Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.10

Çankırı genelinde su ürünleri avcılığı eğitim toplantıları gerçekleştirildi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı genelinde su ürünleri avcılığı ve kontrolleri bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Çankırı İlinde bulunan içsularımızda su ürünleri avcılığının durumu ve su ürünleri kontrolleri ile ilgili olarak İl ve İlçe Jandarma Komutanlıklarımızda görevli personeller bilgilendirildi. Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde görevli konu uzmanları tarafından, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’nun 33. Maddesinde su ürünlerimizin […]
Çankırı Gündemi - 3 Ekim 2019 09:53 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı genelinde su ürünleri avcılığı ve kontrolleri bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır.

Çankırı İlinde bulunan içsularımızda su ürünleri avcılığının durumu ve su ürünleri kontrolleri ile ilgili olarak İl ve İlçe Jandarma Komutanlıklarımızda görevli personeller bilgilendirildi.

Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde görevli konu uzmanları tarafından, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’nun 33. Maddesinde su ürünlerimizin korunması ile ilgili kontrollerde ortak sorumluluğa sahip bulunduğumuz kolluk kuvvetlerimizle, İlimiz içsularında yapılan ve yapılacak olan kontroller ile  4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ (2016/36) hükümleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Çankırı Merkez ve 11 İlçemiz İlçe Jandarma Komutanlıkları’n da gerçekleştirilen toplantılarda, tebliğde geçen hükümler, uygun olmayan istihsal vasıtaları, bölge, zaman, tür ve büyüklük yasakları, alıkonulabilir miktarlar değerlendirilmiş olup, ortak denetim ve kontrol planlamaları yapılarak kurumlar arası koordinasyon sağlanmıştır.

Kolluk kuvvetlerimize, İlimizin emniyet ve asayişi ile kamu düzeninin korunmasının sağlanmasının yanında su ürünlerimizin korunması noktasında yapılan ve yapılacak kontrollerdeki özverili çalışmaları için Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

Bu haber 1040 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by