Sumitomo Rubber Ako
13° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Çerkeş’teki Tarihi Işıklar Konağı Turizme Kazandırılıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çerkeş ilçemizde 1800’lü yıllarda yapılan Işıklar Konağı, restore edilerek, turizme kazandırılacak. Bu amaçla Çerkeş ilçemizde Belediye ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) arasında bir protokol imzalandı. İmza törenine Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir ALPASLAN, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Ankara Milletvekili Zeynep YILDIZ, Çerkeş Kaymakam Vekili Cihat […]
Çankırı Gündemi - 29 Ağustos 2019 09:29 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çerkeş ilçemizde 1800’lü yıllarda yapılan Işıklar Konağı, restore edilerek, turizme kazandırılacak. Bu amaçla Çerkeş ilçemizde Belediye ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) arasında bir protokol imzalandı.
İmza törenine Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir ALPASLAN, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Ankara Milletvekili Zeynep YILDIZ, Çerkeş Kaymakam Vekili Cihat ABUKAN, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmet ÖZTÜRK, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz ONAY, Atkaracalar Belediye Başkanı Harun OFLAZ, Çerkeş’e bağlı Saçak Beldesi Belediye Başkanı Ramazan YARIM, KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Abdulkadir ÇELİK, İl Genel Meclisi üyeleri, mahalle ve köy muhtarları ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Çerkeş Belediyesi tarafından 2004 yılında satın alınan Işıklar Konağı’nın turizme kazandırılması için bir proje hazırlanarak, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUZKA) başvuru yapıldı. Başvuruyu kabul eden KUZKA ile bir sözleşme imzalandı. Sözleşmenin imzalanmasının ardından Çerkeş’teki tarihi hamam ve konaklar incelendi. Çerkeş ziyaretinden sonra Atkaracalar ilçesine geçen Vali AKTAŞ, Bakan Yardımcısı ALPASLAN ve diğer yetkililer, Hoşislamlar köyündeki Hamza Sultan Türbesi ile Ilıpınar köyündeki Asker Balıklar’ı ziyaret ederek buralarda yaşayan vatandaşlarla bir araya geldiler.
İnceleme ve ziyaretlerden sonra Bakan Yardımcısı Nadir ALPASLAN Ankara’ya gitmek üzere ilimizden ayrıldı.

Bu haber 2608 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by