DOLAR 31,4548 0.28%
EURO 34,1552 0.29%
ALTIN 2.106,770,29
BIST %
BITCOIN 20449565,36%
Çankırı

HAFİF YAĞMUR

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

79 okunma

Saadet Partisi İl Başkanı Uzun Bayram mesajı yayınladı

ABONE OL
10 Haziran 2019 16:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun’dan Ramazan Bayramı kutlama mesajı yayınladı.

Saadet Partisi İl Başkanı Uzun mesajında, “Mübarek Ramazan ayını geride bıraktık; şimdi bayram sevinci ile birlikte bir araya geldik. Çankırılı hemşehrilerimize, herkese iyi, güzel ve mutlu bayramlar diliyorum.

Ülkemize, milletimize, Alemi İslâmın ve tüm insanlara barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Bugün 82 milyon insanı birbirine bağlayan en önemli günlerden birini yaşıyoruz. Aynı zamanda dünya üzerindeki 3 Milyar müslüman ile aynı duyguları paylaşıyoruz. Bayramın birliğimizin ve beraberliğimizin daha da kuvvetlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Hem dünyamız, hem bölgemiz hem de ülkemizin çok ciddi sorunları mevcut. Bu sorunların başında adaletsiz gelir dağılımı gelmektedir. Bir taraftan zenginler servetlerini katlarken; diğer taraftan fakir insanların sayısının gün geçtikçe katladığı zamanları hep beraber yaşıyoruz. Aynı zamanda bölgemizde yaşanılanlar, mezhepsel çatışmalar, etnik kimlik üzerinden yürütülen siyasi kamplaşmalar da sorunlarımızın başında yer almaktadır. Ülkemizi ve şehrimizi bir an evvel bu çatışma ortamından kurtarıp, huzurun ve barışın egemen olduğu bir iklim oluşturmaya çok acil ihtiyacımız vardır.” dedi.

Konuşmalarına devam eden Uzun, “Toplumsal çıkmazı iyice zora sokan ekonomik belirsizlik hepimizi endişelendirmekte, ülkemizin geleceğini düşünmeye sevketmektedir. Genci, yaşlısı; evlisi bekarı, memuru esnafı herkes kaygılı ve de geleceğe umutsuz bakmaktadır.

Kimse yarın ne olacak öngöremiyor. Türkiye tam anlamıyla; siyasetiyle, ekonomisiyle, adalet kurumlarıyla bir öngörülemezlik dönemi yaşamaktadır. Bu ekonomik buhranla birlikte kutuplaşma ve ayrışma da toplumumuzu yıpratmaktadır. Her gün gazete sayfalarında, televizyon ekranlarından, sosyal medya hesaplarından ve de miting meydanlarından, milletimizin bir ve beraberliğini adeta dinamitleyen, darmadağın eden beyanlarda bulunulmaktadır. En müşterek konularda dahi ayrışmaya, en ortak noktalarda dahi kamplaşmaya sevk eden açıklamalar yapılmaktadır. Öncelikle ve de acilen toplumun örnek aldığı siyasiler üsluplarını düzeltmeli; birlik ve beraberliğe sözleriyle, üslup ve davranışlarıyla olabildiğince sahip çıkmalıdır. Bu kutuplaşmaların sonucu hepimiz için üzüntü verici olur, bedelini millet olarak çok ağır bedeller öderiz.

Biz; oturup konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuzun kalmayacağına inanıyoruz. Hem ülkemizin, hem bölgemizin meselelerini bir araya gelerek, konuşarak, fikir alışverişinde bulunarak çözebiliriz. Siyasi menfaatler ve günlük kısır tartışmalar uğruna topluma kalıcı yaralar bırakmamamız gerekmekte ve burada hepimizin üzerimize büyük vazifeler düşmektedir.

Bu bayramı bir dönüm noktası olarak belirlemeli; bulunduğumuz şehirde birlik ve beraberliği hep birlikte inşaa etmeliyiz. Sokaklarımızın tekrar sıcak gülümsemelere, samimi kucaklaşmalara ihtiyacı var. Birbirimizi ziyaret edip, bir bardak çayını içmeye, dertleşmeye, ortak problemlerimiz konusunda fikir alışverişinde bulunmaya ihtiyacımız var. Tüm farklılıklarımıza rağmen, müştereklerimizde buluşmalı, ayrılıkları değil, beraberliklerimizi çoğaltmalı… Siyasi çekişmeleri, kısır tartışmaları bir kenara bırakarak, Çankırı’mıza şehrimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle ben Ramazan Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum. Bu Bayram’ın Çankırımıza, ülkemize, İslam Alemine ve tüm insanlığa  adalet, barış, kardeşlik getirmesini temenni ediyor; her birinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.” sözlerine yer verdi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.