DOLAR 31,1309 0.08%
EURO 33,8243 0.05%
ALTIN 2.034,210,12
BIST %
BITCOIN 17500769,35%
Çankırı

PARÇALI AZ BULUTLU

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

73 okunma

Şehir Merkezindeki Dükkanı Diyanete Bağışladılar

ABONE OL
12 Temmuz 2019 11:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Şentürk Ailesi Şehir Merkezindeki Dükkanı Diyanet Bağışladı

Türkiye Diyanet Vakfı Çankırı Şubesine Yapılan Bağışlar Her Geçen Gün Artarak Devam Ediyor

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 44 yıllık birikimi ve güvenilirliğiyle 1001 şubesi ile 145 ülkede insanlığa hizmet etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetlerine önemli ölçüde destek vermekte olan TDV; camiler, Kur’an kursları, müftülük ve eğitim merkezlerinin hizmetine yönelik ihtiyaçları karşılamasının yanında yurt içinde ve yurtdışında eğitim faaliyetleri yürütmekte, ülkemiz başta olmak üzere 111 ülkeden öğrencilere Türkiye’de eğitim imkanı sunmaktadır.

Türkiye’de ve dünyanın farklı coğrafyalarında hayrî ve sosyal alanlarda çalışmalar yürütmekte olan TDV, ramazan ve Kurban programlarıyla, “Yemen’e Sessiz Kalma”, “Suriye Yardımları” “Filistin’e Umut Ol”, “Arakan’ı Yalnız Bırakma”, “Endonezya Yardım Bekliyor”, “Hediyem Kur’an Olsun”, “Bir Damla Hayat Su Kuyusu” gibi kampanyalarla muhtaç ve mağdur coğrafyalara/insanlara yardım götürmekte, bayram sevincini, zekatları, kurbanları 7 kıtada 145 ülkeye hassasiyet ve güvenle taşımaktadır.

Ayrıca TDV, “İslam Ansiklopedisi” başta olmak üzere dini, ilmi ve kültürel eserleri yayın hayatımıza kazandırmaktadır.

Vatandaşlarımız, zekat, sadaka, fitre ve kurban bağışlarının yanısıra,   yurtiçi ve yurtdışı cami yardımı, gıda ve eğitim yardımı, su kuyusu açma gibi her türlü hayrî hizmetlerde bulunabilmekte, bu yardımlarını da online (bagis.tdv.org) ya da anlaşmalı bankalar veya Türkiye Diyanet Vakfı’nın birer şubesi olan İl/ilçe müftülükleri aracılığı ile de yapabilmektedir.

Vatandaşlarımız tarafından Vakfımıza şartlı (Bağışlanan arsaya cami yapılması veya bağışlanan dükkânın satılıp geliri ile Kur’an Kursu yapılması gibi gayrimenkulün özel bir amaçla kullanılmasının istendiği) ve şartsız (dini ve hayrî hizmetlerde değerlendirilmek üzere bedelsiz) gayr-ı menkul bağışı da yapılabilmektedir.

Şartlı bağışların kabul edilip edilmeyeceği Vakıf Mütevelli Heyetince değerlendirmeye alınmaktadır.

Bu kapsamda vatandaşlarımızın maddi ve manevi destek ve teveccühüne mazhar olan TDV Çankırı Şubesine yapılan ayni ve nakdi bağışlar ile Çankırı ilimizdeki 4-6 yaş Kur’an kursları bir sınıftan 15 sınıfa çıkmış, il ve ilçe merkezlerimizdeki gençlere yönelik eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetler yaygınlaşmıştır. Üniversite öğrencilerine yönelik eğitim desteği de hızla artmıştır. 2018 yılı vekaletle kurban bağışı kampanyasında 934 kurban hisse bağışı yapılmıştır.

Nitekim bu çerçevede Çankırı İlimizde de Esme ŞENTÜRK tarafından Çankırı İl Müftülüğü’ne dinî ve hayrî hizmetlerde kullanılmak üzere bir gayr-ı menkul bağışlanmıştır.

İl Müftüsü Bürhan KELEŞ de Çankırı Merkez Cumhuriyet Mahallesi (Pafta No: 2, Ada No: 221, Parsel No: 76) Paşabeyoğlu iş hanının 1. katında bulunan 55 nolu dükkânı dinî ve hayrî hizmetlerde kullanılmak kaydıyla TDV Çankırı Şubesine bağışlayan Esme ŞENTÜRK’ÜN eşi Kenan ŞENTÜRK’e teşekkür belgesi takdim etmiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.