Sumitomo Rubber Ako
-0° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.58
  • DOLAR 5.93

Şehit yücel karahasan ortaokulu kapılarını ilk kez açıyor

Çankırı’da Yeni Gün Hazım Dağlı Ortaokulu, yeni binasında Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu adıyla eğitim öğretime açılacağı günü beklemeye başladı. 2016- 2017 eğitim öğretim yılında depreme dayanıklılık riski bulunması nedeniyle yıkılarak yeniden inşasına başlanan ve kendi binası inşaat halinde olduğu için geçici olarak DSİ yakınlarındaki 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi eski binasını Hazım Dağlı İlkokuluyla birlikte […]
Eğitim - 4 Eylül 2019 10:13 A A

Çankırı’da Yeni Gün
Hazım Dağlı Ortaokulu, yeni binasında Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu adıyla eğitim öğretime açılacağı günü beklemeye başladı.
2016- 2017 eğitim öğretim yılında depreme dayanıklılık riski bulunması nedeniyle yıkılarak yeniden inşasına başlanan ve kendi binası inşaat halinde olduğu için geçici olarak DSİ yakınlarındaki 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi eski binasını Hazım Dağlı İlkokuluyla birlikte kullanan Hazım Dağlı Ortaokulu Abdülhalik Renda Mahallesinde bulunan okul binasının tamamlanmasıyla beraber yeni isim ve modern eğitim araç gereçleriyle donatılan kendi evine döndü.
Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu bölgedeki tek ortaokul olması sebebiyle buradaki öğrenciler için ayrıca önem taşıyor.
Çankırılı şehidimiz Yücel Karahasan’ın ismini taşıyacak olan Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu modern yapısı ve donatımıyla kapılarını öğrencilere açacağı günü sabırsızlıkla beklemeye başladı.

Bu haber 1653 kez okundu.
Eğitim - 10:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by