DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST %
BITCOIN 2184734-4,70%
Çankırı
12°

PARÇALI BULUTLU

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

sabanci.png
sabanci.png
165 okunma

Sıradışı Başkan,Esen

ABONE OL
1 Temmuz 2019 18:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Gazetemiz muhabirleriyle yaptığı röpor- tajda başkanlık yaptığı 3 aylık süreci değerlendirdi.

Ülkede onunla aynı işi ya- pan 81 kişi var fakat o diğer 80 kişiden biraz daha farklı. Biraz daha hareketli biraz daha he- yecanlı.

Minik yavrularımızın ih- tiyacına da çözüm bulmaya çalışıyor, yaşlı teyzelerin so- runlarına da. Göğsümüzü ka- bartan olaylarda da en ön sı- rada, kentin en acılı günlerinde de. Çankırı’nın geleceğiyle ilgili en önemli kararları alan da o, belediye ekiplerinin çalışma stratejisini belirleyen de.

MHP adayı olarak girdiği 31 Mart seçimlerini kazanarak Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan İsmail Hakkı Esen, 3 aylık görev süresinde

hep ‘tasarrufçu başkan’ ola- rak tanındı. Bürokrasinin gri rengine inat, hep renkli yaşa- mayı tercih etti. Bir gün resmi törende çıktı halkın karşısına, bir gün çocuklarla bisiklete bi- nerken.

Çankırı onu sözünü esir- gemeyen ve tasarruflu tutu- muyla tanıdı. Tasarruf tedbirleri çok tartışıldı ama o kararlılığını ve duruşunu hiç bozmadı.

Enerjisi, duruşu ve halkla yakınlığı ile kısa sürede hal- kın gönlünde yer eden Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 3 aylık çalışmalarını Ye- nigün Gazetesi’ne anlattı.

Başkan Esen, 3 aylık ça- lışma sürecini değerlendirirken ekibiyle birlikte topyekûn bir çalışma hamlesi başlattıklarını ifade ederek, “Bize açıkçası vakit yetmiyor, gece de beledi- ye de çeşitli toplantı ve görüş- meler yapıyoruz. Bu anlamda 3 aylık süreçte 6 aylık iş yaptık diyebilirim” ifadelerini kullandı.

“Tasarruf tedbirleri olmaz- sa olmazımdır” diyen Başkan Esen, yapılan tasarrufları söyle özetledi:

“Tasarruf tedbirleri kap- samında birim müdürlükleri- mizde kullanılmak üzere ki- ralanan araçların ihalelerini iptal ettik. Araçların teslimini gerçekleştirdik. Ayrıca makam araçlarını da oluşturduğumuz havuz sistemine devrettik. Bu sayede 2 aylık süreçte sağ- ladığımız akaryakıt tasarrufu %7’dir. Çankırı Belediyesi’nin bazı dernek ve kuruluşların ay- lık kira bedellerini karşıladığını tespit edip, bu ödemeleri de tamamen iptal ettik. Kültür Mü- dürlüğümüz bünyesinde yüz- lerce personelle hizmet veren ve aylık kira bedelleri 70 bin TL’ye yaklaşan bazı hanımlar lokallerini de kapattık. Gelişi güzel düzenlenmiş ve kontrolü zorlaşmış bu hizmetleri kendi binalarımızda daha tasarruflu ve daha kaliteli bir şekilde üret- ken belediyecilik vizyonumuzla yeniden oluşturacağız. Kurum hatlarında da yeni bir düzenle- me yaparak bazı personellerimizede bulunan kurum hatlarını iptal ettik. Görevi devraldığı- mız günden bu yana Çankırı Belediyesi’nde uyguladığımız tasarruf tedbirleri sayesinde belediye bütçemize sağladığı- mız kar oranı yıllık olarak yak- laşık 19 milyon TL’dir. Biz Çan- kırı Belediyesi’nde yapılan tüm işleri kendi evimizin işleri gibi kabul ediyor ve çözümüne de yine o pencereden bakıyoruz.”

Esen, Çankırı Beledi- yesi’nin kısa sürede kurumsal bir yapıya kavuşacağını ve hem çalışmanın hem de dene- timin daha kolay hale gelece- ğini kaydetti.

Belediyedeki mali tabloyla ilgili de çeşitli değerlendirme- lerde bulunan Esen, borçların arkasına sığınmayacağının al- tını çizerek, verilen sözlerin bir bir tutulacağını açıkladı.

Şeffaf bir belediyecilik ör- neği sergileyeceklerini de an- latan Başkan Esen, kentle ilgili yapılacak her işten vatandaşla- rın da haberinin olacağını söz- lerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.