DOLAR 32,2610 0.12%
EURO 34,9336 0.18%
ALTIN 2.419,40-0,07
BIST 10.479,16-1,86%
BITCOIN 2193069-0.9576%
Çankırı
17°

HAFİF YAĞMUR

12:48

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

136 okunma

TÜGVA 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi

ABONE OL
30 Aralık 2019 09:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı geçtiğimiz cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’de yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

TÜGVA Çankırı faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterisi izlenildi.

TÜGVA Çankırı önceki dönem il temsilcisi Ömer Ulucan konuşmasını yaptı. Konuşmasında Ulucan, “TÜGVA İl temsilciliğimizin 4. Olağan Genel Kuruluna uzaktan yakından teşrifleriniz için her birinize şükranlarımı sunuyor hoş geldiniz diyorum.

Görevi devraldığımız gün itibari ile kısıtlı imkanlarımız olmasına karşın, mesuliyetimizin bilinci ve heyecanımızla, var gücümüzle çalışmaya koyulduk. Öyle bir gençlik hayalimiz var ki, hangi görüşe mensup olursa olsun, hangi fikri savunursa savunsun okumalı, araştırmalı, sorgulamalıdır. Kimseye zihnini kiraya vermemelidir.

Gençlerimize ulaşmak, derdimizi davamızı anlatmak için sınıf sınıf ev ev ziyaretler gerçekleştirerek ,genç kardeşlerimizle hemhal olduk.

Daima Hakk’ın ve adaletin tarafında olan ,dünya üzerinde iyiye ve güzele dair ne varsa bütün bunları savunan bir gençlik düşüncesi çalışmalarımızın asıl gayesi oldu.

Bu gaye ile ,Gençliğin, sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerini gözeterek kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamak üzere çıktığımız bu yolda ilerliyoruz.

Bu gün elhamdülillah il genelinde 14 ortaokul , 16 lise ve üniversitemizde 1000’i aşkın kardeşimiz TÜGVA çatısı altında çalışmalarına devam ediyor.

Elbette çalışmalarımız öğrenimlerine devam eden genç kardeşlerimizle sınırlı kalmadı. Bir Ahî Şehri olan ilimizde esnaflarımıza gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ve işin ehlinden sohbet programları ile onların gönüllerine dokunmaya çalıştık.

Cennet annelerin ayağının altındadır hadis i şerifinin bilinci ile annelerimiz, hanım kardeşlerimiz için düzenlendiğimiz eğitim programlarıyla onların gönül dünyalarında iz bırakma gayretinde olduk.

Sadece Cenabı Hakkın rızasını kazanabilmek şuuru ile yaptığımız bu çalışmalar neticesinde, şayet bir kardeşimizin gönlünde yer tutabildiysek en büyük sermayemiz işte budur diyerek heyecanımızı, ümidimizi diri tuttuk, Karşılaştığımız sıkıntı ve zorluklar için birbirimize sabrı tavsiye ettik.

3 başlayan her iş vakti gelince nihayete eriyor.”dedi.

TÜGVA Çankırı yeni il temsilcisi Arif Mülayim günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında Mülayim, “Değerli misafirler Türkiye Gençlik Vakfı İlk olarak gençliğin geleceği geleceğin gençliği sloganıyla 2014 yılında istanbulumuzun manevi ortamında kurulmuştur. TÜVGA nedir TÜGVA’nın amacı ve gayesi nedir TÜGVA neden kuruldu diye sorulduğunda biz TÜGVA’yı şöyle anlatıyoruz.

TÜGVA geleneklerine bağlı çağın gereklerini iyi okuyabilen yaşadığı topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik harekatıdır. Türkiye Gençlik Vakfı dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil gençlik vakfıdır.

Kardeşlerim bizler millet olarak tarih boyunca asla bana değmeyen yılan bin yaşasın diyen bir millet olmadık bu yüzden bizler sadece kendimizden değil sadece Anadolu’daki insanlardan da değil gönül coğrafyamız içerisinde bulunan bütün insanlığın saadetinden mesuluz bu coğrafyanın ve dünya mazlumların umudunun bizler olduğu TÜGVA’lı genç kardeşlerimiz olduğunu unutmayalım yaptığımız her işin en iyisini yapmaya çalışalım yorulmadan zaman mevhumu tanımadan Allahın izniyle daha da güçlü olup aman dileyen herkese yardım eli uzatacağız. Yol onun varlık onun gerisi hep angarya deyip durmadan yorulmadan çalışacağız çünkü Bizler TÜGVA olarak mücadelenin en çetin olanına talibiz öylesine ulvi bir vazifemiz varki bizler sadece Türkiye’deki gençleri değil ümmetin gençlerini ayağa kaldıracak büyük bir misyonun temsilcileriyiz.

TÜGVA’nın derdi davası ufku gençleri sadece madde planından kurtarmak değil mana ve ruh planında onları ilmek ilmek işlemek gençlere sorumluluk vermek genç kardeşlerimizin önlerini açmaktır. Bu gün hiç olmadığı kadar bunları gerçekleştirecek imkana ve özgüvene sahibiz hamdolsun. Zira gençliğin edebiyatını yapan değil gençlere at verip meydan vermeyen değil atıda meydanda dizginide gençlere seferber etmiş Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. Kardeşlerim yeterki biz yürüyelim yaptığımız her işte o güzel tavsiye ile okuyalım düşünelim uygulayalım ve neticelendirelim. işte o zaman Türkiye Gençlik Vakfımız kökü mazide ufku atide boy veren hakkı ve adaleti dünyaya yayacak nice nesiller yetiştirecektir.

Sözlerime burada son verirken bizleri bu göreve layık gören sn genel başkanımız Enes Eminoğlu’na onun şahsında Teşkilat başkanımız İbrahim Beşinci ye bölge sorumlumuz Serkan doğan abimize teşekkürlerimi iletiyorum.

2 yıl görev yaptığım değerli başkanım Ömer ulucan abimize hizmetleri için teşekkür ediyorum ondan aldığımız bu bayrağı dahada ileri götüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın değerli başkanım Ömer ulucana yeni yaşamında ve hayatında başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun yeni dönem hepimize hayırlı olsun diliyorum. genel kurulumuza katılıp davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.

TÜGVA Çankırı yeni il temsilcisi Arif Mülayim’in ardından TÜGVA Teşkilat sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı, İbrahim Beşinci günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Beşinci’nin ardından AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Çelik, “TÜGVA bizim her zaman beraber yol yürüdüğümüz çok değerli bir kurumumuz. Çok güzel çalışmaları projeleri mevcut gençlik üzerine TÜGVA’nın çok büyük hizmetleri söz konusu ve ben yeni yönetime seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”dedi.

Çelik’in ardından AK Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Akbaşoğlu, “TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı, şöyle geçmişimizi düşündüğümüzde biz şu an 51 yaşındayız. Milli Gençlik Vakfından yetişmiş bir insanı olarak. Milli Gençlik Vakfı Gaziosmanpaşa ilçe başkanlığı ve çeşitli kademelerde görev almış bir kardeşiniz, arkadaşınız bezende bazı arkadaşlara göre bir ağabeyiniz olarak. Lise yıllarında üniversite yıllarında bu aşkı bu heyecanı  bizlere tattıran bizlerle paylaşan büyüklerimizide hayırla yad ediyoruz.

Yeni yönetime seçilen arkalara görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.