pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,2228 0.04%
EURO 28,8170 -0.12%
ALTIN 1.674,38-0,10
BIST %
BITCOIN 7174490,60%
Çankırı
18°

KAPALI

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

70 okunma

Emniyetten Narkotik anne etkinliklerine devam

ABONE OL
11 Kasım 2021 09:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün amacı ticareti ve kullanımı toplum sahm, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçlan ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla, kaliteye ve güvenilirliğe odaklı, yenilikçi, akılcı sistematik ve çağdaş çalışma anlayışı içerisinde kaynaklarımızı cn etkin şekilde kullanarak, yasalanın tanıdığı yetki ve sorumluluklar çerçevesinde mücadele etmektir.

Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı

bünyesinde yürütülmekte olan ve 2019 yılında Hayatımın herhangi bir döneminde madde

kullandığını beyan oden 15.328 kişiyle yapılan anket çalışmasında, örneklerin ,6 kişinin

annesinin ‘Ev Hanımı’ olduğu görülmüştür. Kendi evinde uyuşturucu kullanan kişilerin

aileleriyle birlikte yaşamaktadır.

Böyle bir bulgu, madde kullanım ile mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilmesini ve özel bir önem atfedilmesini gerektirir. Bu yönde, Bakanlığımızca “En Iyi Narkotik Polisi Anne kampanyası başlatılmıştır. Kampanyanın hedef kitlesi, anneler ve anne adayı yetişkinlerdir.

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımmmin önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanarak uyuşturucu suçları ile mücadele de. çocuklanmuz ve gençlerimizin madde bağımlılığından korunması amacıyla annelere yönelik farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacıyla, “Şimdi, Haydi, Hep Birlikte iş Başına” slogamyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce “En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “UVUMA” projeleri hakkında 02 Kasım 2021 Salı günü saat 10:00 ve 14:00’da 2 oturum halinde Asturlizade Sabiha Anne Kadhn Eğitim Kültür Merkezi personelleri ve kunsiyerlerinden olugan 208 anne ve anne adaylanna proje kapsamında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.