pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,3181 0.26%
EURO 28,7092 -0.35%
ALTIN 1.647,57-0,93
BIST %
BITCOIN 7166570,27%
Çankırı
19°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

93 okunma

Polis, anne ve anne adayları uyuşturucu hakkında bilgilendirildi

ABONE OL
23 Ekim 2021 09:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar ile gençler arasında giderek yaygınlaşan uyuşturucu zehrine karşı aileleri bilgilendirmeye ve uyarmaya devam ediyor.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün amacı ticareti ve kullanımı toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla, kaliteye ve güvenilirliğe odaklı, yenilikçi, akılcı, sistematik ve çağdaş çalışma anlayışı içerisinde kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak, yasaların tanıdığı yetki ve sorumluluklar çerçevesinde mücadele etmektir.

Bakanlık Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülmekte olan ve 2019 yılında Hayatımın herhangi bir döneminde madde kullandığını beyan eden 15.328 kişiyle yapılan anket çalışmasında, örneklemin yüzde 89.6’sının annesinin ‘Ev Hanı olduğu görülmüştür. Kendi evinde uyuşturucu kullanan kişilerin yüzde 85’i aileleriyle birlikte yaşamaktadır.

Böyle bir bulgu, madde kullanımı ile mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilmesini ve özel bir önem atfedilmesini gerektirir. Bu yönde, Bakanlığımızca “En İyi Narkotik Polisi Anne” kampanyası başlatılmıştır. Kampanyanın hedef kitlesi, anneler ve anne adayı yetişkinlerdir.

İçişleri Bakanlığı’nı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanarak uyuşturucu suçları ile mücadele de, çocuklarımız ve gençlerimizin madde bağımlılığından korunması amacıyla annelere yönelik farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacıyla, “Şimdi, Haydi, Hep Birlikte İş Başına” sloganıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce “En iyi Narkotik Polisi Anne” ve “UYUMA” projeleri ile Yeşilay gönüllü Psikolojik Danışman tarafından “Ergenlik Dönemi ve Bağımlılıktan Korunma Yolları” hakkında 07 Ekim 2021 Perşembe günü saat 15:30-17:30’da 2 oturum halinde ÇankırıBelediyesi ve bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan 85 anne ve anne adaylarına bilgilendirme çalışması yapılmıştır.15 Ekim 2021 Cuma günü saat 19:00’da Çankırı Gazi Anadolu Lisesi ve Çankırı Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrenci velilerinden 44 anne ve anne adaylarına proje kapsamında ZOOM Programı üzerinden bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.