Sumitomo Rubber Ako
13° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Ilgaz Dağı’na son şekli veriliyor

Çankırı’da Yeni Gün Kastamonu-Çankırı illeri arasında kalan Ilgaz Dağı Milli Parkı İmar Planı Revizyon Çalışmaları tamamlanmak üzere. (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre; Şehir Plancıları Özgür Tasu, Tuğba Özel ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ilgaz Dağı Milli Parkı Uygulama İmar Planı Revizyon Çalışmalarına son […]
Çankırı Gündemi - 24 Ağustos 2019 14:25 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Kastamonu-Çankırı illeri arasında kalan Ilgaz Dağı Milli Parkı İmar Planı Revizyon Çalışmaları tamamlanmak üzere.
(DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre; Şehir Plancıları Özgür Tasu, Tuğba Özel ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ilgaz Dağı Milli Parkı Uygulama İmar Planı Revizyon Çalışmalarına son şeklini vermek amacıyla Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda incelemelerde bulundular.
Yöre ve bölge turizmi açısından son derece önemli olan imar planı yenileme çalışmalarına yönelik Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda incelemeler yapan heyete, Milli Park Müdür Yrd. Kamil Kesimoğlu ile Orman Mühendisi Burak Yeşiltaş eşlik etti.
Ilgaz Dağı Milli Parkı’nın çehresini değiştirecek, ulusal ve uluslararası bir cazibe merkezi haline getirecek olan yatırımların planlanmasında öncü konumda olan uygulama imar planı yenileme çalışmalarına katkı sunulması maksadıyla, Milli Park Müdürlüğünce öneriler ve bölge halkının beklentileri heyetle paylaşıldı.
Yapılan toplantı ve arazi çalışmaları neticesinde, çalışmalara son şeklinin verilebilmesine yönelik değerlendirmelerde bulunulmasının ardından heyet, mili parktan ayrıldı.

Bu haber 2938 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by