DOLAR 31,1321 0.08%
EURO 33,8310 0.06%
ALTIN 2.035,340,18
BIST %
BITCOIN 17500139,35%
Çankırı

PARÇALI AZ BULUTLU

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

147 okunma

Çankırı Bahçeşehir Koleji yeni eğitim yılına hazır

ABONE OL
6 Eylül 2019 19:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün
Bahçeşehir Koleji Çankırı Kampüsü Okul Müdürü Ünsal Dilekçi’nin düzenlediği basın toplantısında, Dilekçi, yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır olduklarından söz etti.
Dilekçi, “Bahçeşehir koleji kısa vadede bir proje değil. Biz çok uzun bir süre Çankırı’ya çok büyük bir yatırım yaparak başka bir kurumsalın başka büyük bir markanın gelmesini istemiyoruz.
Burada bir tane Bahçeşehir olsun, çok büyük bir okul olsun, nitekim böyle oldu. 1500 öğrenci kapasiteli bir okul, 3. yılımızdayız çok merkezi bir yapısı, merkezi bir sistemi var Bahçeşehir Kolejlerinin Bahçeşehir, Uğur Eğitim kurumları kurucusu Enver Yücel kendisi bir matematik öğretmeni 1968’de mezun olduktan sonra Uğur Dershanelerini kurmuş 26 yıl önce dershanecilik de çok başarılı iyi bir seviyeye geldiğini düşünerek bir de kolej açmak istemiş Bahçeşehir Kolejlerinin kurmuş Bu yıl bizim Uğur Okullarının 51. Bahçeşehir Koleji’nin 26. yılındayız.
1998’de İstanbul’da kurulan bir üniversitemiz var Beşiktaş’ta Bahçeşehir Üniversitesi 11 lokasyon Amerika’nın farklı eyaletlerinde bir de kampüs Kıbrıs’ta olmak üzere toplam 13 bölgede hizmet veriyor.
Arka planda akademik olarak çok güçlü bir üniversite desteği var bizi çok rahatlatıyor, merkezi yapı bizi çok rahatlatıyor.
Çankırı’da okulumuzun 3. Yılı ama 50 yıllık bir sistemi biz Çankırı’ya tanıtmış olduk. Bizim adımıza yeni bir süreç değil aslında, şu anda 51 ilde 126 tane Bahçeşehir Koleji var Çankırı olarak biz onlardan bir tanesiyiz. Binamızın projesi ödüllü bir proje, 126 okul içerisinde ilk beşe giren bir bina. Tüm okul projelerini Bahçeşehir üniversitesi dekanı çiziyor, binalarımız akıllı binalar olarak tasarlanmış. Merkezi insan kaynakları, merkezi ölçme değerlendirme, merkezi akademik program, merkezi yayın 126 okulun öğretmenleri, İstanbul’da çok aksiyonel bir genel müdürlüğümüz var, burası seçiyor. Biz sadece okul müdürleri olarak bulunduğumuz kampüslerde ön görüşmeleri yapıyoruz. Öğretmenlerimizi İstanbul’a yönlendiriyoruz her branşın kişiden oluşan bir otoritesi var. Bu ekip 126 okulun matematik öğretmeni, İngilizce öğretmeni ve okul müdürünü seçiyor öğretmeni seçtikten sonra işe alım döneminden sonra yaz döneminde her yıl yaklaşık 2 ila 4 hafta hizmet içi eğitimler veriyor. 126 okulun öğretmenleri bir araya geliyor, bu eğitimlerde çok büyük bir enerji, büyük bir sinerji var. Öğretmen kampüsüne döndükten sonra tabiri caizse bizden daha çok Bahçeşehir’ci ve olarak Çankırı’ya, Kastamonu’ya kendi memleketine dönüyor ve eğitim öğretimin başlaması ile beraber dijital ortamda hafta hafta, adım adım öğretmenim planı, programı, etkinlik ve aktivite takvimi aynı bölüm başkanlarından hazır geliyor.
Çankırı’da ilköğretim haftasında, bir sınıf öğrencisi ne işliyorsa Ankara’da da İstanbul’da da Kastamonu’da da Mardin kampüsünde de aynı program işleniyor. Misafir öğrenci sistemi var. Bu sayede İstanbul’daki 1 öğrencinin ailesinin Çankırı’da 1 haftalık işi var öğrenci buraya geliyor, 1 hafta derslere giriyor, belki yazılısını burada oluyor sınavını burada oluyor cuma günü burada kaldığı konulardan pazartesi günü kendi memleketinde derslerine devam ediyor.
Bu merkezi yapı bizi çok rahatlatıyor. Hiçbir birim ve kademede yöneticisinin, öğretmenin insiyatif almasına gerek kalmıyor. Cevabı olmayan hiçbir soru yok, sistem son derece muazzam bir şekilde oturmuş bir sistem, Çankırı’da olmasından biz çok mutluyuz. Bu ismin bu markanın Çankırı’ya gelmiş olmasından çok çok mutluyuz.
İstanbul’daki yöneticilerimiz bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Genel müdür, genel müdür yardımcılarımız bu bölgede çevre illerde bir Bahçeşehir Koleji açılması söz konusu olduğunda, kurucu adayı ya da girişimci, yatırımcılara önce Çankırı kampüsünü gidip görün diyerek bize yönlendiriyorlar, bu da bizi ayrıca mutlu ediyor gurur veriyor.
Yaklaşık 400 öğrenci, 80 kişilik bir kadro ile 3 yılımıza başlıyoruz. Yeni Eğitim Öğretim yılının okulumuzda tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, Çankırı’ya bu memlekete ve tüm ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”dedi.
Dilekçi, “Beyaz bayrağımız var, temiz okul sağlıklı, okul projesi kapsamında Beyaz Bayrak almaya hak kazandık. Bayrağımızı astık, okulumuz gerçekten çok temiz, çok hijyenik, Gıda Tarım ve Ormancılık Bakanlığı’ndan onaylı yine hijyen ödüllü bir mutfağımız var. Aşağıda 80 metrekare 1.40 derinliğinde bir eğitim havuzumuz var, temiz havuz belgesi olan bir havuzumuz var. Artık Eğitim ve Öğretimde bunlar çok önem arz ediyor, olmazsa olmaz insanlar okula ilk geldiklerinde tuvaletlere, lavabolarak hijyen olarak yemekhaneye mutfağa bakmak istiyorlar, akademik konuların önüne geçmiş durumda güvenlik Hijyen konusu bunlarla bizim için ayrı bir argüman velilerimizle paylaştığımız bize ait güzel bilgiler biz bunlarla gurur duyuyoruz, mutlu oluyoruz. Kurucularımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu yatırıma, bu büyük eğitim kurumunu Çankırı’ya kazandırdıkları için, Çankırı’ya teşekkür ediyoruz 3. senesinde 400 gibi bir öğrenci sayısı ile bizlere güvenip hayatlarındaki en değerli varlıkları bize teslim ettikleri için ve siz gazetecilerimiz de çok teşekkür ediyoruz bizi kırmayıp buraya kadar geldiğiniz için.
Burada işler çok güzel gidiyor, çok güzel ilerliyor Çankırı’da biz çok mutluyuz, çok samimi buluyoruz Çankırı’yı ulaşım sorunumuz yok. Büyükşehir’e göre metropollere göre velilerimiz, çocuklarımız, çalışanlarımız olarak bizler çok şanslıyız.
Finansal anlamda da büyük şehirlere göre çok şanslıyız. Bölgesel maliyet hesapları yapılıyor, İstanbul’da Ankara’da Bahçeşehir öğrencisi olmak Kastamonu’da, Çankırı’da Bahçeşehir öğrencisi olmaktan çok daha zor maliyetleri dikkate alarak okul ücretlerimizi minimal düzeyde tutuyoruz. Bölgeye bölge halkının ekonomik durumuna hitap etmeye çalışıyoruz.”diyerek sözlerine son verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.