Sumitomo Rubber Ako
Parçalı bulutlu
  • EURO 7.28
  • DOLAR 6.61

Kaymakam Şahin’den esnafa teşekkür belgesi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’dan deprem bölgesine “Bizim de tuzumuz olsun” sloganıyla 10 ton yardım gönderildi. Çankırı Valiliği koordinesinde Elazığ ve Malatya illerimizi etkileyen depremden zarar gören vatandaşlarımıza yardım amacıyla 530 koli halinde hazırlanan 10 ton gıda yardımı deprem bölgesine gönderildi. Çankırı Valiliği koordinasyonuyla hazırlanan gıda kolileri temel ihtiyaçlardan oluşan 22 kalem ürün içeriyor. Bütün bu […]
Çankırı Gündemi - 21 Şubat 2020 09:23 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’dan deprem bölgesine “Bizim de tuzumuz olsun” sloganıyla 10 ton yardım gönderildi.

Çankırı Valiliği koordinesinde Elazığ ve Malatya illerimizi etkileyen depremden zarar gören vatandaşlarımıza yardım amacıyla 530 koli halinde hazırlanan 10 ton gıda yardımı deprem bölgesine gönderildi.

Çankırı Valiliği koordinasyonuyla hazırlanan gıda kolileri temel ihtiyaçlardan oluşan 22 kalem ürün içeriyor. Bütün bu ürünlerin öne çıkan özelliği ise büyük bir kısmının Çankırı’da üretiliyor olması.

Başta Çankırı tuzu olmak üzere, Kızılırmak pirinci, Çerkeş’te üretilen sucuk, yine Çankırı’da üretilen makarna ve şehriyeler kolilerde yer alıyor. Kolilerin üretimi de Şabanözü Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir fabrikada yapıldı. Gıda desteğinin yanı sıra, Şabanözü OSB’de üretilen kışlık çoraplardan da 2.000 çift deprem bölgesine gönderildi. Valilikten yapılan açıklamada “Yardımların hazırlanmasında desteklerini esirgemeyen ilimizin hayırsever iş adamları başta olmak üzere, Çerkeş, Şabanözü, Kızılırmak ve Korgun Kaymakamlıklarımız ile Organize Sanayi Bölgelerimizin Yönetim Kurullarına ve Ticaret Sanayi Odamıza teşekkür ediyoruz. Tüm Türkiye’nin deprem bölgesine destek olmak adına seferber olduğu, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birinin sergilendiği bu tabloda, Çankırı olarak bizim de tuzumuz bulunsun diyerek, yardımlarımızı götürecek kamyonumuzu uğurluyoruz.” denildi.

Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin kampanyaya destek veren esnaflara teşekkür belgesi gönderdi. Şahin’in imzasının bulunduğu belge de “Valiliğimiz koordinesinde gerçekleştirilen Elazığ depremzedelerine yönelik bağış kampanyasına, göstermiş olduğunuz duyarlılık ve yapmış olduğunuz katkılardan için teşekkür ederim” denildi.

Bu haber 888 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by