DOLAR 20,8102 0.1%
EURO 22,5649 1.24%
ALTIN 1.323,090,82
BIST %
BITCOIN 5619280,22%
Çankırı
13°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

109 okunma

Doğaya ve Çevreye Saygı yürüyüşü yapıldı

ABONE OL
21 Kasım 2019 09:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Eldivan Belediye Başkanlığı, Eldivan Kaymakamlığı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çevre Sağlığı Programı tarafından “Doğaya ve Çevreye Saygı Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Eldivan Anıt Alanından başlayıp Bülbül Pınarı Mesire Alanı’na kadar süren yürüyüşte öğrenciler ve vatandaşlar yürüyüş boyunca çevreye zarar veren çöp ve materyalleri topladı. Yürüyüş Eldivan Kaymakamlığı’nın yemek ikramı ile tamamlandı.

Eldivan SHMYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İlknur Göl: “ Bugün biz burada kaymakamlığımızın da bize verdiği destek ile beraber çevre koruma, doğaya saygı ve doğayı temiz tutmak amacıyla farkındalık etkinliği gerçekleştirmek istedik. Bu etkinlik kapsamında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzun hocaları, öğrencileri ile kaymakamlık, belediye çalışanları ve halkımızla yürüyüş gerçekleştirdik. Aynı zamanda çöp topladık çünkü biliyorsunuz Eldivan doğası gereği oldukça uygun ve güzel bir yer ama maalesef mesire alanlarımızı piknik ve sosyal kullanımlarımızda gördüğünüz üzere oldukça kirletiyoruz. Biz az da olsa bir farkındalık yaratabildiysek ne mutlu bize dedik.” şeklinde konuştu

Eldivan SHMYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Çevre Sağlığı Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ülkü Nihan Yazgan Tavşanoğlu: “Biz aslında doğaya saygı yürüyüşü yaptık ama aslında paylaştığımız ekosistemleri tanımak. Ne ile birlikte yaşıyoruz onları birazcık öğrencilerimize gösterip, bu farkındalığı yaratmak amacıyla böyle bir hedefle yola çıktık. Bundan sonraki süreçte de daha kapsamlı çalışmalarımız elbette ki olacak. Çünkü bu ortamda dünyada biz tek başımıza yaşamıyoruz, çevremizde pek çok canlı ile birlikte yaşıyoruz ve çevreye karşı bir sorumluluğumuz var.” dedi.

Eldivan SHMYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Çevre Sağlığı Programı Dr. Öğretim Üyesi İlker Şimşek: “Bülbül Pınarında katı atık kirliliği vardı buna dikkat çekmek için burada bir yürüyüş yaptık. Hangi atığın katı atık hangisinin geri dönüşüme gideceğini gösterebilmek adına da bu yürüyüşü düzenledik. Bu etkinliğin amacına ulaştığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Eldivan SHMYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Çevre Sağlığı Programı Dr. Öğretim Üyesi Okan Ürker: “Eldivan ve Çankırı için bu etkinliklerin arkası gelecek. Bu tarz etkinlikleri kısa vadeli düşünmeliyiz bizim burada daha uzun vadeli kalıcı çözümler üretmemiz gerekiyor. Bu da bir plan kapsamında yapılabilir. Bu planda üniversitenin, belediyenin, kaymakamlığın, sivil toplum kuruluşlarının ve özellikle halkımızın işbirliğinde olabilecek bir şekilde sağlanabilir.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.