Sumitomo Rubber Ako
13° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.23
  • DOLAR 6.57

TOBB Fen Lisesi’nden Teknoloji Hamlesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı destekli Hobi Kulüpleri projesi kapsamında Arduino Robotik Kodlama ve Phyton dersleri ile başlayan Teknoloji hamlesi Model Uçak, Fotoğrafçılık ve Mikro Alem Kulüpleri ile devam ediyor.   ODTÜ Makine Mühendisliği öğrencisi eski Fen Lisesi mezunlarından Göktuğ Selci Arduino Robotik Kodlama dersine katılarak, kulüpteki öğrencilere bu derslerin adını ve […]
Çankırı Gündemi - 5 Haziran 2019 12:07 A A

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı destekli Hobi Kulüpleri projesi kapsamında Arduino Robotik Kodlama ve Phyton dersleri ile başlayan Teknoloji hamlesi Model Uçak, Fotoğrafçılık ve Mikro Alem Kulüpleri ile devam ediyor.

 

ODTÜ Makine Mühendisliği öğrencisi eski Fen Lisesi mezunlarından Göktuğ Selci Arduino Robotik Kodlama dersine katılarak, kulüpteki öğrencilere bu derslerin adını ve önemini üniversiteye gidince öğrendiklerini söyledi. Bu imkanı lise yıllarında aldıkları için çok şanslı olduklarını ve ileride çok faydasını göreceklerini belirtti.

 

Fotoğrafçılık Kulübü Temel Fotoğrafçılık Eğitimi ile başlayan çalışmalarına fotoğraf çekimi ile devam etti.

 

Model Uçak kulübü Uçaklar ve uçuş bilgileri eğitiminden sonra uçakları inceleme fırsatı buldu.

 

Mikro Alem kulübü öğrencilere mikro biyoloji ve mikroskop hakkında eğitimler verdikten sonra uygulamalar için okul girişinde mikroskoplarla inceleme fırsatı verdi. Aldıkları eğitimden sonra istedikleri canlıları mikroskoplarla incelediler.

 

Proje yürütücüsü Ümit Erkan, projenin çok başarılı bir şekilde devam ettiğini, öğrencilerin ilgisi ve öğretmenlerinin isteği nedeniyle eğitimlerin proje bitiminde de devam edeceğini belirtti. Bu alanda okulda kültür oluşturmayı hedeflediklerini ve sonraki yıllarda eğitim alan öğrencilerin yeni gelen öğrencilere eğitim vermelerini istediklerini söyledi.

 

Okul Müdürü Nazır Şahin ise, ?Bu sene Teknolojik Projeler ile okula farklı bir heyecan getirdiler. Öğrencilerin akademik başarılarının yanında, hobi alanları ile ilgili imkan sağladıklar. Projede eğitim alan öğrencilere, görev alan öğretmenlere ve projelere destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür ediyorum.? Dedi.

Bu haber 192 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by