pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,4134 0.36%
EURO 29,0613 0.05%
ALTIN 1.634,46-0,47
BIST %
BITCOIN 736650-0,04%
Çankırı
18°

PARÇALI BULUTLU

19:03

AKŞAM'A KALAN SÜRE

350 okunma

Kılıç güven tazeledi

ABONE OL
9 Mart 2020 09:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

AK Parti Çankırı 7’inci Olağan İlçe Kongresi geçtiğimiz Cumartesi günü Çankırı Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Divan Kurulunun seçiminin ardından İzmir Milletvekili ve Son Başbakan Binali Yıldırım video konferans bağlantısı ile salonda bulunan hitap etti.

Konuşmasında Yıldırım, “Sözlerime başlarken son zamanlarda İdlip başta olmak üzere ülkemizin bekası milletimizin istikbali için şehadet şerbetini içen bütün şehitlerimize allahtan rahmet gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Türkiye bu gün bulunduğu bölge itibari ile çok farklı asimetrik tehditler altında Birkaç gün önce Cumhurbaşkanımız özellikle İdlip sahasında yaşanan sorunları çözme konusunda ortaya koyduğu liderlik bütün dünyanın taktirini kazanmıştır batısıyla doğusuyla bölgede istikrarın güvenliğin Türkiye olduğu  ve bununda adresinin Recep tayip Erdoğan  olduğu anlaşılmıştır. Bizim amacımız Suriye’de istikrarın sağlanması Suriye’de bütün etnik yapılan ayrım gözetilmeden geleceğinin inşası için kendi geleceklerine karar vermeleri için şartların sağlanması noktasında, bunun için ordayız. 911 km sınır hududumuz boyunca vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak mal güvenliğini sağlamak için ordayız. Korunmasız sivil din kardeşlerimizin rejimin acımasız planlarıyla katledilmesini önlemektedir için ordayız. Velhasıl insanlık daha ölmedi demek için ordayız. Dünyanın gözü önünde Müslümanlar katledilirken yanı başında bulunan Osmanlı ecdadına durmak seyretmek yakışmaz. Daha fazla göz yaşı akmasın insanlık dramı yaşanmasın diye ordayız. Suriye meselesinde çözüm gerçekleşinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Bir kez daha görülmüştür ki Türkiye bölgesinde olanları izleyen değil olayların seyrini değiştiren bir ülke konumuna gelmiştir. İşte Türkiye’ye yakışan budur Türkiye’nin Liderine de yakışan budur. 18 yıldır nasıl canla başla ülkemize illerimize ilçelerimize köylerimize hizmet ettiysek bundan böylede Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetlerinde hizmetlerimiz artarak büyüyerek devam edecek. Bu kongrelerde aldığımız heyecanla yeni bir kan tazelemesiyle daha büyük hedeflere geleceğimiz olan gençlerimizin kadınlarımızın çok daha güzel şartlara erişmesi için canla başla çalışacağız. Ben bu duygu düşüncelerle bir kez daha Çankırı Merkez ilçe kongresinde sizlere hitap edebilme fırsatı bulduğum için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yıldırımın konuşmasının ardından saygı düşürüyor ve İstiklal Marşı’nın okunması ile Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı. Tilavetin akabinde protokol konuşmalarına geçildi. Protokol konuşmalarının ilki olarak AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç konuştu.

Kılıç, “Bu dava Hz. Peygamber Efendimiz’in  davasıdır.”

Konuşmasında Kılıç, “Hepimizin bildiği gibi bizim davamız kuru bir iktidar davası değildir. Bizim davamız hak ile batılın kavgasıdır. Bizim davamız Nemrut İle İbrahim (as)’ın mücadelesinde İbrahim’i bir duruştur. Bu dava Firavun’un değil Hz. Musa Peygamberimizin davasıdır. Nihayetinde bu dava bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz de yolumdan dönmem diyen iki cihan güneşi Hz. Peygamber Efendimiz’in  davasıdır.

Bu dava ya İstanbul beni alır ya ben İstanbul’u alırım’ diyen Fatih Sultan Mehmet Han’ın davasıdır. Bu dava Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Dünya 5’ten büyüktür diyen, Davosta katil İsrail’e “One Minute” diyen, tüm mazlum ve mağdur coğrafyaların umudu liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davasıdır.

Burada özellikle vurgulamak gerekir ki; son yıllarda yaşadığımız süreçlere bakıldığında 18 yılın sonunda Türkiye küresel manada bir oyun kurucu olma rolünü üstlenmiş durumdadır. Başkalarının kurduğu oyunlarda oynayan değil, oyun kuran bir devlet ve onun başkanı bize bu onuru yaşatmaktadır. Libya’dan Suriye’ye, Somali’den Kıbrıs’a kadar Türkiye’nin adı ve namı yürümektedir.

Geçmişten günümüze kadar bütün şehitlerimize ve İdlib’de şehit olan mehmetçiğimize ​Rabbim ​rahmetiyle muamele eylesin. Gazilerimize Şafi ismi ile şifalar nasip eylesin. Allah daha büyük zaferleri​ ordumuza, milletimize nasip etsin. Operasyon halindeki birliklerimize güç ve kuvvet versin, dava arkada larım bizlere bu dava aşkını nasip eden, bize sizler gibi yol arkadaşı veren, bizlere Recep Tayyip Erdoğan gibi yiğit bir liderle aynı yolda yürümeyi ve hizmet etmeyi bahşeden ‘Rabbime Hamdolsun.” dedi.

Bahri Kılıç’ın ardından konuşma yapan AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik,

“Mehmetçiğimize alçakça saldırılmışsa, bedeli ne olursa olsun, gerekeni yapıyoruz ve yapacağız.”

Çelik, “Öncelikle İdlip’te, barış pınarı harekat bölgesinde ve terörle mücadele ederken ülkemizin bölünmez bütünlüğü için şehit olan Kahraman Askerlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

7. Olağan Kongre sürecimizde bugün burada Çankırı Merkez İlçe kongremizi yapmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Salonları dolduran siz değerli delegelerimize katılımcılarımıza göstermiş olduğunuz bu güzel teveccüh için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Çankırı olarak her zaman kurulduğundan bu yana Ak Partimizin ve Liderimiz Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında oldunuz. Girdiğimiz her seçimde zaferle çıkarak Türkiye de derecelere imza attık ve her daim ülkemizin kalkınması refahı ve bekası için reisimizin yanında olduk. Bundan sonrada her daim Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacağız ve Çankırı olarak daha nice başarılara zaferlere imza atmak için var gücümüzle çalışacağız.

2002’de iktidara gelerek, ülkemizin makus talihini geride bırakan ve “Yeni Türkiye” hedefleri ile önüne geçilemez bir sele dönüşen AK Parti kadroları, 18 yıllık güven ve istikrarı ile hizmet aşkını sürdürmektedir. Henüz iktidarının ilk yıllarında, sosyal ve toplumsal meselelerin çokça vuku bulduğu, günlerde dahi mücadelesini yalnızca bu alanlarda sınırılı tutmayan AK kadrolar, ülkesinin fiziki donanımına da son derece katkı sağlamış, aşılamayan yolları aşmış, gidilemeyen köylere gitmiş, her toprağı karış karış, ilmek ilmek işlemiş, yollar, köprüler, tüneller ve dahi gönüller yapmayı başarmıştır.

Dünya’nın en önemli Havalimanını inşaa ederek uluslararası ulaşım ağına yeni bir yön veren, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadroları, son olarakta yerli teknolojiyle ürettiği “Elektrikli Araba” ile Dünya araç pazarına meydan okumuş, yerli “İnsansız Hava Aracımız SİHA” ile de İdlip’te düşmanın tepesine kabus gibi çökmüştür.

Yine Çankırı’da Ak Parti İktidarı döneminde yapılan hizmetler cumhuriyetin kurulduğu günden itibaren yapılan hizmetlerin kat be kat üzerindedir. ilçelerde olduğu gibi Çankırı Merkezimizde de çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Malumunuz olduğu üzere kısa bir süre önce Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Çankırıya Ulaştırma bakanımız gelişler ve vermiş oldukları talimatlar doğrultusunda Çankırı Çevre yolumuzun hızlı bir şekilde çalışmaları başlamış ve en kısa sürede yolumuz tamamlanarak halkımızın hizmetine açılacaktır.

Bu hizmetler birlik ve beraberlik içerisinde olmanın sonucu olarak daha hızlı ve etkili şekilde hayat bulmaktadır. İnşallah bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde milletvekillerimiz ve tüm teşkilatımızla sizlerin vermiş olduğu destekle daha nice başarılara imza atacağız.

Bu başarıların arkasındaki en büyük güç hiç kuşkusuz halkımızın desteği ve teşkilatlarımızın gücüdür. Teşkilatımız partimizin ana omurgasıdır. Teşkilatlarımız ne kadar güçlü olur , birlik beraberlik içerisinde çalışırsa hizmetlerin kazandırılması da o kadar hızlı ve sağlıklı olur.

Biz her zaman büyüyen ve güçlenen bir aileyiz. Hizmetlerimizle , teşkilat çalışmalarımızla milletin gönlünde taht kuran bir partiyiz. Partimizin milletimizin gönlündeki yeri her daim en üst seviyededir ve bu durum teşkilat çalışmalarımızla artarak devam edecektir.

inşallah yapacağımız bu kongrede başkanımızı, yönetimimizi ve üst kurul delegelerimizi seçeceğiz. Geçmiş dönemde görev yapmış AK Parti bayrağını hep en önde ve başarıyla taşımış başkanlarımıza yönetim kurulu üyelerimize, teşkilatımızın her kademesinde görev almış kıymetli dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra seçilecek ve görev alacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Çelik’in konuşmasının ardından Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Öncelikle bu vatan için can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralı gazilerimize acil şifalar, milletimize baş sağlığı diliyorum.

Herkes biliyor ki, bizim Suriye topraklarındaki varlığımız, ne bir macera hevesi, ne de bir çıkar arayışıdır. Biz önce kendi güvenliğimiz, sonra da topraklarımıza sığınmış insanların yeniden geldikleri yerlere dönüp insani koşullarda bir yaşam sürdürmesi için en adil ve barışçıl koşulları oluşturma derdindeyiz.     

Hepimizin gözleri önünde oynanan oyunları görüyoruz. Öyle anlar ve koşullar vardır ki, sadece sınırlarınızda kalarak sınırlarınızı koruyamazsınız. Siz gitmezseniz size gelirler!

Eğer biz şu an Suriye’de olmasaydık, Türkiye’yi bölüp parçalamayı öngören ve oluşturulması için bütün alt yapının hazırlandığı bir terör koridoru çoktan oluşmuş, dolayısıyla çok boyutlu bir küresel kuşatmanın tehdit ve eylem alanında olacaktık.

Ya küresel oyunlara ve diplomatik tuzaklara boyun eğip teslimiyet göstererek acı kaderinizi beklersiniz ya da oyunu bozmak ve kendi güvenliğinizi sağlamak adına harekete geçersiniz.                                    

Her zaman tarihin öznesi olmuş, hiçbir zaman vatanını, bayrağını ve bağımsızlığını pazarlık konusu yapmamış büyük bir ülkeye yakışan, teslim olmayı reddedip onurlu olanı seçmektir. Türkiye de bunu yaptı, yapıyor.

Peş peşe operasyonlarla sınırları ötesine çöreklenmiş terör yuvalarını darmadağın etti, oyunları bozdu, karanlık hevesleri akamete uğrattı. Binlerce kilometre uzaklardan ve her türlü silahla gelip Suriye topraklarında fink atarak, bir yandan kirli çıkarlar peşinde koşup bir yandan da bölgemize nizam vermeye çalışanlar, Türkiye’nin Suriye’de bulunmasından rahatsızdır elbette!

Oysa Suriye’ye 911 km sınırı olan biziz. Suriye’deki her gelişmeden ilk ve en çok etkilenen ülke biziz. Dahası, Suriye’nin Suriye’den ibaret olmadığını, Suriye üzerinden asıl oyun oynanmak istenen ülkenin Türkiye olduğunu görmeyecek kadar da saf değiliz.

Elbette her zaman önceliğimiz diplomasidir. Ancak diplomasiyi sadece ahlak dışı bir oyalama ve siyasi kurnazlık olarak gören pespaye anlayışlara karşı, kendi vatanımızı ve güvenliğimizi korumak adına, hele de Mehmetçiğimize alçakça saldırılmışsa, bedeli ne olursa olsun, gerekeni yaparız, yapıyoruz ve yapacağız.

Bu millet vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda, her zaman birlik ve kardeşlikle kenetlenmiş, şehadeti en güzel rütbe bilen bir aşkla ve kahramanlıkla yoğrulmuştur. O yüzden acımız büyük olsa da asla bir yılgınlık ve çöküntü içinde değiliz.

Sosyal medyada böyle bir yılgınlık ve çöküntü havası oluşturmak için hangi karanlık ellerin iş başında olduğunun da farkındayız.

Türkiye’yi sürekli Batı’ya bağımlı, yoksul, içine kapanmış ve parçalanmış bir ülke olarak görmek isteyenlerin emellerini her zaman boşa çıkaracak, gördükleri rüyaları kabusa çevirmeye devam edeceğiz.

Tüm dünya bilsin ki; yeryüzünde birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde kenetlenmiş bir milleti kimse yenemez, kimse teslim alamaz, kimse kendi beklentileri doğrultusunda sindirip hizaya sokamaz. Kimse bizden küresel güçlerin dayattığı zillet ipine boyun uzatmamızı beklemesin.

Bir lafımız da şehitler üzerinden istismar siyaseti yapan bazı yerli taşeronlara: Şehit istismarı üzerinden varacağınız hiçbir yer, elde edeceğiniz hiçbir rant yoktur ve olmayacaktır.

Şehadeti ölüp gitmek sanan bu Batı devşirmesi taşeronlar bilsin ki, biz, mukaddes değerler uğrunda canımızdan vazgeçmeyi, en az onların yaşamayı sevdiği kadar severiz. Farkındayız; hayatı sadece eğlenmek, haz almak ve seküler bir anlayışla yaşamaktan ibaret sananların, anlayacağı bir duygu değildir bu.

Oysa bu vatan için başta hayatımız olmak üzere, her şeyi feda edebilmek, bizim hayata verdiğimiz en güzel anlamdır. Sizin yok olmak sandığınız şehadet, bizim her duamızın başına koyup hayalini kurduğumuz en güzel nasiptir.

Allah kimseyi, şehitlerimiz üzerinden siyasi emellerine ulaşacağını düşünecek kadar bu milletin ruhuna yabancı, değerlerine uzak ve bu milleti tanımaktan aciz etmesin. Allah kimseyi, şehitlerimiz üzerinden siyaset yapacak kadar alçaltmasın. Allah kimseyi, bir yandan terör örgütlerine ve savunucularına arka çıkıp bir yandan da şehitlerin kanı üzerinden prim yapmaya çalışma onursuzluğuna düşürmesin.

Biz büyük milletiz, büyük devletiz. Mazlumu, zayıfı korumak kadar, her zaman barıştan, adaletten, diplomasiden ve iyi ilişkilerden yana olmak kadar, hak edene hak ettiği cevabı vermek de bizim şanımızdandır. Haklı mücadelemiz kararlılıkla sürecek, vatanımızı ve onurumuzu kimseye çiğnetmeyeceğiz.

Millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik ve kenetlenme içinde, aynı duygu, aynı ruh ve aynı sevdayla, vatanımızın, devletimizin ve askerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bu vesileyle 7. Olağan Merkez İlçe Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” diyerek kürsüden ayrıldı.

Çankırı Millet vekili Çivitcioğlu’nun konuşmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu, “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.

Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın…

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın. İşte bu duygu ve düşüncelerle İstiklal yolundan zafere ulaşan Çankırılı ecdadımızın yiğit torunları hepiniz hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başladı.

Konuşmasına davam eden Akbaşoğlu, “Değerli dostlar sözlerimin başında nasıl iyi bir İstiklal Mücadelesinde din ve devlet vatan ve millet müdafaası için canlarını feda eden ecdadımızı andıysak aynı değerler uğruna bu günde İdi̇lip’te barış harekatında Fırat Kalkanı Harekatında, Zeytin Dalı Harekatında, Bahar Kalkanı Harekatında aynı değerler uğrunda canlarını feda eden bütün canlarımıza bütün şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Ne güzel ifade etmiş şair Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana âguşunu açmış duruyor Peygamber. Evet Peygamberin izinde Peygamberin yolunda Peygamberin davası ve hedefi uğrunda bir araya gelen aziz ve asil Milletimizin Büyük Türkiye davasını yürüten bu sorumluluğu omuzunda taşıyan şehitlerimize gazilerimize minnet tarlığımı bir kez daha huzurunuzda ifade etmek istiyorum. Onların açtığı yolda aynı duygu ve düşüncelerle aynı hedefe kilitlenen ak kadrolarla siz değerli kardeşlerim ve dava arkadaşlarımla Türkiye’yi Büyük Türkiye yeniden büyük Türkiye onun lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde dünya 5’ten büyüktür tutkusuyla adil ve merhametli yeni bir küresel düzeyi kurma noktasındaki üstün gayretlerimiz üstün başarılarımız nedeniyle geçmişiyle geleceğiyle bu teşkilatın kurulduğundan itibaren gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. 7. Olağan Merkez İlçe Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.