Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.10

İlimizde “Yaya Geçidi Nöbeti” Farkındalık Etkinliği Yapıldı

Çankırı’da Yeni Gün Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın katılımıyla Atatürk Bulvarı’nda gerçekleşti. Programda Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, daire amirleri, STK Temsilcileri, Emniyet ve Jandarma personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yaya […]
Çankırı Gündemi - 3 Ekim 2019 09:51 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın katılımıyla Atatürk Bulvarı’nda gerçekleşti.

Programda Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, daire amirleri, STK Temsilcileri, Emniyet ve Jandarma personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yaya geçitlerinde durdurulan sürücülere öğrenciler tarafından broşürler dağıtıldı. Aynı zamanda durdurulan sürücülere gerekli bilgilendirmeler de kolluk kuvvetlerimiz tarafından yapıldı.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş basın mensuplarına yaptığı açıklamada, devletin görevinin vatandaşın sağlık, huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek olduğunu vurgulayarak, “Sonuç olarak da yaya geçitlerimizin fonksiyonel bir hale geldiğini görmekteyiz. Artık vatandaşlarımız yaya geçitlerini daha güvenli bir şekilde kullanabilmektedir. Tabi bunun kültür olarak yerleşmesi biraz zaman alacaktır. Bunu desteklemek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bugün Ülke genelinde olduğu gibi ilimiz ve ilçelerimizde etkinlikler gerçekleştirildi.” dedi.

Bu haber 1002 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by