DOLAR 19,0856 0.16%
EURO 20,5668 0.26%
ALTIN 1.207,11-0,38
BIST %
BITCOIN 5318540,86%
Çankırı

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

50 okunma

Kurt, Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Yad Etti

ABONE OL
26 Mayıs 2021 16:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı  Ahmet Kurt, 27 Mayıs Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü münasebeti ile yayınladığı mesajında, 27 Mayıs tarihi biz Türk İslam Ülkücüleri için mühim bir tarihtir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi tarafından Kızılcahamam’da yaptırılan Ülkücü Şehitler Anıtında 27 Mayıs 2011 tarihinden itibaren anma törenleri yapılmaktadır. Şehitlik Müslüman Türk milletinin inancındaki en yüksek mertebedir. Şehitlik ulaşılacak en üst rütbe, cennetle mükâfatlandırılmış ulvi bir zirvedir. Yeri gönüllerde, tarifi Kur’an-ı Kerim’de yazılıdır. Şehitlerimiz vatan, millet ve mukaddesat yolunda canından vazgeçen insanlık şaheserleridir ve yüce bir gayeye hizmet amacıyla dünya nimetlerini elinin tersiyle itenlerin payesidir.’’ dedi.

Başkan Kurt, şehitlerin aziz hatıralarının kendileri başta olmak üzere herkese emanet olduğunu, ülkülerimiz için katlandığımız çile ve meşakkatler sayısız ve benzersizliğine vurgu yaparak, millet sevdasının bedelini kanla ödendiğini  belirtti. Ahmet Kurt açıklamasının devamında ise, “Biz Türk-İslam ülküsünü canımızla tescil ettik. Nice acıya, nice kayba, nice felakete inançlarımızla göğüs gerdik. Şehit verdik, fakat taviz vermedik.

İç ve dış mihraklarla karanlık ilişki, sempati ve özentinin olmadığı, aydınlık ve tertemiz bir fikri alt yapıyla ülkü mücadelesinin hakkını verdiler. Şehitlerimiz, en zor şartlar altında bile, tereddüt etmeden ülkücülüğü akıl ve duyguda taşıyacak kadar olgunlaşmış kırılmaz bir iradeyle hepimizin yolunu aydınlattılar.

Ülkücüler mesuliyetin gereği olarak kişisel ihtiraslarını terk etmiş bir ruhi arınmışlıkla sonraki kuşaklara örnek oldular. Temelini Türk kültürü ve İslam inancının oluşturduğu, eşref-i mahlukat olan insana ve insaniyete saygıyı esas alan manevi olgunluğa ulaştılar. Ülkücü şehitlerimiz; yozlaştırıcı, yıpratıcı telkin ve tesirlere karşı, fikir istikrarını, hayat biçimini ve çalışma çizgisini ısrarla sürdürebilecek yalın, ilkeli ve düzgün bir özel hayatın numunesi oldular.

Müslüman Türk milletinin şerefli mazisinde bir hilal uğruna nice güneşler batmıştır. Vatan ve millet yolunda nice fedakârlıklar, nice destansı mücadeleler yaşanmıştır. Her şeyden aziz bildiğimiz bu aziz topraklar şehit kanıyla sulanmıştır. Milli haysiyetimizin müdafaası şehit nefesiyle sağlanmıştır. Bağımsızlığımızın sembolü al bayrağımız rengini şehit kanından almıştır. Ülkücü şehitlerimiz üstün bir görev ve mensubiyet bilinciyle batıl hesaplara direnmiştir. Ülkücü şehitlerimiz, zalime meydan okuyan cesaret, haine aman vermeyen asalet, vatana kol kanat geren hamiyet ve millete hizmetkârlıkla onurlanan haysiyettir.

Sayın Genel Başkanımızın ifadeleriyle hassaten belirtmek isterim ki; dün birliğin, bütünlüğün teminatıydık, bugün ve yarın da ne pahasına olursa olsun yine öyle olacağız. Dün Türklüğün ve İslamın yılmaz savunucusuyduk, her zaman yine böyle kalacağız. Dün bölücü ve yıkıcı ideolojiye set çekmiştik, fani bedenlerimizi bent yapmıştık, yine aynısını yapmaya çabalayacağız. Ülkücü şehitlerimiz boşuna toprak olmadı.Ecdadımız ‘Ya Allah Ya Bismillah’ diyerek boşuna cenk meydanlarında kanını dökmedi.Bu vatan; ucuz pazarlıklarla, bağışlarla, lütuflarla ve müzakere masalarıyla kurulmadı; bu yollarla da asla bölünmeyecektir.Aksi takdirde hiçbir şehidimizin yüzüne yarın mahşer yerinde bakamayız.Biz ne tertiplerle yılarız, ne tezgâhlarla yolumuzdan döneriz.Ne tehditlerle doğrularımızdan cayarız, ne de komplolarla her melaneti sineye çekeriz. Hepimiz Kılıçkıran oluruz, Önkuzu oluruz, Sazak oluruz, Başbuğ oluruz ve Pehlivanoğlu gibi gerekirse ölüme bile meydan okuruz. Ülkücüler burada, şehitleriyle iç içe ve dün nasıl iman ve vatan mücadelesi verdilerse bugün de vermeye kararlıdırlar. Bunları, manevi huzurlarında bulunduğumuz tüm şehitlerimizin muhterem hatıralarından aldığımız güçle haykırıyoruz ve yurdumun her köşesine buradan ses veriyoruz.’’dedi.

MHP İl Başkanı Kurt yazısının son kısmında ise ‘’Biz varız, var olacağız. Ayaktayız, asla düşmeyeceğiz. Azimliyiz, asla vazgeçmeyeceğiz. Şehitlerimiz, gazilerimiz emin olsun ki, belayı, melaneti, ihaneti, teslimiyeti ve tehditleri yok etmek için her şeyimizle hazırız. Üzerimizde Cenab-ı Allah’ın himayesi, arkamızda milletimizin desteği, yanımızda şehitlerimizin emanetleri, önümüzde bayrağımızın gölgesi dimdik bir şekilde geleceğe uzanacağız. Başaracağız ve kötülüğü yeneceğiz, fitneyi mağlup edeceğiz ve Türk milletini saadet dolu günlere mutlaka kavuşturacağız. Tüm bu hissiyatla, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere, millet, devlet, bayrak ve mukaddesat uğruna hayatlarını kaybetmiş kutlu dava yolcusu ülküdaşlarımızı, tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum. Türk milletinin varlığı ve devamlılığı için Hakk’a ulaşan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm şehitlerimizin kabirleri nur, mekânları cennet, ruhları şad olsun” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.