Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Temmuz ayında 198 konut satıldı

Çankırı’da Yeni Gün TÜİK Başkanlığı tarafından açıklanan 2019 yılı Temmuz ayı Konut Satış İstatistikleri hakkında TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre; Çankırı’da Temmuz ayında 198 konut satıldı Temmuz ayında Çankırı genelinde konut satışları 198 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %29,8 oranında  azaldığı görüldü. Temmuz ayında Çankırı, en […]
Çankırı Gündemi - 21 Ağustos 2019 10:14 A A

Çankırı’da Yeni Gün

TÜİK Başkanlığı tarafından açıklanan 2019 yılı Temmuz ayı Konut Satış İstatistikleri hakkında TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre;
Çankırı’da Temmuz ayında 198 konut satıldı
Temmuz ayında Çankırı genelinde konut satışları 198 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %29,8 oranında  azaldığı görüldü. Temmuz ayında Çankırı, en fazla konut satışının gerçekleştiği 69. il oldu.
Çankırı’da ipotekli konut satışları 38 adet olarak gerçekleşirken diğer satış türleri sonucu 160 konut el değiştirdi
Temmuz ayında Çankırı genelinde ipotekli konut satışları 38 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarının önceki yılın aynı ayına göre %42 oranında azaldığı görüldü. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %19 olarak gerçekleşti. Çankırı, ipotekli konut satış oranının en yüksek olduğu 3. il oldu. İpotekli satılan konutların 15 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 23 tanesinin ikinci el satış olduğu görüldü.
Diğer konut satışları da bir önceki yılın aynı ayına göre %26 oranında azalarak 160 adede geriledi. Temmuz ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı %81 olarak hesaplandı.
Çankırı’da 78 konut ilk defa satılırken ikinci el konut satışında 120 konut el değiştirdi
Çankırı genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %45 oranında azalarak 78 oldu. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı %39 olarak açıklandı. Ülke genelinde Çankırı, ilk konut satış oranının en yüksek olduğu 46 il. oldu.
Çankırı genelinde ikinci el konut satışları da bir önceki yılın aynı ayına göre %15 azalarak 120 adede geriledi. Çankırı’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %61 olarak hesaplandı.

Bu haber 779 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by