Sumitomo Rubber Ako
Parçalı bulutlu
  • EURO 7.20
  • DOLAR 6.46

Vali Aktaş Engelliler Haftası Mesajı Yayımladı

Çankırı?da Yeni Gün Bilindiği üzere her yıl 10?16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Engellilik; yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık meselesi değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engellilerimizin toplumsal hayata tam katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum anlayışının bir […]
Çankırı Gündemi - 7 Haziran 2019 14:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

Bilindiği üzere her yıl 10?16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Engellilik; yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık meselesi değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Engellilerimizin toplumsal hayata tam katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmanın bir kusur olmadığını ve herkesin engelli olma potansiyeline sahip olduğunu düşünerek engellilerin sorunlarına daha duyarlı yaklaşmak ve onların günlük yaşam içerisinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturarak gereken ilgi ve desteği sağlamak medeni toplumların olmazsa olmazıdır.

Sosyal bir hukuk Devleti olabilmenin gereği olarak Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın, daha iyi bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata katkı sağlayarak toplum içerisinde daha çok bulunmaları,  istihdama katılarak üreten, eğitim haklarını kullanabilmeleri için çok önemli adımları hayata geçirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyor, Engelliler Haftası?nın bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Bu haber 96 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by