Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.75

Vali Aktaş’tan İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş İlköğretim haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı, “Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayacak olmalarının heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikim değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerleri de kazanırlar. Bu yüzden iyi bir insan, […]
Çankırı Gündemi - 6 Eylül 2019 19:33 A A

Çankırı’da Yeni Gün
Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş İlköğretim haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı,
“Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayacak olmalarının heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikim değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerleri de kazanırlar. Bu yüzden iyi bir insan, iyi bir vatandaş olmanın temel şartı eğitimdir. Okul ortamı ile birlikte başlayan ve sağlam temeller üzerine kurulan eğitim-öğretim hayatı, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar ülkemizin geleceği için de son derece önemlidir.
İnsan hayatında aileden sonraki en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Okullarımız bu anlayışın tezahürü olarak çocuklarımızın ikinci evi, olacaktır.
Keşfeden, sorgulayan, bilimin ışığında kendini yenileyen, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere haiz, çağı anlayan, dünya ile rekabet edebilecek bir bilgi boyutuna ulaşan ve bu noktada yarınlarımızı bugünden daha iyi hazırlayacak bireyler yetiştirilmesi, hepimizin ortak hedefidir.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bu haber 386 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.