DOLAR 30,8948 -0.06%
EURO 33,6457 0%
ALTIN 2.012,280,04
BIST %
BITCOIN 16118460,53%
Çankırı

AÇIK

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

75 okunma

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilciliği Mehmetçiğe Destek Programı Düzenledi

ABONE OL
21 Ekim 2019 09:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Şehir merkezi Karatekin parkında düzenlenen programa Kamu-Sen üyelerini yanı sıra Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail hakkı Esen, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı  Mustafa Çıbık, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis üyeleri, siyasiler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda”Devletimiz ülkemizin güneyinde bir terör örgütü kurulması ile oldu bitti ile karşı karşıya kalması istenmiş.Bütün uyarılarımıza rağmen başta ABD olmak üzere Avrupa ülkelerinin birçoğu tarafından bu çağrılar hiçe sayılarak geçiştirilmeye çalışılmıştır. Daha da ileri giderek tehditkar tavırlara takınmışlardı..

Tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen Devletimiz 9 Ekim 2019 Suriye’nin kuzeyinde karalılıkla sürdüreceği Barış Pınarı harekatını başlatmıştır.

Bu gün burada Vatanımızın güvenliği,Milletimizin huzuru bölgemizde barış ve salemetin temini için kahraman ordumuzu güvenlik güçlerimizin harekatını hayırlı eylemesi ve şanlı ordumuz için dua temek için toplandık.

Bütün gönlümüzle kahraman askerlerimizin yanındayız.” denildi

Dualar okundu. Program sonunda katılımcılara lokum ikram edildi.

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilciliği tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde:

” Saygıdeğer Çankırılılar ve kıymetli basın mensupları,

Bildiğiniz üzere devletimiz, ülkemizin güneyinde bir terör devleti kurulması oldu bittisi ile karşı karşıya bırakılmak istenmiş, bütün uyarılarımıza rağmen başta ABD ve Avrupa ülkelerinin birçoğu tarafından bu çağrılar hiçe sayılarak, oyalama taktikleri ile geçiştirilmeye çalışılmıştır. Hatta daha da ileri gidilerek tehditkâr tavırlara bürünme cesaretini göstermişlerdir.

Tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen, devletimiz 9 Ekim 2019 tarihinde Suriye’nin kuzeyinde kararlılıkla sürdüreceği “Barış Pınarı” harekâtını başlatmıştır. Bu harekâtın amacı; hem bu bölgeden ülkemize karşı sürdürülen terör saldırılarının önüne geçerek kendi ulusal güvenliğimizi sağlamak hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak olarak belirlenmiştir.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtında olduğu gibi kahraman Mehmetçiğimiz Barış Pınarı harekâtına başladığı günden itibaren üstün bir başarı elde ederken, aynı zamanda sivillere de en ufak bir zarar gelmemesi noktasında azami gayreti sarf etmiştir.

Ülkemiz adına tüm bu gelişmeler yaşanırken, her zamanki gibi, yedi düvel karşımıza dikilmiş, çeşitli yaptırım şantajları ile devletimizi pervasızca tehdit eder hale gelmişlerdir.

Türk Cumhuriyetleri ve birkaç devlet bu harekata Türkiye’nin meşru müdafaası noktasından yaklaşarak destek verirken, ABD dâhil olmak üzere tüm devletler bu tehditkar tavırlarını sürdürmüştür.

Tüm bu yaşananlara rağmen Türk Milleti bütün kurumları ile tek vücut olarak devletimizin ve şanlı ordumuzun yanında olduğunu bir ibret abidesi olarak tüm dünyaya göstermiştir.

Bizlerin de Türkiye Kamu-Sen olarak Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı harekâtı kapsamında devletimizin ve ordumuzun başarısı için yüreklerimiz çarpmaktadır. Kökleri bu coğrafyada olan, bu topraklarda filizlenip büyüyen “Bizim ilkemiz, önce ülkemiz” şiarı ile yola çıkan Türkiye Kamu-Sen, ülkemize kasteden hainlerin başlarının ezilmesi ve milletimize yönelik sinsi tezgahların bozulması için yapılan harekata destek olmak için milletinin ve devletinin yanında saf tutmaktadır.

Yaklaşık dokuz gün, devletimizin ve milletimizin kararlı tutumu, kahraman Mehmetçiğimizin üstün başarıları karşısında şaşkına dönen yedi düvel geri adım atmak zorunda kalmış, Türk’ün gücünü tüm dünya bir kere daha yaşayarak görmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak harekata başlamadan önceki hedeflerimiz olan;

Terör koridorunun ortadan kaldırılarak bu coğrafyanın güvenli bölge haline getirilmesi, terör örgütlerinin Fırat’ın doğusundan temizlenerek ellerindeki ağır silahlarının alınması, oluşturulacak bu güvenli bölgede tek söz sahibinin Türk Silahlı Kuvvetleri olması gibi,  harekâtın gerekçesini oluşturan haklı taleplerimizi de karşılayacak şekilde daha fazlası, harekâtın durdurulması karşılığında teklif edilmiştir.

Bu teklifler ülkemizin ali menfaatleri doğrultusunda ve harekâta başlama gerekçelerimizi de karşılamasına rağmen, devletimiz Barış Pınarı harekâtından vazgeçmemiş, beş günlük bir gözlem süresi vererek harekâtı geçici olarak durdurmuştur.

Kahraman Mehmetçiğimiz bir balyoz gibi teröristlerin tepesine inmek üzere hazır beklemektedir.

Saygıdeğer Çankırılılar, kıymetli basın mensupları, bu gün burada vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman ordumuzu, güvenlik güçlerimizin harekâtını hayırlı eylemesi ve şanlı ordumuzun zaferle dönmesi için dualar etmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır.

Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın, Rabbim yar ve yardımcıları olsun.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.