyız.” Çankırı’da Yeni Gün Göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, gazetemiz Yenigün’e önemli açıklamalarda bulundu. Yerel yönetimlerin etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Çankırı’yı daha modern ve daha yaşanabilir bir kent vizyonuna ulaşmayı hedeflediklerini anlatan […]
Çankırı Gündemi - 27 Eylül 2019 10:20 A A

Başkan Esen,”Türkiye’nin sofrasında Çankırı tuzu olduğunu dünyaya ispatlamaya kararlıyız.”

Çankırı’da Yeni Gün

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, gazetemiz Yenigün’e önemli açıklamalarda bulundu.

Yerel yönetimlerin etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Çankırı’yı daha modern ve daha yaşanabilir bir kent vizyonuna ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Esen, bu hedeflere ulaşmak için ortak akılla hareket ettiklerini ve bu minvalde görüşmeler yaptıklarını vurguladı.

Siyasi parti temsilcileri, sivil tolum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, esnaf grupları ve vatandaşlarla toplantılar düzenlediklerini dile getiren Başkan Esen, “Biz seçildiğimiz ilk gün parti rozetimizi çıkartıp kimseyi kimseden ayırmadan her kesime eşit şekilde hizmet etme gayretinde olacağımızı belirtmiştik. Söz verdiğimiz gibi her kesimle görüşmeler gerçekleştirdik. Bu anlamda yol haritamızı belirledik ve çalışmalarımıza başladık” dedi.

Başkan Esen, uygulamaya koyduğu tasarruf tedbirlerinin devam ettiğini ifade ederken, hizmet kalemlerinde tasarrufa gidilmediğinin altını çizdi.

Tuz Mağarası’nı cazibe merkezi haline getirmeye yönelik çalışmaların devam ettiğini de anlatan Esen, “Acil eylem planı kapsamında başlattığımız Tuz Mağarası bölgesindeki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Biz bu çalışmamızla hem kent turizmini hem de kent ekonomisini canlandırmak istiyoruz. Proje kapsamında mağara çevresine sosyal alanlar, otoparkalar gibi çalışmaların yanında gelen misafirlerin temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri donatılar da oluşturuyoruz. Türkiye’nin sofrasında Çankırı tuzu olduğunu dünyaya ispatlamaya kararlıyız. Bu çalışmalar tamamlandığında Çankırı’ya binlerce turist gelecek ve hem esnaflarımız hem de kentimiz büyüyüp güçlenecek. Buna inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Esen, Çankırı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı, üst yapı ve sosyal belediyecilikle ilgili çalışmaların artarak devam ettiğini bildirdi.

Çankırı Belediyesi’nin yapacağı tüm çalışmaları ortak akıl ile belirlediklerini ve yaptığı tüm çalışmaları da kamuoyu ile paylaştığını dile getiren Esen, “Biz dün ne söylediysek bugün onu gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda her kesimden gelen talepleri değerlendiriyor, herkesi dinliyoruz. Yaptığımız çalışmaları da gururla halkımızla paylaşıyoruz. Şeffaflık ve üretkenlik bizim prensiplerimizin başında gelmektedir” diye konuştu.

Başkan Esen, halkın kendilerine gösterdiği ilgi ve teveccühün çalışma azimlerine güç kattığını kaydetti.

Su ve Kanalizasyon, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlükleri bünyesinde sahada görev yapan ekiplerin kışlık ve yazlık kıyafetlerinin Belediyenin kendi imkânları ile üretilmeye başlandığına dikkat çeken Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ayrıca birçok il ve ilçe belediyeleri ile de bu konuda anlaşma sağladıklarını vurguladı.

Gerçekleştirilen her başarılı işin ardından Çankırılıların destek ve duaları olduğunu söyleyen Başkan Esen, Çankırılılarla birlikte daha birçok başarılı işin altına imza atacaklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 1062 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by