DOLAR 30,9397 0.03%
EURO 33,4749 -0.04%
ALTIN 2.010,30-0,06
BIST %
BITCOIN 16137850,43%
Çankırı

AÇIK

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

81 okunma

“Enkaz edebiyatı yaparak sorumluluklarımızdan kaçmadık”

ABONE OL
21 Aralık 2020 10:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi olarak, siyasi partilerin il başkanları ile birlikte 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere röportajlar yaptık.

Gazetemiz Yazarı Fatih Karamaz tarafından AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ile yapılan röportajda; Çankırı Belediyesi’nin yaptığı en iyi hizmet soruldu.

“Geçmiş dönemde bizim yarım kalan projelerimizi tamamlıyorlar”

“Çankırı Belediye-si’nin projeleri ile ilgili olarak şu anda bana göre derecelendirmeye tutmak ne kadar doğru olur bilemiyorum” diyerek sözlerine başlayan Çelik, “Çankırı Belediyesi’nin projeleri ile ilgili olarak şu anda bana göre derecelendirmeye tutmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Malum 2019 yılında bir seçim gerçekleşti. Burada biz halkımızın takdirlerine saygı duyuyoruz. Ve 2019 yılı Mart ayından itibaren Milliyetçi Hareket Partili belediye başkanımız göreve geldi ve o tarihten itibaren çalışmalarını sürdürüyor. Alışma dönemi gibi bir süreç geçirdiler. Gördüğümüz kadarıyla da geçmiş dönemde bizim yarım kalan projelerimizi tamamlamakla sürdürüyorlar. Malum TCDD Parkı projesi bizim zamanımızda ihale edilmiş ve bunun 6 Milyon lirası KUZKA’dan hibe alınan bir projeydi. Askeri Gazino’nun olduğu yer de bizim dönemimizde askeriyeden alınarak belediyemize kazandırılmış ve millet kıraathanesi olarak planladığımız bir projeydi. Sonrasında belediye projeyi revize ederek şu anda sosyal tesis olarak çalışmalarına devam ettiriyor. Burası ile ilgili olarak belediye 3 Milyon 250 Bin lira kredi aldı. Şu anda kredi ile binayı bitirmek durumunda” ifadelerine yer verdi.

“Belediyemizin çalışmalarındaki gayretlerini destekliyoruz”

Çankırı Belediyesi’nin projeleri hakkında AK Parti döneminde başlayıp devam eden projeler olduğunu söyleyen Çelik, “Yine diğer alanlarda yapılan çalışmalar da bizim dönemimizde başlayan ve devam eden projeler. Biz belediyemizin çalışmalarındaki gayretlerini destekliyoruz. Malum son dönemde Tatlı Çay projesini gerçekleştirdiler. Tatlı çay projesi ile ilgili olarak, sosyal medyadan da takip etmişsinizdir, Çankırı heyeti olarak sayın Valimiz, Vekilimiz ve İl Genel Meclisi Başkanımızla Çevre ve Şehircilik Bakanımızı ziyaret etmişlerdi. Orada da gerçekten bakanımız Çankırı Belediyesi’ne çok büyük destekler verdi. Bunların başında nakit hibe olarak 2 Milyon lira gibi bir parayı çay projesine özgü olarak iletti. Ve yine aynı şekilde bir ekskavatör bir yol süpürme aracı hibe etti. Büyük Cami etrafının çalışması ile ilgili olarak da sayın Bakanımız, bizim dönemimizde projelendirdiğimiz ve o dönemde sözünü aldığımız 3 Milyon lirası hibe 3 Milyon lirası da kredi olmak üzere destek verdi sağolsun” dedi.

“Birlik ve beraberlik içerisinde olursak en güzel hizmetlerin gelmesi için gayret gösteririz”

Cumhur İttifakı’nın gereklilikleri hakkında da konuşan Çelik, “Yani biz burada birlik ve beraberlik içerisinde olursak, Cumhur İttifakı’nın gerekliliklerini ve yapılması gereken hareketlerini sergilersek en güzel hizmetlerin gelmesi için gayret gösteririz. Bunun en güzel örneği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınan destekler. Biz hiç bir partiyi ayırmıyoruz. Diğer ilçe belediyeleri de aynı şekilde. Diğer belediyeler nasıl destek alıyorsa, MHP’li belediyeler de aynı şekilde destek alıyorlar. Yine Çankırı Merkez’de de bizim hiçbir şekilde ayrımcılığımız söz konusu değil” şeklinde konuştu.

“Çankırı’nın faydasına olan hizmetlerin yanındayız”

Çankırı’nın faydasına olan hizmetlerin yanında olduklarını belirten Çelik, “Biz Çankırı’nın faydasına olan hizmetlerin yanındayız. Tabi geçmiş dönemde yapılan çalışmaları da takdir etmemiz lazım. Şu anda yapılan faaliyetlerin tamamı o dönemde şehrimize kazandırılan makine ve ekipmanla yapılıyor. Asfalt dökülüyorsa geçmiş dönemde yapılan asfalt plenti ile yapılıyor. Kültür faaliyeti yapılıyorsa o dönemde yapılan kültür merkezleri ile ve o dönemde yapılan altyapı çalışmaları ile yapılıyor. Bunların da belediyemize rahat hizmet sunmasında faydası varsa eğer bunu da takdir etmemiz lazım. Geçmiş dönemdeki yatırımlar gibi belediye de tabi şu anda kredi alıyor. Sonuçta hiçbir belediyenin kendi öz sermayesi ile bu yatırımları yapması mümkün değil” ifadelerine yer verdi.

“Enkaz edebiyatı yaparak sorumluluklarımızdan kaçmadık”

Enkaz edebiyatı yaparak sorumluluklarından kaçmadıklarını dile getiren Çelik, “Geçmiş dönemde de saymış olduğumuz onlarca hizmete baktığımız zaman kredi ve hibe ile yapılanlar var. Onlarca saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetleri Çankırı’ya kazandırdık. Bunların da bir kısmı kredi bir kısmı hibe ile oldu. Bunlar da geçmiş dönemden hizmet karşılığı yapılmış olan borçlanma. Biz hiçbir zaman için borç edebiyatı yapmadık. Geçmiş belediye başkanlarımızdan da Allah razı olsun. Gerçekten de Çankırı’ya güzel hizmetler yaptılar. Biz hiç bir zaman, gerçekten de çok borçlu bir belediye devralmamıza rağmen, geçmiş dönemden çok borçlu bir belediye devraldık demedik. Enkaz edebiyatı yaparak hiç bir zaman sorumluluklarımızdan kaçmadık. Burada da belirtmiş olduğumuz gibi şu anda bizim zamanımızdan yarım kalıp devam eden  projeleri tamamlamaya çalıştığı gibi itfaiye de yarım kalmış vaziyette. Herhangi bir çalışma yok. Alparslan Türkeş Parkı’na başlamıştık biz onunla ilgili de bir çalışma yok. Belediyenin şu andaki devam ettirdiği projeleri tamamlayıp inşallah bizim zamanımızda başlatılıp yarım kalan projeleri de tamamlamasını bekliyoruz. Belediyemize de, çalışmalarında her zaman için yanında olduğumuzu da belirtmek istiyoruz. Yapılan hizmetlerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Hayırla yad edilmek için gayret gösteriyoruz”

Yapılacak hizmetlerin Çankırı için olduğunu söyleyen Çelik, “Çankırı’da Milliyetçi Hareket Partisi ile bizim hiçbir sıkıntımız yok. Önceki il başkanımızla da yoktu şimdi de yok. Onları da tekrardan tebrik ediyoruz yeni kongrelerini yaptılar yeni bir yönetim oluştu. İnşallah Çankırı için hep beraber güzel hizmetler yaparız. Sonuçta yapılan hizmet Çankırı’da kalacak. Söz konusu Çankırı. Geçtiğimiz günlerde vefat eden geçmiş dönem Milli Eğitim Bakanı’mız Nevzat Ayaz da Çankırı’ya büyük hizmetler kazandırdı. Kendisi göçtü gitti ama yapılan hizmetler Çankırı’da kaldı. Kendisi dünyasını değiştirse de hayırla yad ediliyor. Biz de burada bizden sonraki nesillere güzel hizmetler bırakarak hayırla yad edilmek için gayret gösteriyoruz. Burada da parti ayrımı gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arkadaşlarımızın da bu şekilde düşündüklerini ümit ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.