Sumitomo Rubber Ako
Parçalı bulutlu
  • EURO 7.28
  • DOLAR 6.61

Çankırı Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’ndan Basın açıklaması

Çankırı?da Yeni Gün Çankırı Barosundan Yapraklı Yukarıöz köyünda yaşanan öğrencilere dayak olayı jakkında basın açıklamasında bulunuldu, Basın açıklaması Çankırı Barosu Çocuk Hakları Komisyonu,  Av. Büşra ÖZKUL Av. Nurhan TAPLAKTEPE tarafından yapıldı. Basın açıklamasına göre, ?İlimiz Yapraklı ilçesi Yukarıöz  İlkokulu eski müdürü tarafından, İstiklal Marşı töreni öncesinde 5 öğrenci arkadaşlarının önünde darp edilmiştir. Maarif Müfettişleri tarafından […]
Çankırı Gündemi - 9 Haziran 2019 13:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

Çankırı Barosundan Yapraklı Yukarıöz köyünda yaşanan öğrencilere dayak olayı jakkında basın açıklamasında bulunuldu, Basın açıklaması Çankırı Barosu Çocuk Hakları Komisyonu,  Av. Büşra ÖZKUL Av. Nurhan TAPLAKTEPE tarafından yapıldı. Basın açıklamasına göre,

?İlimiz Yapraklı ilçesi Yukarıöz  İlkokulu eski müdürü tarafından, İstiklal Marşı töreni öncesinde 5 öğrenci arkadaşlarının önünde darp edilmiştir. Maarif Müfettişleri tarafından şüpheli hakkında disiplin yönünden gerekli işlemler yapılmıştır.

Şiddet eyleminin mağduru olan çocukların, eğitim gördükleri okullarında menfaatlerini korumak için gereken her türlü tedbiri almakla yükümlü müdür tarafından şiddete maruz kalmaları onlar için ağır psikolojik bir darbedir. Bu şiddetin mağduru olmayan fakat arkadaşlarına yönelik onur kırıcı muameleyi izleyen çocuklar için de durum farklı değildir.

Devletin okulunda görevli bir müdür tarafından gerçekleştirilen bu eylemlerin cezasız kalmaması, şiddetin önlenmesi adına sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarınca gösterilen ortak çabanın bir parçası olacaktır!

Geleceğimiz için çocuklarımızı korumanın en temel görevimiz olduğu bilinciyle hareket ettiğimizi bildirir, Çankırı Barosu olarak çocuklarımızın her türlü yasal hakkının korunması ve uygulanmasında takipçi olduğumuzu kamuoyuna duyururuz? denildi.

 

Bu haber 169 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by