Sumitomo Rubber Ako
Parçalı bulutlu
  • EURO 7.28
  • DOLAR 6.61

“Ekonomik gücün en önemli unsuru vergilerdir.”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 24 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan 31’inci Vergi Haftası ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı. Yayınlamış olduğu mesajda Vali Aktaş, “Kamuoyunda vergi şuurunun oluşturulması, verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine yayılması gayesiyle her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da […]
Çankırı Gündemi - 24 Şubat 2020 09:24 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 24 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan 31’inci Vergi Haftası ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

Yayınlamış olduğu mesajda Vali Aktaş, “Kamuoyunda vergi şuurunun oluşturulması, verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine yayılması gayesiyle her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında 31. Vergi Haftası’nı kutlayacağız.

Vergi, ülkelerin büyüyüp gelişmesine doğrudan etki eden en önemli gelir kaynağıdır. Ülkemiz için de geçerli olan bu durum, 2023 hedeflerine ulaşmamız için ayrıca önem arz etmektedir. Yapılan yeni düzenlemeler ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele eylem planlarıyla birlikte vergi tahsilatlarında önemli artışlar sağlanmıştır. Ekonomik gücün en önemli unsuru vergilerdir. Ödemiş olduğumuz vergiler ihtiyaç duyulan yatırımlara kaynak sağlarken aynı zamanda bizlere hizmet olarak geri dönmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; mükelleflerimizin ve onların vergilerini hazineye kazandıran personelimizin, Vergi Haftasını kutluyor, mükelleflerimizin bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1823 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by