Sumitomo Rubber Ako
Hafif yağmur
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Musluklardan akan kirli su için Başkan Boz açıklama yaptı

Çankırı’da son birkaç gündür musluklardan akan kirli su için Belediye Başkanı Hüseyin Boz’dan açıklama geldi. Başkan Boz, Çankırı’ya su sağlayan Güldürcek Barajında incelemede bulunarak, “30 Ağustos günü barajın muhtelif katmanlarından su alma çalışmaları yapılmış, arıtılmış su verimi sağlanmış olsa da estetik açıdan istenilen başarı sağlanamamıştır.” dedi.   Başkan Boz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlara […]
Çankırı Gündemi - 3 Haziran 2019 02:07 A A

Çankırı’da son birkaç gündür musluklardan akan kirli su için Belediye Başkanı Hüseyin Boz’dan açıklama geldi. Başkan Boz, Çankırı’ya su sağlayan Güldürcek Barajında incelemede bulunarak, “30 Ağustos günü barajın muhtelif katmanlarından su alma çalışmaları yapılmış, arıtılmış su verimi sağlanmış olsa da estetik açıdan istenilen başarı sağlanamamıştır.” dedi.

 

Başkan Boz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

 

“Arıtma tesisimizin su alma yapısı olan Güldürecek Barajında mevsimsel değişimler meydana gelmiştir. İstenilen miktarda su üretimi sağlanamamıştır. Bu süreçte suyu kullanan ilçelere de yeterli miktarda su verilememiştir. 30 Ağustos günü barajın muhtelif katmanlarından su alma çalışmaları yapılmış, arıtılmış su verimi sağlanmış olsa da estetik açıdan istenilen başarı sağlanamamıştır.1 Eylül saat 14:00 itibariyle barajdaki ham suyun en temiz katmanı tesbit edilmiş ve su alma yapısı bu noktaya sabitlenmiştir. Bu süreç içerisinde vatandaşlarımız şunu bilmelidir ki içme suyu standardı olan TS 266’ya uygun olmayan hiçbir su şebekeye verilmemiştir. Barajın uygun katmanı bulunduktan sonra suyun arıtma tesisine ve Çankırı’ ya ulaşması için 80 Km yol kat etmesi gerekmektedir. İşin kaynağında çözüme ulaşılmış ancak dağıtım noktalarında suyun normalleşmesi beklemektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

 

Bu haber 101 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 02:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by