DOLAR 18,8500 0.1%
EURO 20,3350 0.07%
ALTIN 1.128,890,06
BIST %
BITCOIN 432818-1,60%
Çankırı
-2°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

33 okunma

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 3. Olağan Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
1 Ağustos 2019 09:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER başkanlığında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2019 yılı 3. Olağan toplantısı Valilik Birlik Salonunda yapıldı.

Toplantıya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf MÖHÜR, Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali YARANBAŞI,İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, KUZKA Koordinatörü Mahmut Oral TAŞÇI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Osman KARADENİZ, Türk-İş Temsilcisi Vedat GÖKTEPE, Hak-İş Temsilcisi Cengiz SUNACA, Türkiye Sakatlar Konf. Temsilcisi Ahmet DÖNMEZ, Çankırılı Kadınlar Kül.ve Dayanışma Brl.Dern.Başk. Sevim ERGEL ve Çankırı Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı katıldı.

Toplantının istihdam bölümünde Çankırı Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Alim ÇAYCI tarafından Ocak-Temmuz 2019 döneminde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin sunum gerçekleştirildi. Engelli ve Eski Hükümlü Kendi işini kurmaya yönelik 15 proje kurul üyelerinin onayına sunularak karara bağlandı. ÇAYCI, ilk kez bu yıl  Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde uygulanmaya başlayan yükseköğretim öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamayı, mesleki niteliklerini geliştirmeyi ve öğrencilere çalışma disiplini kazandırmayı amaçlayan Sosyal Çalışma Programlarının il genelinde uygulanma süreci hakkında bilgilendirme yaptı.

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Öğrencilerin Doğanın korunması, Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması,Kütüphanelerin bakımı ve düzeni ve Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi toplumsal fayda sağlayan görevlerde çalışacağı belirtildi. Çankırı ilinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarıyla düzenlenen programlara katılmaya hak kazanan toplam 210 öğrenci 8 Temmuz tarihinde programa başladı.

Toplantının ikinci bölümünde ise İl Milli Eğitim Şube Müdürü Turhan HAKİOĞLU tarafından gerçekleştirilen sunumda İşletmelerde Mesleki Eğitimin Denetleme Komisyonlarının oluşturulması, Ilgaz İlçesindeki eğitim öğretimlerini sürdüren Ilgaz Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ilgaz Emel Oktay Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin mevcut alan ve dalları ile birlikte Ilgaz Emel Oktay Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tek okul olarak birleştirilmesi teklifleri değerlendirildi.

Kurul üyelerinin Çankırı’da istihdamın artırılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınmasıyla toplantı son buldu. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.