Sumitomo Rubber Ako
Az bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Memur-Sen terörün tümüne “Dur!” dedi

Çankırı’da Yeni Gün Memur-Sen Genel Merkezi’nin almış olduğu karar gereği, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Diyarbakır’daki annelerin evlatlarına kavuşmak için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı eylem ve direnişe destek vermek, acılarını paylaşmak ve umutlarını diri tutmak adına dün Karatekin Parkı’nda, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen ve Memur-Sen kadın üyelerinin ve il yönetim […]
Çankırı Gündemi - 26 Eylül 2019 09:25 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Memur-Sen Genel Merkezi’nin almış olduğu karar gereği, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Diyarbakır’daki annelerin evlatlarına kavuşmak için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı eylem ve direnişe destek vermek, acılarını paylaşmak ve umutlarını diri tutmak adına dün Karatekin Parkı’nda, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen ve Memur-Sen kadın üyelerinin ve il yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile kitlesel basın açıklaması gerçekleştirilmiştir.

Memur-Sen tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde:

” Bizler, bugün burada sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri olarak, annelerin Diyarbakır’da başlattığı onurlu direnişlerine destek olmak üzere 81 ilde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız. Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz.

Tarih, Diyarbakır’daki anneleri ve teröre meydan okuyan direnişlerini saygı ile yazacaktır. Bulundukları şehirlerde, siyasi ve toplumsal yalnızlaştırılma dahil, her şeyi göze alıp evlatlarının dönmesini isteyen anneler, başka canlar yanmasın diye çıktıkları yolda inşallah zafere ulaşacaklardır.

Günlerdir yaşanan evlat nöbetlerinde, tarifi imkânsız acılara şahit oluyoruz. “Evladımın ölüsüne bile razıyım” diyen annelerin masum ve insani direnişinin yanında olmak, hepimizin boynunun borcudur. Bizler Edirne’den Kars’a, tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının etiketi olmaz diyor, yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır’daki annelerin yanlarında olmaya davet ediyoruz.

Ülkemizin geleceğine, refahına, birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışan terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına karşı yıllardır topyekûn mücadele içerisindeyiz. Vatan uğruna verdiğimiz şehitlerin kanı, evlatlarımız için döktüğümüz gözyaşı hala kurumadı. Bu mücadelemize bir mihenk taşını da dağa kaçırılan evladını geri almak için teröre yeter diyen Hacire Annemiz ekledi.  Gördük ki yanan bir anne yüreği tüm acılara, gözyaşına ve gencecik fidanların ölümüne son verebilir.

Bu duruş ve cesaret, terör örgütünün ağına düşmüş her evlada ve annesine umut oldu. 3 Eylül’den bu yana tam 23 gündür Diyarbakır’da yeni annelerin katılımı ile büyüyen bu sessiz çığlık, dünya üzerindeki terörün tümüne “Dur!” diye haykıran güçlü bir sese dönüştü.

İnanıyoruz ki azimle seslerini yükselten kadınlar, terör örgütlerinin hain emelleri için Fırat’ın ve Dicle’nin kuzularının kurban edilmesine izin vermeyecektir.

Duyduğumuz “yeter artık” feryadına destek vermek, safları sıklaştırmak, bir ve beraber olduğumuzu göstermek, evlatlarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak hepimizin vicdani borcudur.

Diyarbakır’da toplanan annelerin günlerdir ve hatta yıllardır süren mücadelesinde, kadınlar olarak tek yürek ve tek dua olduk. Biz de bugün Çankırı’daki kadın sivil toplum temsilcileri olarak, Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan annelerin yanında bedenen olamasak da onların ‘ne pahasına olursa olsun!’ diyerek teröre karşı gösterdikleri kararlı duruşlarının yanındayız. Annelerin başlattığı bu hareket karşısında karanlık yapıların yıkılacağına gönülden inanıyoruz. Ailelerimizin bir an önce evlatlarına kavuşmalarını diliyor ve evlat nöbetindeki annelerle birlikte “TERÖRE SON!” diyoruz. “

Terörü lanetleyen sloganlar atılması ile birlikte basın açıklaması son buldu.

Bu haber 3780 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by