DOLAR 30,9840 -0.08%
EURO 33,6401 0.07%
ALTIN 2.013,62-0,21
BIST %
BITCOIN 15943650,20%
Çankırı

PARÇALI AZ BULUTLU

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

68 okunma

“Vatandaşın bize karşı tepkileri olumlu yönde oldukça değişti”

ABONE OL
6 Şubat 2020 09:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi heyetinden gazetemize ziyaret

Çankırı’da Yeni Gün

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24 ayrı heyetle 81 vilayete ziyarette bulunup vatandaşın sorunlarını dinliyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen heyet dün Çankırı’ya gelerek gazetemize de ziyarette bulundular.

Ziyarette, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin, Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin ve beraberindekiler yer aldı.

CHP Heyeti Çankırı’nın sorunlarını ve problemlerini dinlemek tespit etmek ve çözüm önerisi paylaşmak için Çankırı’ya ayda bir ziyarette bulunuyorlar.

Milletvekillerinden oluşan heyet CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilerek Türkiye genelinde 24 farklı heyetle illerdeki sıkıntıların çözüme ulaşması için istişare ziyaretlerinde bulunuyorlar.

“Çankırı iktidara bu kadar destek vermesine rağmen iktidar buraya destek vermiyor.”

Ayda bir kez Çankırı’ya gelmeye devam edeceklerine vurgu yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, “Biz ayda bir Çankırı’ya dört vekilimizle beraber gelmeye devam edeceğiz. Daha önceki ziyaretimizde Çankırı’nın kanaat önderleriyle bir araya gelmiştik.

Tek tek, dükkân bazında Çankırı’da ziyaretlerde bulunduk. Daha önceden bir araya geldiğimiz arkadaşlarımızla iletişimimiz devam ediyor. E tabii Çankırı’nın sorunları çok yoğun. Ankara’ya bir saatlik uzaklıkta olmasına rağmen Çankırı’nın sorunlarına çok eğilinmemiş. Çankırı’da iktidara büyük destek verilmesine rağmen iktidar Çankırı’nın sorunlarına çok eğilmemiş. Bu sorunları biz tek tek yerinde tespit ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“Çankırı’da harabeye dönüşmüş binalar büyük can yakabilir.”

Çankırı Merkez muhtarları ile bir toplantı yaptıklarını söyleyen Budak, “Bugün Merkez muhtarları ile bir toplantı yaptık. Toplantıya 20 civarında muhtarımız katıldı. Onların da her birinin kendi mahallesi ile ilgili sıkıntıları var. Aynı zamanda kent ile ilgili sıkıntılarını da dile getirdiler. Örneğin; Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin işlevsiz kalması, rektörün burada kalmaması, öğrencilerin artık Çankırı’yı tercih etmemesi, TOKİ ile ilgili kentsel dönüşümün 15 yıldır beklediği, eski Çankırı merkezinde artık harabeye dönüşmüş ve yıkılmak üzere olan binaların büyük can yakabileceği, küçük bir depremde bile can yakabileceği, o çöküntü alanlarının ayağa kaldırılması gerektiği, hastane ile ilgili yer seçiminin yanlış olduğu, Valilik binası ve Emniyet Müdürlüğü’nün yer seçiminin yanlış olduğu, bu nedenle de Çankırı kent merkezinin artık terk edilmiş hale dönüştüğü bize iletilen sorunların en önemlileri.” şeklinde konuştu.

‘Çankırı’nın iki milletvekili var, sizin kadar sıklıkla onları görmüyoruz’

Vatandaşlarla görüşüp esnaf ziyaretleri yaptıklarını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak, “Çankırı’da vatandaşlarla görüşüyoruz, esnaf ziyaretleri yapıyoruz. ‘Çankırı İktidara bu kadar destek vermesine rağmen iktidar neden buraya destek vermiyor?’ sorgulamasına başlamış vatandaş. Vatandaşlar ‘Çankırı’nın iki milletvekili var, sizin kadar sıklıkla onları görmüyoruz’ diyorlar. Bu son derece önemli. İki milletvekilinin Çankırı’nın sorunlarıyla ilgilenmediğinden şikayetçi vatandaş.” dedi.

“Vatandaşın bize karşı tepkileri olumlu yönde oldukça değişti.”

Vatandaşların Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı tepkilerinin oldukça değiştiğine vurgu yapan Budak, “Vatandaşın bize karşı tepkileri olumlu yönde oldukça değişti. İlk gördüklerinde Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili ön yargıları oldukça fazlaydı. Fakat biz bu temasları büyüttükçe, insanlar bize dertlerini anlatabilir duruma geldi.  Ve çok rahat bizlere aktarmaya başladılar. Daha önceden bu böyle değildi. Sorunlarını anlatırken hem beklentilerini hem de eleştirilerini uygun bir dille bize aktarıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi daha çok görünür olması lazım gibi görüşlerini bizlere iletiyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili yandaş medyanın algı yönetiminin doğru olmadığını bizleri tanıdıkça görüyorlar. İnsanlar bizim temaslarımızdan son derece memnun. Ve bize daha çok ilgi göstermeye başladılar. Biz bu sıklıkla geldikçe daha çok ilgi gösteriyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ömer Karaman ile bir süre sohbet edip Çankırı’nın sıkıntıları hakkında bilgi alışverişinde bulunan milletvekilleri, Türkiye ve memleket için iyi dilek temennilerinde bulunup gazetemizden ayrıldılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.