DOLAR 32,1874 0.09%
EURO 34,8626 -0.34%
ALTIN 2.461,05-1,67
BIST 10.899,280,04%
BITCOIN 2238248-0.22652%
Çankırı
20°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

172 okunma

Kupa ve Yılın Enleri töreni gerçekleşrildi

ABONE OL
14 Ekim 2019 10:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığınca düzenlenen Kupa ve Yılın Enleri programı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, ile başladı. Devamında açılış konuşması yapmak üzere Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı Celal Kaman, “Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığımızca her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla organize edilen 7-13 Ekim Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz;

2018-2019 futbol sezonunda futbol branşında U-14, U-15, U-16, U-17, U-19 ve Amatör Kümede il üç dereceye giren spor kulüplerimize ve sporumuza emeğe geçmiş spor adamlarımıza takdim edilecek olan kupa töreni ve yılın enleri ödül törenine hepiniz hoş geldiniz.

Öncelikle; 2 gün önce önemli bir harekatın başlangıcı gerçekleşti. Bölgeye barışı tesis etme noktasında çok önemli bir dönüm noktası olan Barış Pınarı Harekatı vesilesiyle kahramanlığın, yiğitliğin, cesaretin, şefkatin sembolü Mehmetçiğimize, kahraman ordumuza muzafferiyet temenni ediyoruz. Rabbim ülkemizi milletimizi askerimizi her türlü kötülüklerden muhafaza etsin. Operasyon esnasında şehit olan sivil vatandaşlarımıza ve askerlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar niyaz ediyorum.” diyerek sözlerine başlayan Kaman şöyle devam etti;

“Amatör Spor Haftası kapsamında dün organize edilen Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr.Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfedarasyon Başkanı Ali DÜŞMEZ, Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN’ın teşrif ettiği ve 81 ilin ASKF Başkanının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya iştirak ettik.

Toplantımız da gerek amatör spor haftası gerekse amatör sporumuz hakkında istişarelerde bulunduk. Ayrıca Sayın Bakanımızın da sizlere selamlarını iletirken Çankırı ASKF olarak bizlerden desteğini hiç esirgemeyen TASK Başkanımız Sayın Ali DÜŞMEZ’e de ayrıca teşekkürlerimizi belirtmek istiyorum.

Spor, birleştirici ve beraberliğe vesile olan bir olgu, bir araçtır. İçinde olduğumuz günler hergünden daha fazla birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız olan günlerdir. Bu nedenle böyle bir günde Amatör Spor Haftasını kutlamamız önemli bir mesajdır.

Çünkü; spor birleştiren ve bir araya getiren bir güçtür. O yüzden her birimize çok önemli görevler düşmektedir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılarıyla dereceye giren kulüplerimize gerekli yardımları yapmak ve ödüllerini vermek gayreti içersindeyiz.

Bu sebeple ilimizde başarı gösteren spor kulüplerinin ve sporcuların ödüllendirilmesinin gelecekte ortaya koyacakları başarıları teşvik edeceğini, Çankırı adına yeni başarılara vesile olacağını düşünerek faaliyetlerimize azim ve kararlılıkla devam etmekteyiz.

Spor faaliyetlerinin devletimizin gözetiminde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce yürütülmesinin yanında ASKF olarak bizlerin de gayret ve çabaları gözler önündedir.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak;

Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle spor yapan bir toplum için en büyük görev bizlere düşmektedir. Her alanda şampiyonlar yetiştirmek spor yapan bir toplum olmak ve spor ülkesi olmak, gençlerimizi de her türlü kötü alışkanlıklardan, bağımlılıklardan uzaklaştırarak spor alanlarına çekmek için hep birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu çalışmalarımız kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ve Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün gayretleri ile geçtiğimiz aylarda 2018-2019 Sezonu Futbol branşında faaliyet gösteren kulüplerimize toplamda yaklaşık 120.000 TL’lik MALZEME YARDIMI  sağlanmıştır.

Bu yardımın sağlanmasında özel önem gösteren Valimiz Sayın Hamdi Bilge AKTAŞ’a ve İl Özel İdaresi Sekreteri Sayın Hasan YILDIZ’a özellikle teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.

Hem ekonomik olarak, hem de fiziksel şartların oluşması noktasında sporcuların ve kulüplerin yanında olan Çankırı ASKF olarak bizler, başarılı sporcuları ve spor adamlarını ödüllendirerek, gerekli yardımları sağlayarak onları teşvik etmenin de haklı bir gururunu yaşamaktayız.

Sporun ve sporcunun yanında olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Amatör Spor Haftası Tertip Komitesi olarak ilimizde spora desteklerini esirgemeyen YILIN EN’leri ÖDÜLÜ’ne layık görülen tüm hak sahiplerini tebrik ediyor desteklerini her zaman beklediğimizi bir kez daha kendilerine hatırlatmak istiyorum.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve federasyonumuzun her zaman yanında olan ve amatör sporun ve sporcularımızın en büyük destekçisi olarak gördüğümüz ve desteklerinin artarak devam etmesini dilediğimiz

Valimiz Sayın Hamdi Bilge AKTAŞ’a

Milletvekillerimiz

Sayın M.Emin AKBAŞOĞLU ve Salim ÇİVİTÇİOĞLU’na

Sayın Belediye Başkanımız İsmail Hakkı ESEN’e

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ’a

Ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ekrem GERGİNCİ’ye

Futbol İl Temsilcimiz Sadık ŞERBET’e ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline destekleri ve azimli çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyor;

Katılımlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarken, kupa almaya hak kazanan sporcularımızı kulüplerimizi yöneticileri ile spor adamlarımızı ve tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak çalışan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz yönetim kurulu üyelerini bir kez daha huzurlarınızda tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

Kaman’ın ardından Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, “Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından her yıl ekim ayının 2. Haftasında kutlanan,bu yılda 7-13 ekim tarihlerinde kutladığımız Amatör Spor Haftası programına hepiniz hoş geldiniz,

Spor insan hayatının yaşamı boyunca genç kalma arzusunu gerçekleştirebileceği en önemli unsurlardan birisidir.Toplumları birleştirici ve barışı sağlayıcı özelliklerinin yanında spor;bedenin ve ruhun sağlıklı bir işlev görmesini de önemli ölçüde sağlar. Spora başlamak için hiçbir zaman geç kalınmış değildir,spor öyle geniş bir bilimsel tabana yayılırki her yaşa,her bedene,her bireye göre spor yapma imkanı doğurur.” diyen Gerginci sözlerine şöyle devam etti;

“Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporun bu önemli gücünü çocuklarımıza, gençlerimize 7’den 70’e tüm topluma yayabilmek adına ayrıca ülkemizi dünya çapında göğsümüzü kabartacak başarılara taşımak için milli sporcular yetiştirmek ve toplumun sağlıklı yaşamasını sağlayabilmek adına çocuk ve gençlerimizin sosyal birer birey olabilmelerine destek sağlayan ve herkesin sağlıklı yaşayabilmesine imkan sağlayan sporu geliştirmek adına özellikle amatör spora büyük önem vermekteyiz.Çünkü amatör spor çocukluktan başlayıp insan hayatının sonuna dek sporun bir yaşam tarzı olarak tüm hayatımıza yayılabilmesine olanak sağlar.Sporu sadece başarılı bir sporcu olabilmek için değil,aslında toplumda her yönden başarılı bir birey olabilmek için yapmalıyız.Çünkü spor insanı hem sosyal anlamda hem sağlıklı bir beden oluşması anlamında hemde topluma faydalı bir insan profili oluşturulması anlamında çok büyük değerler katar.

Çankırı Gençlik ve spor İl müdürlüğü olarak bünyemizdeki 39 antrenör,1 fizyoterapist ve 1 spor psikoloğumuzla gençlerimizin  çocukluk çağından itibaren sağlıklı bir yetişme tarzıyla ve ahlaki değerlere saygılı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktayız.

Tabiki spora amatör düzeyde başlayan çocuklarımızın bazıları antrenörlerimizin üstün gayretleri ve çocuklarımızın özverili çalışmaları neticesinde elit sporcu seviyesine yükselerek ilimizi ve ülkemizi gururla temsil etmektedirler.

Son iki yılda Çankırı ilinde an itibarı ile  milli takımlara giden 47 sporcumuz ve 6 antrenörümüz bulunmaktadır.Gençlik ve Spor bakanlığımızın destekleriyle önümüzdeki dönemlerde bu sayının artarak devam etmesi en büyük temennimizdir.

Geçtiğimiz  yaz tatili döneminde yaklaşık 5000 çocuk ve gencimizi il spor merkezlerimizde sporla tanıştırdık.Çeşitli branşlarda yaptığımız sportif faaliyetlerle her yaştaki yaklaşık 4000 vatandaşımıza spor yapma imkanı hazırlayarak onları lisanslı sporcu sınıfına dahil ettik.Toplamda il genelinde 48 spor kulübü ile amatör branşlara hizmet ettik.Şu an itibariyle 16403 lisanslı sporcumuzla çankırıdan önemli sporcuların yetişebilmesine olanak sağladık.İl ve ilçelerimizde başlatmış olduğumuz sportif ve sosyal projelerle Çankırıya sosyal açıdan da hareketlilik getirmeye çalıştık.Yapmış olduğumuz faaliyetlerle gençlerimize ve sporcularımıza olduğu kadar esnaflarımıza da önemli katkılar sağlamaya çalıştık ve bu vesile ile sporun ekonomiye de katkı sağlayabilecek önemli bir gücüne de şahitlik etmiş olduk.ayrıca tüm bu faaliyetlerimizin yanında özel sporcularımızı ve ailelerini de hiçbir zaman unutmadık,onların da sporu doya doya yaşayabilmelerine olanak sağladık. Amatör Spor kulüpleri federasyonu ve kulüplerimizle iyi ilişkiler kurarak her türlü dayanışmayı sağladık. Her yıl valiliğimiz,İl Özel İdaremiz ve askf ile birlikte kulüplerimize maddi destek sağladık.Bölgesel amatör ligde çankırıyı temsil eden tek takım olan 1074 Çankırı sporumuza da katkı sağlamaya çalıştık.Tüm spor tesislerimizi fiziksel anlamda daha huzurlu ve sağlıklı spor yapmalarına olanak sağlamak için önemli yenileme çalışmaları yaptık. Tüm tesislerimizde görev yapan antrenörlerimizle tüm zamanlarda gençlerimizin spor yapmalarını sağlayıcı hizmetler verdik,veriyoruz.2018 -2019 yılları içinde 8 antrenörümüz ve 16 sporcumuz Çankırı’mıza milli olma sevincini ve gururunu yaşattılar.Ulusal platformda bu güne kadar önemli başarıların yanında Avrupa da da başarılar getirmeye başladık.Tüm Bunları gerçekleştirirken Çankırının adını sadece  Türkiyede değil Tüm dünyada duyurmayı amaçladık.Bu güne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın sadece çok küçük bir parçası olduğuna özellikle dikkat çekerek konuşmama son verirken.Bu gün bizi yalnız bırakmayan sayın valimize,değerli protokolümüze,kulüp yöneticilerimize,sporcu kardeşlerime ve basınımızın kıymetl temsilcilerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”dedi.

Barış Pınarı Harekatında terörislerin saldırısı ve çatışma sonucunda 3 askerin ve sivillerin şehit düşmesi nedeniyle programdaki müzik dinletisi bölümünün iptal edildiği bildirildi.

Ardından ASKF ÖDÜL TÖRENİ gerçekleştirildi ve ardından program sona erdi.

U-14 LİGİ

1-ÇANKIRI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2-ORTA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

3-1074 ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

U-15 LİGİ

1- 1074 ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

2- MKE ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

3- ÇANKIRI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

U-16 LİGİ

1-  MKE ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

2- 1074 ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

3- ORTA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

U-17 LİGİ

1- MKE ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

2- ILGAZ SPOR KÜLÜBÜ

3- 1074 ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

U-19 LİGİ

1- MKE ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

2-  1074 ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ

3- ŞABANÖZÜ BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

AMATÖR KÜME

1- KURŞUNLU  BELEDİYE SPOR

2- ÇERKEŞ BELEDİYE SPOR

3- YENİ SARAY SPOR

YILIN TAKIMI

AMATÖR LİG ŞAMPİYONU

KURŞUNLU BELEDİYE SPOR

YILIN SPORCUSU

DÜNYA OKCULUK ŞAMPİYONU

EVREN CAGIRAN

YILIN ENGELLİ SPORCUSU

HAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

PETEK ALAGÖZ

YILIN ANTRENÖRÜ

JUDO ANTRENÖRÜ

HAYRİYE BAŞAK

YILIN HAKEMİ

FUTBOL HAKEMİ

KERİM CATAKLI

YILIN SPOR HİZMET ÖDÜLÜ

YAŞAR KAVAK

YILIN YÖNETİCİSİ

1074 ÇANKIRI SPOR KULÜBÜ BAŞKANI

ALAATTİN ARSLAN

YILIN GAZETECİSİ

DOĞRUYOL GAZETESİ

İrfan HOŞAFCIOĞLU

YILIN SPORA KATKI VEREN BÜROKTATI

ÇANKIRI İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ

HASAN YILDIZ

FUTBOL

MUZAFFER AKDOĞAN

FAHRİ AYTAÇ

SELCUK KARAKAY

KURTULUŞ ACADAGLI

UGUR ÇELİK

HÜDAİ BÜYÜKPOYRAZ

HALİL TENEKE

ALİ PEHLİVAN

SELAHATTİN MUTLU

VOLEYBOL

SEDAT DORU

ENGİN OĞUZ KOÇU

BOKS

ŞEFİK GÜMÜŞ

BADMİNTON

MURAT ALTUN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.