pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,2228 0.04%
EURO 28,8170 -0.12%
ALTIN 1.674,38-0,10
BIST %
BITCOIN 7174490,60%
Çankırı
18°

KAPALI

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

166 okunma

Belediye, Başkan Esen’e tam yetki verdi

ABONE OL
14 Şubat 2020 10:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e toplam 6,3 milyon TL. kredi kullanımı ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için yetki verildi.

Çankırı’da Yeni Gün

Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı 6 Şubat 2020 Perşembe günü gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda hayata geçirilecek olan projeler için Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e toplam 6,3 milyon TL. kredi kullanımı ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için yetki verildi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen başkanlığında gerçekleştirilen Belediye Meclisi Şubat ayı birleşimi Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem ve Van/Bahçesaray’da meydana gelen çığ faciasında hayatını kaybeden tüm vatandaşlar için Fatiha okunması ile başladı.

Gündem ve gündem dışı maddelerin ele alındığı Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısında gündem maddeleri ele alınarak oylandı.

Gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak çarşı hamamı ele alındı. Tadilatı yapılan çarşı hamamının tekrar işletilmesi için encümene yetki verilmesi konusu görüşüldü. Çarşı hamamının tarihi bir yer olduğunu dile getiren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ileriki günlerde destek alınması durumunda detaylı bir restorasyon yapmayı düşündüklerini dile getirdi.

Toplantıda ayrıca, Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü arşivinde bulunan enerji kimlik belgesi fotokopi ücreti konusu ele alındı. 40 TL olarak gündeme gelen fotokopi ücreti 30 TL olarak belirlendi.

Gündemin bir diğer maddesinde ise, Büyük Cami çevresinde sağlıklaştırma, Saat kulesi restorasyonu ve çevresi, Tabakhane mahallesi sağlıklaştırma çalışmaları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan kredi olarak temin edilmesi ve kredi kullanımı ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e tam yetki verilmesi konusu ele alındı.

Hayata geçirilecek olan projeler için Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e toplam 6,3 milyon TL. kredi kullanımı ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için yetki verildi.

Belediye Meclisi Şubat ayı birleşiminde ayrıca Ferit Akalın Radyo İletişim müzesinin isminin Ferit Akalın Radyo ve İletişim evi olarak değiştirilmesi kabul edildi.

Dr. Rıfkı Kamil Urga Araştırma Merkezi’nde ciddi çatlakların olduğunu aktaran Başkan Esen, “Araştırma merkezini taşımamız lazım. Şuan çoğu yerde çatlama ve çökme var. Zamanında belediye kendi imkanları ile burayı restore etmiş. Orası için betonarme bir yere ihtiyacımız var. Radyo iletişim müzesi şuan sağlam. İhale yolu ile yapıldı. Gerçekten güzel bir eser oldu.

Gerçekleştirilen toplantıda yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle yeni bir revizyon imar planı yapılması gerektiği gündeme geldi. Yaşanan olumsuzlukların giderilmesi amacıyla revizyon imar planı yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Meclis bir sonraki toplantısını 5 Mart 2020 Perşembe günü yapacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.