pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,2160 0.03%
EURO 28,8406 -0.05%
ALTIN 1.674,71-0,08
BIST %
BITCOIN 7156360,53%
Çankırı
21°

PARÇALI BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

114 okunma

Türk Hizmet-Sen Çankırı Şubesi Erol Selci ile yola devam dedi

ABONE OL
22 Kasım 2021 08:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Kamu-Sen’in alt kollarından bir tanesi olarak 1992 yılında Türk Yerel Hizmet-Sen olarak kurulan sendikanın Çankırı Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Çankırı Büyük Otel’de hafta sonu düzenlenen genel kurula ÇankırıŞubesi’ne bağlı Bartın, Bolu, Düzce ve Zonguldak’tan sendika üyeleri katıldılar. Toplamda 775 üyenin olduğu Çankırı Şubesi için tek ve blok liste olarak Erol Selci adaylığını açıkladı. Yoklama ve divanın belirlenmesinin ardından Şube Başkanı açılış ve sallama konuşmasını gerçekleştirdi. Erol Selci, ”Türkiye’nin en güçlü memur konfederasyonu Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Yerel Hizmet Sen’in Çankırı Şubesi Genel Kurulunu yapmak için toy kurduk. Toyumuza hoş geldiniz güç verdiniz. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Diye yolumuza devam ediyoruz. 1989’lu yıllarda çıktığımız yoldan kolay olmadığını biliyorduk. Çünkü o yıllarda sendikamızın kurucuları ve birlikte yürüyen yol arkadaşları nice zorluklarla karşılaştılar karşılaştık.O zorluklardan birisi de sendika kurmaktı, ,kurulacak sendikayı yaşatmaktı yasatılan sendikayı Türkiye’nin en güçlü yapmaktı. Allah’a şükürler olsun başardık. Bunu da gönül verip karşılıksız bir araya gelen fedakar kamu çalışanları sizlerle yaptık. 24 Haziran 1992 tarihinde kurulan Türkiye Kamu-Sen’e gönül vermiş olan bizler kurulduğumuz günden heri sahip olduğumun ilkeler, sendikacılığa kattığımız değer ve erdemle Türk memur sendikacılığının lokomotif olduk. Tıkanan, yozlaşan, yeni gelişmeleri takip etmekte zorlanan ve çözüm üretmekten çok, sonuç haline gelmeye başlayan sendikacılığa yeni bir nefes, farklı bir bakış getirdik.” ifadelerini kullandı.

Selci, ” Devletine çatışmadan, milletin degerleriyle ters düşmeden ama sarı sendikacılık yapmadan da hak mücadelesi verilebileceği gerçeğiyle çıktığımız yolda ham Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve bütünlüğü hem de milletimizin birliği ve kardeşliği için her türlü iç ve des mihrakları karsısında olurken diğer yandan da görevlilerimizin hakların korunması ve geliştirilmesi yolunda kesintisiz, karar ve çetin bir mücadelenin korkusuz neferleri olduk. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, milletimizin yüreğinde kuduğumuz gönül köprüsüyle milletimiz ve çalışanlarımız arasındaki birlikteliğimizi pekiştiriyor, dostluğumuzu kardeşliğimizi ebedi kılıyoruz.  Kuruluşumundan bugüne çalışma hayatında her ayrımcılığın yok edilmesi ve hakkaniyetli bir kurulması için mücadele eden tek sivil toplum kuruluşuyuz. Bundan sonra, her zamankinden daha fazla çalışmak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, mücadelemizin kalesi Türkiye Kamu-Sen’i ve Türk Yerel Hizmet-Sen’i geleceğe en başarılı şekilde taşımak bizler için milli bir görevdir. Türkiye Kamu-Sen’i ve Türk Yerel Hizmet-Sen, fikri hür, vicdan hür, İrfan-ı hür her kamu çalışanının gönlünde taht kurmuştur kurmayada devam edecektir. Bugün Türkiye Kamu-sen, kökleri, büyük Türk milletinin manevi değerlerinden beslenen dalları ve yaprakları, Türk milletinin sevgi yağmurunda gelişip büyüyen, başı yükseklerde bundan sonra, her zamankinden daha fazla çalışmak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, mücadelemizin kalesi Türkiye Kamu-Sen’i ve Türk Yerel Hizmet-Sen’i geleceğe en başarlı şekilde taşımak bizler için milli bir görevdir. Türkiye Kamu-Sen’i ve Türk Yerel Hizmet-Sen, fikri hür, vicdan hür, irfanı hür her kamu çalışanının gönlünde taht kurmuştur, kurmayada devam edecektir. Bugün Türkiye Kamu-Sen, kökleri, büyük Türk milletinin manevi değerlerinden beslenen, dallan ve yapraklan. Türk milletinin sevgi yağmurunda gelişip büyüyen, başı yükseklerde, yüzü Türk memuruna dönük, gözü aydınlık gelecekte, kollan bütün Türk coğrafyasını sımsıkı saran, bir ulu çınar olmuştur. Ama şundan eminim ki, üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, bu devlet var oldukça, sizin gibi kendisini davasına adamış yol arkadaşlarım oldukça, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen de var olacak. daha nice yıllarda Türk memurunun güçlü sesi olmaya devam edecektir. Kuruluşundan bugüne kadar. Türkiye Kamu-Sen camiası içinde yer almış, yönetim kademesinde görev yapmış, üye olmuş, destek vermiş herkese tek tek teşekkür ediyorum. Hayatta olmayan tüm dava arkadaşlarıma da Cenab-i Allah’tan rahmet diliyorum. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Degerli delegelerimiz, kıymetli katılımcılar hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsanız, iyi ki bugün bizim birlikte toyumuzu güçlü kıldınız. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek genel kurulun hayır getirmesini istedi.

Açılış konuşmasının ardından sendika faliyet ve denetim raporu okunarak kabul edildi. Blok listenin okunması ile de genel kurulda oyların büyük bir kısmını alan Erol Selci ve listesi yeniden yönetime seçilmiş oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.