DOLAR %
EURO %
ALTIN
BIST %
BITCOIN %
Çankırı
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

54 okunma

“İPA projesini altın tepside sunduk”

ABONE OL
17 Şubat 2020 09:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çivitcioğlu, “Siyasette rekabet olsa bile davada birlik esastır.”

Çankırı’da Yeni Gün

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından, geçmiş dönem ve mevcut ilçe başkanlarına yönelik vefa yemeği düzenlendi.

Düzenlenen programa, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, AK Parti Çankırı İl Gençlik Kolları Başkanı M. Furkan Altuntaş ve partililer katıldı.

Programda konuşan AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, “2001 yılında doğan bu kutlu yürüyüşte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayarak ilk günden itibaren partimizin bugünlere gelmesinde çok büyük emeği olan değerli kurucu başkanlarım ilçe başkanlarım hepinizin AK Parti üzerinde emekleri çok. Bizden daha önce başlayıp sonrasında bu kutlu yürüyüşte bayrağı bizlere devreden ilçelerimizde ilimizde derece yaparak partimizi tüksek yerlere getirerek yapmış olduğunuz çalışmalar için hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Tabii burası Çankırı’da partimizin hafızası, burada çok büyük emekler var Her biriniz mahallelerde köylerde bizlerin ulaşamadığı birebir partimizin en ufak mecralara kadar taşıdınız ve sizden sonrakilere devrettiniz o arkadaşlarımızda bayrağı daha iyi yerlere getirebilmek için var güçleri ile çalışıyorlar.

Malumunuz son dönemlerde kazandığımız kaybettiğimiz ilçelerimiz var. Biz buradaki eksiklerimizi hep beraber çalışarak yoğun bir çaba göstererek bu kaybedilen belediyeleri alma noktasında var gücümüzle çalışacağız. Tabii bu mevcut ilçe başkanlarıyla mevcut teşkilat başkanlarıyla değil bu işleri sadece biz tek başımıza yapmamız mümkün değil sizlerin de tabii bizim partimizde eski yeni diye bir şey yok. Hepimiz görev başındayız hepimizin de teşkilatta görevleri devam ediyor. Tabii bundan sonra da partimizi en iyi noktalara getirmek için birlik beraberlik içerisinde çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Çelik sözlerine şu şekilde devam etti:

“Biz Çankırı Merkez’de olsun Ankara’da olsun milletvekillerimizle halkımızın tüm sorunlarını çözüme ulaştırma noktasında herhangi bir parti ayrımı gözetmeksizin ilçelerde merkezde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar meyvelerini veriyor tabii bunlar birlik beraberlik içerisinde olduğumuz zaman daha hızlı oluyor. Malum olduğu üzere yol çalışmalarımız başladı çevre yolumuz Korgun Kurşunlu yolumuz ve yakın zamanda da inşallah Çankırı Çubuk yolumuzda da bu çalışmalar başlayacak yine Eldivan ilçesinde doğalgaz çalışmamız yine orta ilçemizde doğalgazımız verildiği hayırlı uğurlu olsun. Doğal gazı olmayan ilçelerimize doğalgazı kazandırmak için çalışmalarımız sürüyor. Yine merkezde de biz her türlü çalışmanın takipçisiyiz. Malum en son yine İPA projesi ile ilgili sağ olsun önceki dönem belediye başkanımızın çalışmaları olmuştu. Milletvekili Salim Çivitcioğlu nun beyan ettiği şekilde biz  bu projeyi altın tepsi içerisinde mevcut belediyemize teslim ettik. Tabii bunun takibi ve bununla ilgili çalışmaların takibi belediyeye ait. Malum öncesinde bu İPA projesi durduruldu. Kaynakları başka yere kaydı gibi bizim suçlayıcı haberler çıkmıştı. Ama bu konuyu Salim bey gitti çevre şehircilik bakanlığı’nda girişimlerini orada öğrendi her hangi bir şekilde bir yere kayması veya her hangi bir şekilde sonlandırılması mümkün değil. Yine İPA projesi bizim takibimizde onaylandı biz çok mutlu olduk çünkü Çankırı’ya yapılan hizmet hepimize yapılan bir hizmet belediyecilikte devamlılık esastır. Yapılan projelerin devamlılığı belediyeye aittir. biz burada emeği geçen başta önceki dönem belediye başkanlarımız İrfan Dinç başkanımıza Hüseyin Boz başkanımıza tabii burada Hüseyin Boz başkanımız en uzun gençlik kollarından başlayarak, 3 dönem merkez ilçe başkanlığı ve belediye başkan yardımcılığı ardından da belediye başkanlığı oldu. Burada emeği en çok geçen belediye başkanlarımızdan Hüseyin Boz başkanımız var ben ona çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Çelik’in konuşmasının ardından Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu şu sözlere yer verdi:

“Yıl 2001 yıl 2020 Elhamdülillah 19 seneden beri bulunduğumuz iktidar hizmet siyaseti. Ülkede ve dünyada marka olabilmek kolay değil arkadaşlar ve marka siyaset yapabilmek zor arkadaşlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var ki arkadaşlar yolumuz devam ediyor. İnşallah yine de devam edecek. Artık Türkiye’de siyasetin okulu herkes gördüğü gibi AK Parti dünyanın da gördüğü AK Parti.

Siyasette rekabet olsa bile davada birlik esastır. Olaylarımız bu arkadaşlar biz de bir gün eski olacağız. İçimizde eski ilçe başkanlarımız var yönetimde yer alan kardeşlerimiz var ama şunu bilin ki dava nefesimizin sonuna kadar devam ettirilmesi gereken bir şuur anlayışıdır. Cumhurbaşkanımızın yanında hele hele bu saatten sonra tüm dünyanın Cumhurbaşkanımıza doğru taarruz ettiği bir noktada dimdik hepimiz yan yana durmak zorundayız. Hiçbirimizin hesabı bir davranışı söz konusu olamaz. Bugüne kadar olmadı bakın dünyanın belki de en meşhur insanı siyasete Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır ama ben bunu yaşadım 4 yıllık il başkanlığında kıymetli il başkanın da şu anda yaşıyor. Her ay genişletilmiş il başkanları toplantısında yapanda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Teşkilata bu kadar da önem verir. Teşkilat çünkü bizim kılcal damarımız. Yaptıklarımızı eserlerimizi çalışmalarımızı halka sunacak halka söyleyecek e oradan da gelebilecek sıkıntıları şikayetleri izlerle paylaşabilecek olan işte buradaki teşkilat. İnşallah bunu yine devam ettireceğiz. Ama kongreler sürecinde birbirimize güç vereceğiz. 2001 den bugüne kadar görev yapan tüm arkadaşlarımızı kucaklayacağız. Hepsi ile beraber olacağız. Olmuştur eksikliğimiz vardır yanlışlığı mı zaten okusanız vardır.  Bunların hepsini bir kenara bırakacağız. 2023’e adım adım yürürken hep birlikte beraber hareket ederken Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Çankırı’dan güç vereceğiz. İşimiz bu olmalı arkadaşlar bunu yapıyor olabilirsek teşkilatız. 2023 gerçekten çok önemli kırılma noktası biz Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılında çarkı tekrar işleyerek işimize devam ettiğimiz noktada artık Türkiye’nin önünde hiçbir şey kalmayacak. Bunu yapabilecek olan tek lider var onu yapabilecek olan da tek teşkilat var o da AK Parti o da Recep Tayyip Erdoğan arkadaşlar.

Biraz önce Sayın başkan söyledi İPA projesi ile ilgili arkadaşlar biz hizmetimizi verelim. Şimdi konuşursa konuşsun bizim işimiz hizmet gücümüz millet Allah’ın izniyle hizmetlerle ilgili sabaha kadar konuşsak bitiremeyiz. Bunları yapan biziz bunları yapan AK Parti bugün uygulayıcısı başka bir partidir ben saygı duyarım. Benim teşekkür edeceğim nokta o altyapı ile ilgili bütün iş bittikten sonradır. Şu anda teşekkür edilecek hiçbir şey yok. Birisine teşekkür etmeye de gerek yok. Biz bunu yaptık. Biz bunu getirdik. Yok öyle bir şey.. o gün biz iktidardaydı yerel yönetimlerde milletvekilleri olarak da bu işi koşturduk getirdik bir noktaya arkadaşlarımıza da nasip oldu onlar imzaladı. Mesele bundan sonra onu bitirip Çankırı insanının hizmetine sunmaktır. Siz o hizmeti sunduktan sonra biz de teşekkür etmesini biliriz. Hiçbir sorun yok. Kıymetli arkadaşlar yaptıklarımız her zaman bu memlekette yaşayan insanlarımızın memnuniyeti içindir. yaptıklarımız her zaman burada yaşayan insanların hayat standartlarının yükselmesi içindir. Derdimiz bu biz yapıyoruz biz çalışıyoruz.”

Ardından AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu konuşma yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Biz geniş bir aileyiz. Bir büyük davanın müntesipleriyiz. Ve uzun soluklu bir yolun yolcularıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hakikaten 18 yılda yaklaşık iktidarda olan bir Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapmış ve hakikaten çocuğu mazide olan atiyim dediği gibi şairin büyük bir medeniyetin mensubu temsilcisi olarak büyük hizmetlere imza atmış büyük bir teşkilatın neferleriyiz. Bu hakikaten övünülecek. Bizden sonra gelecek nesillere bırakacağımız güzel bir hatıradır. Başta yaptığımız işin önemini vurgulamak konusunda bunları paylaşmak isterim. bu işin temelinde de Çankırı’da bulunan siz değerli dava arkadaşlarımızın büyüklerimizin kardeşlerimizin arkadaşlarımızın büyük emeği var aynen 81 vilayette olduğu gibi dolayısıyla teşkilat bizim omurgamızdır. Teşkilatımız bizim gerçekten bütün başarımızın teminatıdır. Bu nedenle bugüne kadar emek veren bütün arkadaşlarımıza kardeşlerimize büyüklerimize canı gönülden müteşekkiriz Allah onlardan razı olsun. Ve bugün o bayrağı devralıp devam eden arkadaşlarımıza da cenabı hak Üstün hizmetler Üstün başarılar nasip eylesin.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.