Sumitomo Rubber Ako
Parçalı bulutlu
  • EURO 7.25
  • DOLAR 6.60

Teke ve yönetimi mutlu değil

Çankırı Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi aileleri için geleneksel piknik etkinliği düzenlendi. Etkinlikle ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, idarecilerden il dışı kültürel etkinlikler beklediklerini söyledi. Teke, düzenlenen etkinliğe kendi derneklerinden çok fazla katılımın olmadığını ve yönetiminin ayıp olmaması için zorunlu olarak […]
Çankırı Gündemi - 2 Haziran 2019 14:07 A A

Çankırı Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi aileleri için geleneksel piknik etkinliği düzenlendi. Etkinlikle ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, idarecilerden il dışı kültürel etkinlikler beklediklerini söyledi. Teke, düzenlenen etkinliğe kendi derneklerinden çok fazla katılımın olmadığını ve yönetiminin ayıp olmaması için zorunlu olarak katıldığını ifade etti.

 

Ilgaz Kadınçayırı?nda yapılan etkinliği Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, daire amirleri, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

 

Etkinlik sonrası açıklamada bulunan  Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, “Çankırı Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ın önderliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün organizasyonunda şehit ve gazi ailelerimiz için 3. Geleneksel pikniğimizi düzenledik. Şehit ve gazi aileleri derneğinden, muharip gaziler derneğinden protokolden yaklaşık 400 kişilik bir katılım oldu. Çok güzel bir etkinlik oldu. Şehit yakınlarımızı, gazilerimizi, protokolü bir arada görmek, onları kaynaştırmayı arzu ediyoruz. Bu etkinliklerimizin asıl amacı şehit ve gazi ailelerimizle bir araya getirmek. Çocuklarımız için de ödüllü yarışmalar yaptık. Renk kattı. Şehit ve gazi yakınlarımıza bu tür hizmetler vermekten son derece onur duyuyoruz.” dedi.

 

?Teke: Ayıp olmasın diye katıldık?

 

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ise idarecilerden il dışı kültürel etkinlikler beklediklerini söyledi. Teke, düzenlenen etkinliğe kendi derneklerinden çok fazla katılımın olmadığını ve yönetiminin ayıp olmaması için zorunlu olarak katıldığını ifade etti.

 

Teke konuşmasında şunları söyledi: “Şehit ve gazi aileleri olarak Ilgaz Kadınçayırında 2. Kez bir araya geldik. Şehit ve gazi ailelerimizden daha çok muharip gaziler derneği üyeleri katıldı. Bu tür faaliyetlerden ziyade il dışı kültürel etkinlik istiyoruz. Şehit ailelerimizi İstanbul’u, Çanakkale’yi gezmek istiyor. Bizim taleplerimiz aslında il dışı kültürel etkinlikler. Devlet büyüklerimiz de il içi etkinliklere önem veriyor. Ama aynı yere 2-3 kez gelmek de bizleri çok mutlu etmiyor. Bizi sevindiren şeylerden biri de her zaman bizlerle olan Valimiz, milletvekillerimiz, garnizon komutanımız, emniyet müdürümüz, daire amirlerimizin bizlerin yanında olması bizleri çok sevindirdi. Etkinlikler güzel teşekkür ediyoruz ama bundan sonraki programlarda bizlerle, dernek başkanı ile fikir alınmasının daha iyi olacağını düşünüyoruz. Bizim derneğimizin çok fazla katılımı olmadı yönetimimiz ayıp olmasın diye geldiler bu bir gerçek. Yinede güzel bir etkinlik, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”
Haber: Ramazan SARICI

Bu haber 194 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by