Sumitomo Rubber Ako
Az bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Çankırı’nın yardım TIR’ı deprem bölgesine ulaştı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi önünden dualar ile uğurlanan yardım tırı deprem bölgesine ulaştı. Çankırı halkının yardımları, deprem mağdurlarına ulaştırılmak üzere Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi. Elazığ’da meydana gelen depremin ardından tüm ülke yardım ve dayanışmada yarıştı. Yardım zincirine katılan Çankırı Belediyesi de başlattığı kampanya kapsamında vatandaşlardan gelen yardımları bir tıra yükleyerek […]
Türkiye Gündemi - 6 Şubat 2020 09:31 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi önünden dualar ile uğurlanan yardım tırı deprem bölgesine ulaştı. Çankırı halkının yardımları, deprem mağdurlarına ulaştırılmak üzere Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi.

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından tüm ülke yardım ve dayanışmada yarıştı. Yardım zincirine katılan Çankırı Belediyesi de başlattığı kampanya kapsamında vatandaşlardan gelen yardımları bir tıra yükleyerek Elazığ’a ulaştırdı. Battaniye, ısıtıcı, giysi, ayakkabı ve gıdadan oluşan yardım malzemeleri, Çankırı Belediyesi görevlileri tarafından Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi. El birliği ile depoya taşınan malzemeler,  yetkililerce depremzedelere ulaştırılacak.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Allah, ülkemizi ve milletimizi böylesine acı afetlerden ve felaketlerden korusun. En zor durumlarda bir çağrımız ile yardım etmek için örgütlenen hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Dualarımız, Elazığ’daki kardeşlerimiz için.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1441 kez okundu.
Türkiye Gündemi - 09:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by