pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,3113 0.24%
EURO 28,7398 -0.24%
ALTIN 1.647,90-0,91
BIST %
BITCOIN 7172860,44%
Çankırı
23°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:23

İMSAK'A KALAN SÜRE

121 okunma

Ürdün’de ÇAKÜ rüzgarı esti

ABONE OL
30 Ekim 2021 16:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem, Üniversitemizin uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında 23-27 Ekim 2021 tarihleri arasında Ürdün’ün Amman, İrbid ve Mefrak şehirlerinde birtakım ziyaretler gerçekleştirdi. Belirtilen tarihler arasında Petra Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Özel Üniversitesi, Al-Isra Üniversitesi, Al-Bayt Üniversitesi, Yarmouk Üniversitesi ve Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni ziyaret eden Rektör Çiftçi mahiyetindeki heyet bahse konu Üniversitelerle ikili işbirliği, Erasmus+ ICM ve Mevlana anlaşmaları imzaladı. Bu anlaşmaların yanında zikredilen Üniversitelerle birçok farklı alanda çok boyutlu ortaklıklar geliştirilmesi de kararlaştırıldı.

Petra Üniversitesi:

Ürdün’ün önde gelen üniversitelerinden olan ve tamamen yeşil kampüse sahip Petra Üniversitesi ile temel bilimler, mühendislik ve sağlık alanlarında eğitim çalışmaları yapılmasına, ortak projeler geliştirilmesine karar verildi.

Uygulamalı Bilimler Özel Üniversitesi:

Ürdün’ün özel üniversiteler sıralamasında birinci sırada olan Uygulamalı Bilimler Özel Üniversitesi ile diş hekimliği alanı basta olmak üzere sosyal bilimler ve mühendislik alanında ortak müfredat geliştirme çalışmaları, ortak projeler ve öğrenci/öğretim elemanı değişim programlarının hayata geçirilmesine karar verildi.

Al-Isra Üniversitesi:

1991 yılında kurulan bir vakıf Üniversitesi olan Al-Isra Üniversitesi ve Üniversitemiz arasında ortak lisans programlarının geliştirilmesi hususunda mutabakata varıldı.

Yarmouk Üniversitesi:

Ürdün’ün en büyük devlet Üniversitelerinden Erasmus plus partnerimiz Yarmouk Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıda iki üniversite arasındaki ilişkilerin daha derinleştirilmesi adına ortak proje adımları için rota belirlendi. Ayrıca Rektör Çiftçi, Yarmouk Üniversitesinin akademik açılışınada onur konuğu olarak katıldı. Yarmouk FM tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak davet edilen Rektör Çiftçi konuşmasında yükseköğretim kurumlarının amaçları, hedefleri ve stratejileri çerçevesinde fikir ve değerlendirmelerini paylaştı. Çankırı Karatekin üniversitesi’nin tanıtımını yapan Rektör Çiftçi Ürdündeki öğrencileri eğitim, öğretim ve araştırma yapmak üzere Çankırıya davet etti.

Al Al-Bayt Üniversitesi:

Ürdün’ün Mefrak şehrinde yer alan ve ülkenin köklü Üniversitelerinden olan Al Al-Bayt Üniversitesi ile Arapça dil dersleri başta olmak üzere sosyal bilimler zemininde projeler geliştirilmesi kararlaştırıldı.

Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi:

Ürdün’ün dünya sıralamasında ilk 500’de yer alan tek devlet Üniversitesi olan; Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, nükleer enerjiden nano teknolojiye kadar birçok farklı alanda ortak proje ve araştırma gerçekleştirilmesi hususlarında karara varıldı.

Gerçekleştirilen ziyaretler ve imzalanan anlaşmalarla ilgili olarak Rektör Çiftçi, “İslam Medeniyetinin bir parçası olarak kardeş ülke Ürdün ile olan ikili ilişkilerimizi güçlendirmeyi önemsiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ve imzaladığımız yeni anlaşmalar sayesinde sadece Üniversitemizin Ürdün’deki ortaklıkları değil, aynı zamanda iki ülke arasındaki ilişkilerin de güçleneceğine inanıyoruz. Yapacağımız ziyaretler ve iş birliği anlaşmaları ile öğrenci değişim faaliyetlerinin devamlılığını tesis etmeyi önemsiyor, gönül coğrafyamızda maziden atiye kalıcı köprüler kurmayı hedefliyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.